Namotane zagra w Miętnem

Opublikowano: 27 wrzesień 2018, 08:55 Kategoria Kultura
PCKiPMiętneNamotane

Na swoim koncie mają wiele nagród. W wakacje wydali swoją pierwszą płytę „Cogito”.  Tworzą muzykę nie tylko do tekstów wielkich poetów, ale także lokalnych artystów. Niebawem miną cztery lata jak grają na garwolińskiej scenie i nie tylko. Na koncercie usłyszycie utwory z płyty, będą także nowości.  Zespół Namotane zaprasza 29 września na swój koncert do kawiarenki w dworku w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem. Wstęp wolny !

 

- Artyści z zespołu Namotane zaprezentują siebie oraz swoją twórczość w trochę innym klimacie niż to bywa zazwyczaj w dworku, przy okazji organizacji eventów.  Wszystkich szczegółów nie zdradzę teraz, ale serdecznie zapraszam do miejsca „z duszą”, do dworku, gdzie czas płynie w zupełnie innym rytmie. Podczas koncertu przeniesiemy się trochę w czasie do klimatu dawnych, warszawskich kawiarni literackich.  Mam nadzieję, że zaskoczy was pozytywnie wystrój, ale  także brzmienie i oświetlenie.  A przede wszystkim muzyka, słowa i artyści – zachęca dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Promocji w Miętnem Beata Pasternak.

Pierwszy krążek

Od sierpnia w sprzedaży dostępna jest płyta „Cogito” zespołu Namotane z Garwolina i okolic, który wykonuje muzykę określoną jako piosenka literacka. W sobotę 29 września w dworku w Miętnem o godz. 18.00 odbędzie się koncert promujący krążek. Co znajdziecie na płycie ? - Cały materiał jaki został przez nas już do tej pory stworzony, mógłby znaleźć się z powodzeniem na trzech odrębnych wydawnictwach. Na pierwszą płytę Cogito wybraliśmy jednak 10 piosenek do wierszy naszych lokalnych poetów tj. Bożeny Węgrzynek, Pauli Beaty Frelek-Marton, Haliny Prządki, Grażyny Makulec, Adama Leszczuka i Artura Pyzy. Nie są to oczywiście wszystkie piosenki, jakie powstały do poezji lokalnych poetów. W naszej "karierze" pominęliśmy tzw. epkę i w zamian zależało nam aby pełno formatowa płyta miała zwięzłą formę. Na koncercie będziemy się starali jak najbardziej zbliżyć do brzmienia na płycie, dlatego też podobnie jak na niej wspierać nas będą gościnnie grający z nami muzycy. Zagramy wszystkie utwory z płyty, kilka starszych oraz jedną nowość – informuje jeden z członków i założycieli zespołu Namotane Andrzej Oklesiński.

W czasie tych paru lat grania zdobyli sporo nagród i wyróżnień na przeróżnych festiwalach piosenki. W stały skład zespołu wchodzą:

Maryla Oklesińska-wokal

Andrzej Oklesiński-gitara, ukulele, charango, perkusionalia

Rafał Wielgosz- gitary, ukulele basowe, charango

Daniel Wielgosz- akordeony, puzon

Okazjonalnie grają z nimi:

Sebastian Pokojowy-gitara basowa, różne bębny

Michał Ruszkiewicz-cajon, perkusja, perkusjonalia

Piotr Zadróżny-gitara basowa

mat.pras./oprac. red.

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież