Artystyczne poranki – coś więcej niż teatr!

Opublikowano: 05 wrzesień 2018, 10:20 Kategoria Kultura
CSiKartystyczne poranki

Po wakacyjnej przerwie do Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie wracają „Artystyczne poranki”, czyli cykl niedzielnych spotkań ze sztuką przygotowany specjalnie dla dzieci i ich rodziców. W sezonie 2018/2019 wrócą uwielbiane przez garwolińską publiczność teatry. Będę też zupełnie nowe propozycje – koncert i rodzinne warsztaty kreatywne.

Za każdym razem pełna sala widowiskowa, dużo radości, wspólnej zabawy, a przy tym edukacji. Tak wyglądał pierwszy sezon „Artystycznych poranków”. Już we wrześniu startuje kolejna odsłona rodzinnych spotkań z kulturą i sztuką.

W tym sezonie nie mogło zabraknąć tych, którzy zyskali sobie ogromną sympatię garwolińskiej publiczności. Swoje spektakle pokażą Teatr Kultureska i Teatr Katarynka. Do współpracy Centrum Sportu i Kultury zaprosiło także nowe grupy – Teatr I Tak Zagramy, Teatr w Ruchu i Teatr Trip. W marcu 2019 roku zamiast spektaklu odbędzie się koncert pt. „OKU-LA-LA-RY”. Zespół Spirituals Singers Band śpiewająco zaprezentuje publiczności wiersze dla dzieci najwybitniejszych polskich poetów. Wszystkie spektakle odbywają się w sali widowiskowej CSiK o godzinie 10:30. Bilety w cenie 12 zł do kupienia na www.csik.garwolin.pl oraz w sekretariacie CSiK.

Calineczka na początek

Cykl „Artystycznych poranków” rozpocznie się 30 września spektaklem „Calineczka” w wykonaniu Teatru Barnaby – Mobilnej Sceny Marionetkowej. Teatr Barnaby był gościem tegorocznych Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego, podczas których zaprezentował aż dwa spektakle – „Czerwonego Kapturka” i „Tymoteusza wśród ptaków”. Oba przyjęte z entuzjazmem nie tylko przez najmłodszych, ale także ich rodziców.

Rodzinne warsztaty kreatywne

Oferta „Artystycznych poranków” została w tym roku poszerzona o rodzinne warsztaty. To dodatkowy czas dla dzieci i rodziców, ale tym razem przeznaczony na kreatywne tworzenie. Warsztaty będą się odbywały bezpośrednio po zakończonych spektaklach w sali konferencyjnej CSiK. Na początek uczestnicy warsztatów będą mogli sami wykonać lalki z papieru, które doskonale sprawdzą się w domowych przedstawieniach. Na warsztaty obowiązują dodatkowe zapisy. Można się zapisać drogą elektroniczną (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub w sekretariacie CSiK (tel. 25 682 20 51). Koszt udziału w warsztatach to 10 zł od osoby.

 

Artystyczne poranki – repertuar 2018/2019

30 września – Teatr Barnaby – Calineczka

21 października – Teatr Kultureska – Wywrócona bajka o Kapturku

25 listopada – Teatr Katarynka – Muzyczne ZOO

16 grudnia – Teatr I Tak Zagramy – Zamieszanie ze świętami

20 stycznia – Teatr Kultureska – Skrzydlaty odlot

10 lutego – Teatr w Ruchu – Zimowa Kraina Czarów

10 marca – Spirituals Singers Band – OKU-LA-LA-RY (koncert)

28 kwietnia – Teatr Katarynka – Tirti Tist w Przestrzeni

12 maja – Teatr Trip – Królewna Fasolka

2 czerwca – Teatr Kultureska – Bajeczna Fiesta

mat.pras.

 

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież