Nowy rok zajęć w CSiK

Opublikowano: 27 wrzesień 2018, 13:40 Kategoria Kultura
CSiK

Lubisz tworzyć, chcesz zyskać nowe umiejętności, potrzebujesz pasji? Zajrzyj do Centrum Sportu i Kultury! W tym roku czekają znane i lubiane zajęcia jak ceramika i muzyka oraz całkiem nowe sekcje dla starszych i młodszych. Ruszają warsztaty cyrkowe, klub szachowy i zajęcia twórcze o tematyce ekologicznej. Wrócą też warsztaty dla miłośników fotografii.

W październiku rozpoczynają się zajęcia w ramach sekcji stałych prowadzonych przez Centrum Sportu i Kultury. W ofercie na sezon 2018/2019 coś dla siebie znajdą zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli. Wciąż można się zapisać na zajęcia z tradycją – znane i lubiane przez wszystkich – oraz na zupełnie nowe propozycje warsztatowe.

Wpisane na stałe do sekcji stałych

Za kilka dni ruszą zajęcia warsztatowe w pracowni plastycznej, muzycznej i ceramicznej.  Nie zabraknie także Klubu Seniora i wycieczek dla dzieci i młodzieży, które w tym roku będą funkcjonować pod nazwą "Podróże w nieznane". Po przerwie wakacyjnej wraca również cykl spektakli dla dzieci i rodziców "Artystyczne poranki". Zarówno starsi jak i młodsi mogą się zapisać do Chóru Miasta Garwolina, grup teatralnych (Teatr Rękawiczka, Teatr Tymczasem, Teatr O!Mamy) czy na zajęcia sportowe. Pływalnia Miejska "Garwolanka" oprócz basenu, siłowni i saun oferuje zajęcia fitness, aqua fitness i jogi.

Mały cyrk

Warsztaty cyrkowe to zupełnie nowa propozycja. Nauka sztuczek cyrkowych rozwija sprawność ruchową, wpływa na rozwój tkanki mózgu oraz daje niesamowitą radość i satysfakcję ćwiczącemu. Uczestnicy warsztatów będą podczas zabawy rozwijać swoje mięśnie oraz pracować nad koncentracją i koordynacją. Na zajęciach uczestnicy nauczą się żonglować piłeczkami, chustami i maczugami. Uczniowie poznają poi, czyli ciężarek na lince, służący do widowiskowego manipulowania w powietrzu. Na warsztatach znajdą się także przedmioty takie jak rower jednokołowy, szczudła, diabolo, hula-hop i talerzyki cyrkowe. Instruktorem jest Marcin Kawecki – człowiek orkiestra, pedagog, animator kultury, zajmuje się kuglarstwem od  11 lat. Od niedawna zaprzyjaźniony z Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie – prowadził warsztaty "Mały Chemik", zajęcia cyrkowe w ramach akcji "Lato w mieście", można było go zobaczyć również na scenie podczas Artystycznych poranków w przedstawieniu "Bajkowy strych".

Klub szachowy

Gra w szachy jest dyscypliną sportu uznawaną przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Chcesz w przyszłości zagrać na Olimpiadzie? Zacznij uczyć się w klubie szachowym pod okiem Grzegorza Wiśnickiego. Gra w szachy sprzyja wszechstronnemu rozwojowi, uczy podejmowania decyzji, logicznego myślenia i rozwija wyobraźnię, dlatego warto zainteresować się tą dziedziną już od najmłodszych lat. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 8-12 lat i będą prowadzone raz w tygodniu.

Coś z niczego – sztuka tworzenia

Zajęcia plastyczne z elementami recyklingu oraz... nauki języka angielskiego. Brzmi nietypowo, ale na pewno nie będzie nudno! "Coś z niczego - sztuka tworzenia"  to zajęcia, które otwierają na świat, uczą postrzegać materiały i produkty jako cenne surowce dla ekspresji. Stare ubrania można pociąć na cieniutkie paski i upleść z nich dywan, a z szeregu pokrojonych, wygniecionych butelek zbudować scenografię do super teledysku. Każdy pomysł jest dobry, ponieważ zajęcia mają stymulować twórcze eksperymenty i poszukiwanie własnych sposobów na pracę i patrzenie na świat. Warsztaty oparte są na pracy z materią i odkrywaniu nowych mediów, zapoznają uczestników z elementami wzornictwa, ekologii oraz rzeźby. Ponadto zajęcia wzbogacone są o możliwość luźnej konwersacji w języku angielskim. Każda z  lekcji wprowadzi nową terminologię angielską, właściwą dla danego medium i czynności. Nad uczestnikami zajęć będzie czuwać Zofia Skoroszewska.

Fotografia dla starszych i młodszych

Po krótkiej przerwie warsztaty o tematyce fotograficznej wracają do Centrum Sportu i Kultury. Pod okiem Luizy Kondej będą odbywać się zajęcia FLA, czyli Fotolaboratorium Artystyczne oraz Senior Foto Klub – lekcje skierowane do dorosłych i seniorów. Uczestnicy sekcji FLA będą poznawać tajniki sztuk wizualnych takich jak fotografia, film animowany, wybrane zagadnienia sztuki współczesnej. Wszystkie działania twórcze podejmowane podczas zajęć mają na celu rozbudzanie u młodzieży, chęci do działania i odnajdywania własnych pasji. FLA dąży do utworzenia grupy twórczej która w obszarze wyżej wymienionych dyscyplin zdobędzie podstawową wiedzę, a następnie sama zacznie nadawać kierunki działań i rozwoju sekcji. Zajęcia w Senior Foto Klub skierowane są do starszych odbiorców, pragnących nauczyć się robić zdjęcia. Uczestnicy warsztatów zapoznają się z budową i działaniem aparatu, poznają zasady kompozycji kadru oraz różne dziedziny fotografii m.in.: portret, fotografia modowa, studyjna, uliczna.

Zapisy i płatności na wszystkie zajęcia: sekretariat CSiK, ul. Nadwodna 1, tel. 25 682 20 51, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej na www.csik.garwolin.pl

mat.pras.

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież