Załatw sprawę w urzędzie i obejrzyj wystawę

Opublikowano: 07 sierpień 2018, 08:35 Kategoria Kultura
wystawastarostwo

Do 10 sierpnia w budynku Starostwa Powiatowego w Garwolinie można oglądać wystawę „W drodze do niepodległości” ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego.

30 plansz zostało ustawionych w poniedziałek przy wejściu do budynku przy Mazowieckiej oraz na antresoli pierwszego piętra. Wystawa zorganizowana w jubileuszowym roku 100-lecia niepodległej Polski ma na celu przypomnienie najważniejszych wydarzeń i postaci związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

„W drodze do niepodległości” to nowoczesna i atrakcyjna lekcja historii, dla uczniów i dorosłych. Fundatorami wystawy są Bank Pocztowy SA i PERN SA. Partnerami merytorycznymi natomiast Narodowe Archiwum Cyfrowe i Archiwum Akt Nowych.

- Przy okazji załatwiania spraw w urzędzie, warto przejść się wokół tych plansz i przybliżyć sobie historię naszej odzyskiwanej wolności. Tym bardziej, że krótkie opisy pod zdjęciami do tego skłaniają – zachęca starosta powiatu Marek Chciałowski. Jak dodaje, wystawę będzie można oglądać do 10 sierpnia (piątek). Jeszcze przed 11 listopada plansze mają wrócić do Garwolina. Wystawa będzie można oglądać w szkołach średnich.

łk

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież