Wieś polska w malarstwie w Miętnem

Opublikowano: 07 czerwiec 2018, 07:14 Kategoria Kultura
wystawamiętne

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem zaprasza do obejrzenia wystawy planszowej pt. "Wieś polska w malarstwie i grafice". Wystawa po raz pierwszy będzie wyeksponowana podczas letniej potańcówki w dworku w Miętnem w sobotę 9 czerwca.

Wystawa została przygotowana przez Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie. Na kilkudziesięciu planszach zaprezentowano prace Stanisława Praussa, litografie Józefa Rapackiego z cyklu "Chaty wiejskie", a także obraz "Żniwiarze" Abrahama Neumana oraz pojedyncze prace innych autorów. Na uwagę zasługuje także cykl grafik autorstwa Antoniego Gawińskiego i Wandy Romeyko pt. "Ilustracje do kalendarza". Wystawa przenosi nas w malowniczy klimat wsi okresu międzywojennego. Pokazuje sceny z życia chłopów, oddaje charakter ówczesnej wsi. Jest znakomitym środkiem do poznania historii polskiego rolnictwa malowanego ręką znakomitych artystów.

Wystawa po raz pierwszy będzie wyeksponowana podczas letniej potańcówki w dworku w Miętnem w sobotę 9 czerwca. O potańcówce na  https://www.facebook.com/events/368192713703652/

Wystawę można oglądać od 11 czerwca do 15 lipca w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem w godzinach pracy instytucji (pon. - pt 10-15).

Inny termin i godziny zwiedzania można zarezerwować pod numerem telefonu: 504 075 886 lub e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

mat. pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież