5 lat razem – wystawa w GCAK w Sulbinach

Opublikowano: 05 lipiec 2018, 15:52 Kategoria Kultura
GCAK

Kurs rysunku i malarstwa w Gminnym Centrum Animacji Kultury w Sulbinach istnieje już 5 lat. Pod koniec czerwca w przestronnym wnętrzu galerii zaprezentowane zostały rysunki i malarstwo uczestników kursu

Wernisaż otworzyła dyrektor Gminnego Centrum Animacji Kultury w Sulbinach Kinga Smak-Lasocka oraz instruktor malarstwa Aneta Niedźwiedzka. Nie mogło także zabraknąć Iwony Jończyk, która również prowadziła uczestników. W przemówieniach znalazły się słowa podziękowania dla wszystkich uczestników kursu za roczną współpracę. Kilka słów od siebie powiedział również starosta powiatu garwolińskiego Marek Chciałowski. Podziękował ze inicjatywę stworzenia takiego kursu i był zaskoczony talentami kursantek. 

Przybyli goście mogli podziwiać próbki talentu licznej grupy, a prace były rzeczywiście godne uwagi. Uczestnicy kursu malowali głównie na płótnie olejami i akrylami, ale także pojawiły się akwarele, cienkopis, ołówek, kawa. Tematem prac były pejzaże, kwiaty, martwa natura, zwierzęta. Chociaż uczestnicy kursu nie studiowali w Akademii Sztuk Pięknych, są prawdziwymi artystami. Każdy z uczestników kursu dostał symboliczną różę oraz kubeczek ze specjalnym logiem z okazji pięciu lat współpracy. Nie zabrakło szampana oraz tortu. Po oficjalnej części wernisażu nadszedł czas na osobiste rozmowy przy okolicznościowym poczęstunku.

Na wernisażu pojawili się także zaproszeni goście - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Agnieszka Belka, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rębkowie Elżbieta Głodek, Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Promocji w Miętnem Beata Pasternak

Gminne Centrum Animacji Kultury w Sulbianch zaprasza wszystkich lubiących rysować i malować na następne zajęcia, które rozpoczną się w październiku.

mat.pras./oprac. red.

fot. mat.pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież