Ekonomik z Laurem Mistrza Nowoczesnej Edukacji

Opublikowano: 05 grudzień 2017, 07:06 Kategoria Edukacja
zsp 1 garwolinekonomik

Technikum nr 1 przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie zdobyło Laur Mistrz Nowoczesnej Edukacji. Wręczenie wyróżnienia odbyło się podczas II Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji i Nauce w Kielcach.

W maju garwolińska szkoła zgłosiła akces w I Ogólnopolskim Konkursie o „Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji”. Celem zainicjowanego przedsięwzięcia było wyróżnienie placówek, które wyróżniają się stosując w swojej codziennej praktyce nowe rozwiązania technologiczne, innowacyjne metody i programy nauczania, a zatrudnieni w nich nauczyciele potrafią współpracować z młodzieżą w taki sposób, by wydobyć jej kreatywność i pasje do rozwijania swoich zainteresowań.

Konkurs zakładał aktywny udział kuratoriów oświaty, które do połowy czerwca miały wytypować po 20 placówek ze swojego województwa, które w sposób szczególny zasługują na nominację do tytułu Mistrza Nowoczesnej Edukacji. W wyniku dalszych eliminacji, komisja konkursowa nagrodziła  64 placówki (po cztery z każdego województwa). Praca konkursowa polegała na przygotowaniu prezentacji, składającej się z ośmiu slajdów, gdzie każdy odnosił się do konkretnej kategorii oceny konkursowej. W trzyetapowym konkursie ostatecznych zwycięzców wskazała kapituła konkursowa, której przewodniczył prof. UJK dr hab. Sławomir Koziej. Honorowy patronat nad realizowaną inicjatywą sprawowała Minister Edukacji Narodowej Pani Anna Zalewska.

24 listopada odbyła się uroczysta Gala Konkursu w Centrum Kongresowym Targów Kielce. W gronie zaproszonych była delegacja ZSP nr 1 w Garwolinie, jako szkoła nominowana do nagrody w kategorii technikum i szkoły zawodowe. Uroczystości wręczenia nagród towarzyszyło II Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji i Nauce. Laury wręczono w kilku kategoriach (przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja lub licea, technika i szkoły zawodowe) i nominowano w sumie 83 szkoły i placówki edukacyjne z całej Polski. Garwolińskie Technikum nr 1 zdobyło główną nagrodę w postaci Lauru Mistrza Nowoczesnej Edukacji.

mat. pras./opr. łk

Komentarze  

-1 #3 A propo drzewkonio 2017-12-06 18:43
To radził bym dyrekcji szkoły wyciąć ten wysoki stojący pień zanim komuś na głowę spadnie bo pewnie już nieźle nadgnił i wiatr go może przewrócić. On już gałęzi nie wypuści nie macie co na to czekać
Cytować
0 #2 Pan Bóg nie rychliwyKoziołek Matołek 2017-12-05 20:54
Cytuję konio i tygrys:
Dyrektor tej szkoły niech zapłaci najpierw kare za nieleganie wyciete drzewa "konio"

Cytuję konio i tygrys:
Dyrektor tej szkoły niech zapłaci najpierw kare za nieleganie wyciete drzewa "konio"

Bóg Cię matole kiedyś pokara za te twoje ujadanie na portalach internetowych na wszystko i na wszystkich
Cytować
0 #1 A gdzie karakonio i tygrys 2017-12-05 13:23
Dyrektor tej szkoły niech zapłaci najpierw kare za nieleganie wyciete drzewa "konio"
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież