reklama
reklama

Aktualności

reklama
reklama

baner projekt 

pepperoni main 40

 

reklama

Pogoda w Garwolinie

Miłego dnia życzy
Przedsiębiorstwo Wodociągów
i Kanalizacji w Garwolinie

reklama

TOP


Dekorator kwadrat

Kultura

    reklama

    Sport

    reklama

    Opublikowano: 30 czerwiec 2015, 10:02
    egzamin gimnazjalny
    Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

    1283 uczniów III klas gimnazjum pisało w szkołach powiatu garwolińskiego egzamin kończący trzyletnią naukę na tym etapie edukacji. Rezultaty uczniów z naszego powiatu są niższe od średnich wojewódzkich.

    Kwietniowy sprawdzian nie bez powodu nazywany jest ?małą maturą?. Formuła egzaminu ewaluowała z dwóch do nawet ponad pięciu arkuszy. Jak wypadły nasze szkoły? W powiecie garwolińskim do sprawdzianu przystąpiło 1283 uczniów. Średni wynik części humanistycznej z języka polskiego to 63,7 proc. (w województwie 64,7 proc.). Nieznacznie słabiej niż rówieśnicy na Mazowszu naszych uczniom poszło w części humanistycznej z historii i WOS. Przeciętny wynik w powiecie to 64,4 proc., a wojewódzki ? 65,9 proc. Większe różnice na niekorzyść 16-latków z powiatu garwolińskiego występują w części matematycznej (48,8 proc. ? 51,2 proc.). W części przyrodniczej średnia powiatowa to 49,2 proc., a na Mazowszu 52,1 proc.

    Egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym nasi uczniowie napisali średnio na 59,3 proc., to wynik 10 punktów procentowych gorszy niż w województwie. Podobna różnica wystąpiła w egzaminie na poziomie rozszerzonym. 139 uczniów z gmin powiatu zdecydowało się pisać arkusz z języka rosyjskiego na poziomie podstawowym. Ich przeciętny wynik to 60,8 proc., wyższy o 5 punktów procentowych o rezultatów na Mazowszu. Taka sama różnica tym razem na korzyść powiatu garwolińskiego występuje w egzaminie z języka niemieckiego na poziomie podstawowym. Ten arkusz pisały 23 osoby.

    Gdy analizujemy średnie wynik w poszczególnych arkuszach, najlepszą gminą okazuje się Górzno. Tamtejsi uczniowie napisali najlepiej obie części humanistyczne oraz część matematyczną. Miasto Garwolin przoduje w przyrodzie. Najlepsze rezultaty z języka angielskiego osiągnęli uczniowie z miasta Łaskarzew. W pięciu na sześć arkuszy najsłabsze wyniki uzyskali uczniowie z gminy Łaskarzew.

    Średnie wyniki dla gmin powiatu garwolińskiego (części humanistyczna i matematyczno-przyrodnicza). Źródło: OKE Warszawa.

    Średnie wyniki dla gmin powiatu garwolińskiego (części językowe ? angielski, niemiecki). Źródło: OKE Warszawa.

    Średnie wyniki dla gmin powiatu garwolińskiego (części językowe ? rosyjski). Źródło: OKE Warszawa.

    Łukasz Korycki

    fot. arch.

    Dodaj komentarz

    Dodaj komentarz