Lato w mieście - spędź wakacje z CSiK

Opublikowano: 27 czerwiec 2018, 12:21 Kategoria Kultura
lato w mieścieCSiK

Nareszcie są! Upragnione wakacje! Centrum Sportu i Kultury ma dobrą wiadomość dla wszystkich dzieci, które wolą aktywność od lenistwa. Rusza coroczna akcja „Lato w mieście”. Będą wycieczki, warsztaty i zajęcia sportowe.

Letnia akacja rusza 2 lipca. Dzieci będą miały okazję do aktywnego i ciekawego spędzenia letniego czasu. CSiK oferuje wycieczki oraz warsztaty wyjazdowe. Poniedziałki będą pełne niespodzianek, wtorki będzie można spędzić poza Garwolinem, w środy najmłodsi zajmą się rozwijaniem zdolności artystycznych, a czwartki upłyną pod znakiem sportu i aktywności fizycznej. Na większość zajęć obowiązują zapisy, zatem należy się spieszyć! Zajęcia są adresowane dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

Warsztat rozmaitości

W poniedziałki dzieci będą się uczyć i bawić jednocześnie. Dla wielu warsztaty będą czymś całkowicie nowym, inni będą mieli okazję sprawdzić, co potrafią, ale na pewno dla wszystkich będą to ekscytujące zajęcia. Smyków czekają zajęcia kuglarskie, czyli chodzenie po taśmie slackline, żonglowanie i manipulacja diabolo. Łasuchom CSiK proponuje warsztaty kulinarne w Hotelu Sulbin, prowadzone przez mistrza w swoim fachu – Marka Rybackiego. Odbędą się także warsztaty wyjazdowe w Akademii Łucznica, gdzie dzieci nauczą się wypiekać bułeczki, malować na szkle, ozdabiać ekotorby oraz robić papier czerpany. A na początek warsztat niespodzianka, czyli wakacyjna głowa pełna pomysłów. Będziecie mieli okazję sprawdzić się artystycznie.

Jedziemy na wycieczkę

Na dobry początek wakacji, 3 lipca, maluchy pojadą do Magicznych Ogrodów, gdzie czekać na nie będą place zabaw, plaża, dmuchańce, tunele, tratwy i zamek wróżek. Każde dziecko łaknące ruchu i atrakcji będzie się doskonale bawić.

17 lipca wyjazd będzie niezwykły! Mali podróżnicy zwiedzą Muzeum Nietypowych Rowerów, gdzie każdy odważny będzie miał możliwość przejażdzki pojazdami różniącymi się od standardowego „górala”. Ciekawe komu uda się utrzymać równowagę? Kolejny punkt wyjazdu to Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, gdzie odbędzie się lekcja muzealna, która na pewno spodoba się i chłopcom, i dziewczynkom.

7 sierpnia to dzień wycieczki do Farmy Iluzji. Jest to wyjątkowa kompozycja atrakcji dla dzieci i edukacji podana w bardzo przyjaznej formie. Dzieci zobaczą magię na własne oczy i nikt nie będzie się nudził.

Aby sportowe emocje po Mundialu nie opadły zbyt szybko CSiK zaprasza na zwiedzanie stadionu w Warszawie. PGE Narodowy oferuje trasę zwiedzania specjalnie dla dzieci. Dodatkową atrakcją podczas wyjazdu będzie zabawa w parku trampolin Hangar 646.

Czas na sport!

W Pływalni Miejskiej „Garwolanka” w każdy czwartek od godziny 12:00 będą odbywać się zajęcia aqua fitness dla dzieci. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne – wystarczy kupić bilet na basen, a ten jak zawsze w wakacje w wielkiej promocji. Letnia cena biletu dla dzieci to tylko 6 zł. We wtorki i czwartki „Garwolanka” zaprasza na naukę w Wakacyjnej Szkole Pływania. Kolejną propozycją sportową są treningi tenisa ziemnego. W każdy czwartek o 10:00 i 11:00 na kortach tenisowych CSiK. Zajęcia odbędą się gdy zbierze się grupa 6 osób.

Archipodróże małe i duże

To trzydniowy cykl warsztatów, podczas których uczestnicy będą nie tylko podróżować po świecie i Polsce, ale także mocno przyjrzą się miejscu, w którym mieszkają. Poznają tajemnice architektury, pobawią się w budowniczych, poznają trochę historii i uruchomią wyobraźnię, budując swoje wymarzone miasto. Warsztaty odbędą się 9,10 i 12 lipca. Warunek konieczny przy zapisie – obecność na wszystkich zajęciach.

Artystyczne wakacje

W ofercie Centrum Sportu i Kultury znajdą się równeż zajęcia w pracowni ceramicznej – w każdą środę lipca. W sierpniu natomiast będzie działać pracownia plastyczna. Małych artystów, którzy chcą spróbować swoich sił w malowaniu kredką i pędzlem CSiK zaprasza na zajęcia we wtorki, środy i czwartki o godzinie 11:00 i 14:00. Ognisko Muzyczne zaprasza małych miłośników muzyki na lekcje gry na pianinie i akordeonie w środy i piątki. Dwie środy wakacji dzieci spędzą z dziadkami – członkowie Klubu Seniora, działającego przy Centrum Sportu i Kultury, zapraszają maluchy na swoje zajęcia 18 lipca i 8 sierpnia o godzinie 18:00 do sali konferencyjnej Pływalni Miejskiej „Garwolanka”. Najlepiej ze swoją babcią lub dziadkiem.

Bajki na dzień dobry i nie tylko

W wakacje nie można zapomnieć o Kinie „Wilga”, które dla swoich najmłodszych widzów przygotowało wiele ciekawych propozycji. Oprócz najnowszych filmów dla dzieci, które znajdą się w aktualnym repertuarze, będą też filmy dobrze już znane i lubiane. W cyklu „Bajki na dzień dobry” w środowe przedpołudnia będzie można obejrzeć bajki na dużym ekranie. Kinowe poranki zostaną zagrane 4, 11, 25 lipca oraz 8, 16, 22, 29 sierpnia. Szczegółów szukajcie w repertuarze.

Brzmi ciekawie? Zapisz swoje pociechy! Więcej na www.csik.garwolin.pl

mat.pras.

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież