Lekcja bezpieczeństwa w Trojanowie

Opublikowano: 04 maj 2017, 08:23 Kategoria Edukacja
trojanówbrdbezpieczeństwopolicjaword

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” – to hasło kampanii społecznej prowadzonej przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. W piątek  serce kampanii zabiło w Zespole Szkół w Trojanowie, gdzie około 200 uczniów uczestniczyło w atrakcyjnych zajęciach prowadzonych przez przedstawicieli Policji, Straży Pożarnej oraz WORD.

Jak bezpiecznie poruszać się po drodze, w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy, jak należy zachować się w razie wypadku – te i wiele innych zagadnień omawiano z dziećmi i młodzieżą tamtejszej placówki. Atrakcyjne zajęcia praktyczne, które wymagają od ucznia zaangażowania, aktywnego udziału powodują, że zdobyta wiedza i informacje są lepiej zapamiętywane. Udzielając pierwszej pomocy na fantomie młodzież może w praktyce poczuć i zobaczyć w jaki sposób krok po kroku prawidłowo wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową.

Szkoła w Trojanowie nie była wybrana przypadkiem na miejsce akcji – jest ona położona przy bardzo ruchliwej drodze krajowej nr 17, a jej uczniowie muszą szczególnie zachowywać ostrożność w drodze do i ze szkoły. Od rana uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w kilku panelach zajęć, podczas których oglądali film, pokonywali specjalny tor rowerowy czy sprawdzali swoje umiejętności na symulatorach. Dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród najmłodszych cieszyło się spotkanie z kierowcą rajdowym, który udostępnił swoje wyścigowe auto, by uczniowie mogli poczuć się przez chwilę jak prawdziwi rajdowcy. Kulminacyjnym momentem wielkiej lekcji o bezpieczeństwie było spotkanie na sali gimnastycznej, w którym obok najważniejszych tego dnia uczniów ZS w Trojanowie, udział wzięli przedstawiciele służb mundurowych z Komendant Policji Powiatowej w Garwolinie mł. insp. Iwoną Czarnocką, dyrektor szkoły Piotr Osmólski, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, starosta powiatu Marek Chciałowski, wójt gminy Trojanów Stanisław Kostyra, zastępca Dyrektora WORD w Siedlcach Marek Kordecki oraz przedstawiciele Automobil Klub Polski.

Starosta Garwoliński Marek Chciałowski zwrócił się do uczniów, by lekcja, którą odbyli na długo zapadła w pamięci, a prawidłowe zachowania na drodze weszły w nawyk.

garwolin-starostwo.pl/opr. łk

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież