Małe Nutki – wielkie święto dziecięcej piosenki

Opublikowano: 06 kwiecień 2018, 16:10 Kategoria Kultura
CSiKfestiwal

Było kolorowo i radośnie! Blisko 240 małych wykonawców zaprezentowało się na scenie Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, śpiewając o biedronkach, żabkach, pieskach czy dziecięcej fantazji. Organizowany po raz pierwszy Festiwal Piosenki Dziecięcej został przyjęty z wielkim entuzjazmem.

66 wykonawców z 35 placówek oświatowych z całego powiatu. Blisko 240 występujących małych artystów i ponad 5 godzin wypełnionych piosenkami dla dzieci. Były przeboje Majki Jeżowskiej takie jak „Kolorowe dzieci” czy Natalii Kukulskiej „Puszek Okruszek”, „Co powie tata”. Nie zabrakło piosenek znanych wszystkim, bez względu na wiek – „Biedroneczek”, „Witaminek”, „Na wyspach Bergamutach” czy „Laleczki z saskiej porcelany” i przebojów filmowych – między innymi z Vaiany.

Festiwal Piosenki Dziecięcej „Małe Nutki” odbył się w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni. Jego ideą jest przede wszystkim popularyzacja piosenek dziecięcych i zachęcenie najmłodszych do sięgania po utwory dla nich przeznaczone.

W festiwalu mogli wziąć udział uczniowie klas I-III ze szkół podstawowych oraz przedszkolaki. Na scenie występowali zarówno soliści, duety, jak i zespoły. Uczestnicy zachwycali publiczność nie tylko talentem wokalnym czy aktorskim, ale także pięknymi strojami i choreografią. Wszystkie występy były nagradzane gromkimi brawami i nie tylko. Każdy tego dnia był zwycięzcą, dlatego otrzymał złoty medal i torbę z upominkami.

Dodatkowo komisja festiwalu, w której zasiedli instruktor muzyki w CSiK Julian Czaporowski oraz dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie Radosław Mitura wyróżniła kilkunastu wykonawców, którzy spodobali się wyjątkowo, dodatkowymi nagrodami.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Burmistrz Miasta Garwolina Tadeusz Mikulski, Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski oraz Rada Miasta Garwolina.

Sponsorami wydarzenia byli: Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Miasto Garwolin, Szkoła Muzyczna I stopnia w Garwolinie, Ochnik, Lobo i Grażis-Karat.

mat.pras.

fot. CSiK

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież