Kreatywni uczniowie Ekonomika

Opublikowano: 19 czerwiec 2017, 06:48 Kategoria Edukacja
zsp 1 garwolinpoczytajmyczytanieekonomik

13 czerwca 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 CKU im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie, jako jedyni reprezentanci powiatu garwolińskiego, brali udział w XVIII Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Przegląd odbywał się na Zamku Królewskim w Warszawie. Swoje projekty przedstawiło 67 zespołów z całej Polski. Były to wyniki rocznej  realizacji projektów uczniowskich w ramach programów Fundacji CEO. W Sali Wielkiej Balowej na Zamku Królewskim o godzinie 10.00 odbyło się  oficjalne rozpoczęcie i przywitanie zespołów projektowych, które w Arkadach Kubickiego miały przygotowane swoje stoiska. Grupę projektową z ZSP nr 1 reprezentowali Eliza Domarecka, Weronika Miszczak, Natalia Garbarczyk i Hubert Salwa pod opieką Agnieszki Karwowskiej i Anny Sękulskiej.

Na stoisku zaprezentowano zdjęcia z przedszkoli i szkoły, książeczki które zostały wykonane z rysunków maluchów, zakładki do książek oraz inne wyniki realizacji programu „PoczytajMY”. Szczególne miejsce w prezentacji efektów pracy uczniów znalazł nowy projekt „PoczytajMY o pszczołach”, mający przybliżyć dzieciom i młodzieży funkcje i znaczenie tych pożytecznych owadów w naszym ekosystemie.

Uczniowie brali udział w „Grze Arkadowej”, polegającej na poznawaniu innych projektów i sposobu ich realizacji. Dzięki grze mogli poznać ciekawych ludzi. Udział w konkursach pozwolił zespołowi na zdobycie tytułu arkadowego supermana.

Uczniowie ZSP nr 1 CKU w Garwolinie już po raz czwarty w trakcie roku szkolnego realizowali projekt „PoczytajMY”, mający na celu propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Projekt objął ok. 190 uczniów i przedszkolaków, odbyło się 13 spotkań w czterech placówkach: Niepublicznym Przedszkolu „Juniorek”, które jako jedyne realizowało program „PoczytajMY o pszczołach”, Publicznym Przedszkolu „Akademia Pana Kleksa”, Publicznym Przedszkolu „Mały Europejczyk”, oraz w Szkole Podstawowej nr 2 w Garwolinie. Zajęcia czytelnicze  składały się z dwóch elementów – wspólnego czytania i zabawy. Dzięki zastosowaniu m.in. metody przekładu intersemiotycznego dzieci graficznie prezentowały treść przeczytanych bajek. Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony licealistów, jak i dzieci.

Zespół bibliotekarzy ZSP nr 1 CKU serdecznie dziękuje wszystkim placówkom biorącym udział w projekcie, pszczelarzowi Władysławowi Miturze, który przybliżył życie i rolę pszczół oraz nauczycielom naszej szkoły  Bożenie Pleskot,  Annie Sękulskiej oraz Jolancie Konarzewskiej.

mat. pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież