Zespół Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie  gościł finalistów VI Powiatowej Ligi Przedmiotowej z historii. „Polska w latach 1944-56”- była tematem przewodnim zmagań uczniów szkół prowadzonych przez powiat garwoliński.

 

W eliminacjach udział wzięło 21 uczniów z liceów i techników. Celem konkursu było propagowanie, pogłębianie i umocnienie postawy obywatelskiej i patriotycznej oraz rozwijanie zainteresowań problematyką okresu stalinizmu w Polsce, podziemia niepodległościowego oraz wydarzeń z 1956 roku.

 

Starosta garwoliński Marek Chciałowski oraz dyrektor Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego Joanna Ostrowska wręczyli nagrody i pogratulowali zwycięzcom.

 

Pierwsze miejsce zajęli ex quo Alicja Mucha z Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela w Żelechowie (nauczyciel przygotowujący - p. Urszula Kobielus) oraz Patryk Banaszek z Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 CKU im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie (nauczyciel przygotowujący – p. Agnieszka Czypionka). Drugi był Krystian Bożek z Zespół Szkół Nr 2CKU im. Tadeusza Kościuszki (nauczyciel przygotowujący - p. Iwona Górska), a trzeci Piotr Strachota z Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 CKU im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie (nauczyciel przygotowujący – p. Agnieszka Czypionka).

 

Laureaci otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Garwolinie. Ponadto, wszyscy  otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz publikację  „Zeszyty Historyczne Ziemi Garwolińskiej”. Podziękowanie i gratulacje popłynęły również do kadry pedagogicznej przygotowującej uczniów do VI Powiatowej Ligii Przedmiotowej z historii. Sprawdzający prace nauczyciele podkreślili, że poziom wiedzy prezentowanej przez uczniów był wysoki, co świadczy o dużym zainteresowaniu młodzieży historią powojenną.

 

garwolin-starostwo.pl

 

opr.łk

Komentarze  

0 #1 błądzsp2 2017-04-19 20:53
ZSP nr 2 CKP ;)
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież