Calineczka otworzyła Artystyczne poranki

Opublikowano: 04 październik 2018, 09:53 Kategoria Kultura
artystyczne porankiCSiK

Młodzi i dorośli widzowie, którzy przybyli na spektakl w ramach Artystycznych poranków zobaczyli niewielką scenę i małych aktorów zrobionych z papieru. Te niepozorne rekwizyty okazały się mieć wielką moc. Moc rozśmieszania, zaciekawiania i wprawiania w zachwyt.

Pierwszy w tym roku spektakl w ramach Artystycznych poranków odbył się w niedzielę 30 września w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury. Marcin Marzec, czyli Teatr Barnaby, zaprezentował „Calineczkę”. Autorem i reżyserem spektaklu jest Tomasz Man, którego przedstawienia zawsze zachwycają niesamowitym tempem akcji i trafioną pointą. Wartości, które niosą to miłość, przyjaźń i ciekawość świata.

Nieskrywane zainteresowanie muzyką rockową reżysera, skutkuje współczesną oprawą muzyczną przedstawienia, a w połączeniu z temperamentem muzycznym kompozytora Tomasza Lewandowskiego, daje mieszankę wybuchową. W przedstawieniu oprócz głównej bohaterki pojawiły się ropuchy, chrabąszcz, mysz, kret i jaskółka, a po spektaklu można było zobaczyć lalki z bliska. Dzieci chętnie przywitały się z małymi aktorami i zobaczyły, że postacie które na początku przedstawienia wydawały się czasem trochę przerażające, są w rzeczywistości pięknie wykonanymi marionetkami.

Kolejnym przedstawieniem w ramach Artystycznych poranków będzie „Wywrócona bajka o Kapturku” w wykonaniu Teatru Kultureska. Widzowie zobaczą dzielną Owieczkę Olę i jej przygody w zaczarowanym lesie. Na pewno nie zabraknie kolorowych strojów, piosenek i pięknej scenografii.

Spektakle są zaplanowane na cały rok. Bilety na październik, listopad i grudzień są już dostępne w sekretariacie CSIK oraz na www.csik.garwolin.pl

Artystyczne poranki – repertuar 2018/2019

21 października – Teatr Kultureska – Wywrócona bajka o Kapturku

25 listopada – Teatr Katarynka – Muzyczne ZOO

16 grudnia – Teatr I Tak Zagramy – Zamieszanie ze świętami

20 stycznia – Teatr Kultureska – Skrzydlaty odlot

10 lutego – Teatr w Ruchu – Zimowa Kraina Czarów

10 marca – Spirituals Singers Band – OKU-LA-LA-RY (koncert)

28 kwietnia – Teatr Katarynka – Tirti Tist w Przestrzeni

12 maja – Teatr Trip – Królewna Fasolka

2 czerwca – Teatr Kultureska – Bajeczna Fiesta

Wszystkie spektakle odbywają się w sali widowiskowej CSiK o godzinie 10:30, bilety: 12 zł

mat.pras.

fot. CSiK

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież