„Lato w mieście” już za nami

Opublikowano: 31 sierpień 2018, 16:23 Kategoria Kultura
lato w mieściecsikwakacjelato

Ponad 5 tysięcy uczniów i przedszkolaków skorzystało z letniej oferty Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Przez dwa miesiące wakacji dzieci uczestniczyły w zajęciach, wycieczkach i warsztatach o rozmaitej tematyce. Najmłodsi gościli w CSiK podczas zajęć sportowych oraz artystycznych i rekreacyjnych. Lato nie mogło się także obejść bez kina.

Wakacyjne warsztaty, zajęcia i wycieczki zanotowały w tym roku ponad pół tysiąca uczestników. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się też bajkowe propozycje w Kinie „Wilga”. Filmy dla dzieci obejrzało 4600 widzów. W sumie z letniej oferty CSiK skorzystało ponad 5 tys. uczniów i przedszkolaków.

Sportowe emocje

Pływalnia Miejska "Garwolanka" gościła maluchy podczas Wakacyjnej Szkoły Pływania. Można było nauczyć się pływać lub podszkolić swoje umiejętności pod okiem profesjonalnych instruktorów. Korty przy pływalni w każdy czwartek były zajęte przez młodych miłośników tenisa. Niektórzy mięli okazję pierwszy raz trzymać w rękach rakietę i piłeczkę, ale z każdymi kolejnymi zajęciami uczniowie stawali się coraz lepsi. Nauka połączona ze sportem okazała się doskonałym pomysłem na aktywne spędzenie letniego czasu.

Podróże kształcą małych i dużych

Dużą popularnością cieszyły sie wycieczki organizowane dla dzieci przez Centrum Sportu i Kultury. Wyjazdy do Farmy Iluzji i Magicznych Ogrodów to atrakcje niezapomniane szczególnie dla najmłodszych, chociaż starsi uczestnicy wycieczki również nie byli zawiedzeni. Dzieci zobaczyły m.in. Krzywy Domek, gigantyczne pole marchewkowe, smoki, labirynt oraz doświadczyły wielu iluzji optycznych. Frajdą okazało się pływanie na tratwach i skakanie na trampolinach. Wyjazdy z CSiK to jednak nie tylko zabawa, ale też nauka i poznawanie nowych miejsc. W ramach akcji "Lato w mieście" dzieci pojechały do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, gdzie wysłuchały wielu ciekawostek na temat samolotów i historii lotnictwa. Kolejnym punktem programu było odwiedzenie Muzeum Nietypowych Rowerów w Gołębiu, gdzie uczestnicy mieli okazję spróbować utrzymać równowagę na niezwykłych jednośladach. Ostatnia letnia wycieczka cieszyła się największym zainteresowaniem –ponad 40 osób pojechało zwiedzić stadion PGE Narodowy i Park Trampolin Hangar 646 w Warszawie. Przewodnik oprowadził dzieci po stadionie, opowiadając jednocześnie ciekawostki na temat szatni piłkarzy, trybun i loży dla ważnych osobistości. Po tej lekcji nadszedł czas na zajęcia z WF-u na trampolinach w Hangarze 646 -dzieci skakały z radości. 

Warsztaty rozmaitości

Zajęcia rozwijające różnorodne talenty dzieci odbywają się w Centrum Sportu i Kultury nie tylko w roku szkolnym, ale także w wakacje. Chętni odwiedzali pracownię muzyczną, ceramiczną i plastyczną kilka razy w tygodniu. Odbyły się także warsztaty rozmaitości pobudzające kreatywność najmłodszych. Pod opieką instruktorów każdy mógł złapać bakcyla lub szlifować swój talent, rysując, malując, lepiąc lub grając na instrumentach klawiszowych. Oprócz tego czas umilali dzieciom członkowie Klubu Seniora, którzy zorganizowali "Popołudnia z dziadkami". Najmłodsze i najstarsze pokolenie znalazło nić porozumienia przy różnorodnych zabawach, konkursach i czytaniu bajek. Nie zabrakło też słodkich poczęstunków oraz ulubionego przez maluchy malowania twarzy.

Nowością w CSiK były warsztaty kuglarskie, podczas których dzieci poznały cyrkowe sztuczki. Była nauka żonglowania piłeczkami, chodzenie po linie, kręcenie hula-hop oraz zabawa z chustą animacyjną. Wszyscy, którzy w roku szkolnym będą mieli ochotę nauczyć się żonglować, chodzić na szczudłach lub jeździć na monocyklu będą mięli jeszcze okazję –od października rusza cykl zajęć cyrkowych! Centrum Sportu i Kultury zaprasza dzieci od 7.roku życia.

Warsztaty wakacyjne odbywały się także w formie wyjazdowej. Uczestnicy "Lata w mieście" odwiedzili Hotel Sulbin, by nauczyć się gotować pod okiem szefa kuchni. Dzieci robiły konstrukcje z owoców i sałatki, jednak największą atrakcją okazało się robienie deserów za pomocą ciekłego azotu. Było smacznie i widowiskowo! Wyjazdowe zajęcia odbyły sie również w Akademii Łucznica, gdzie maluchy nauczyły się wypiekać bułeczki, malować na szkle, robić papier czerpany i ozdabiać torby.

Archipodróże małe i duże

W ramach akcji "Lato w mieście" odbył się trzydniowy cykl warsztatów architektonicznych. Było to połączenie nauki z zabawą –uczestnicy poznali podstawy architektury oraz próbowali swoich sił w projektowaniu i budowaniu domów, ulic, mostów. W wyniku warsztatów powstały plany wymarzonego miasta i makiety z kartonów, słomek i tektury. Trójwymiarowe miasta zostały pomalowane farbami i ozdobione według pomysłu małych architektów.

Wakacyjne seanse

Kino "Wilga" nie próżnowało w okresie wakacyjnym. Dzieci i dorośli byli mili mile widziani szczególnie w środy przed południem –kino serwowało wtedy "Bajki na dzień dobry". W repertuarze pojawiły się zarówno nowości jak i filmy znane i lubiane.

W październiku ruszają zajęcia w sekcjach stałych Centrum Sportu i Kultury. W programie znajdą miejsce znane i lubiane zajęcia, ale nie zabraknie także nowości. Szczegółowe informacje już wkrótce na www.csik.garwolin.pl.

mat. pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież