Małe Nutki zaśpiewają już w czwartek

Opublikowano: 04 kwiecień 2018, 09:00 Kategoria Kultura
CSiKfestiwal

240 małych wokalistów weźmie udział w Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Małe Nutki”. Chęć udziału w wydarzeniu wyraziło w sumie blisko 40 placówek oświatowych z całego powiatu garwolińskiego. Na pewno będzie wesoło i kolorowo!

Piosenki dla dzieci w wykonaniu dzieci będzie można usłyszeć 5 kwietnia o godzinie 9:00 w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Po raz pierwszy CSiK organizuje Festiwal Piosenki Dziecięcej „Małe Nutki” skierowany do przedszkolaków i najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Zainteresowanie wydarzeniem jest ogromne. Swoich przedstawicieli zgłosiły przedszkola i szkoły podstawowe z różnych zakątków powiatu. W sumie na scenie swoje umiejętności zaprezentuje 240 uczestników. Będą śpiewać solo, w duetach lub w zespołach.

- Chcemy dać szansę młodym i zdolnym mieszkańcom naszego regionu na postawienie pierwszych kroków na dużej scenie, ale przede wszystkim chcemy zachęcić dzieci do wykonywania piosenek stworzonych z myślą o nich, dopasowanych do ich wieku – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Festiwal Piosenki Dziecięcej „Małe Nutki” to wydarzenie, któremu przyświeca idea edukacji muzycznej, budowania od najmłodszych lat aktywnych postaw odbiorcy kultury, popularyzacja twórczości skierowanej do dzieci i promocja małych talentów.

W czwartkowe przedpołudnie w sali widowiskowej CSiK będzie można usłyszeć między innymi „Biedroneczki”, „Puszka okruszka”, „Co powie tata”, „Laleczkę z saskiej porcelany” czy przeboje z filmów dla dzieci takich jak „Vaiana” czy „Kraina lodu”.

Najważniejsza w całym wydarzeniu jest dobra zabawa, dlatego festiwal ma formę przeglądu. Na każdego wykonawcę będzie czekała nagroda – niespodzianka. Komisja konkursowa będzie miała jednak prawo przyznania wyróżnień w formie nagród Grand Prix Festiwalu tym, którzy spodobają się jej wyjątkowo.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Burmistrz Miasta Garwolina Tadeusz Mikulski, Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski oraz Rada Miasta Garwolina.

mat.pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież