Najlepsi zawodowcy i językowcy

Opublikowano: 27 marzec 2017, 07:31 Kategoria Edukacja
żelechówmiętneliga przedmiotowa

W Żelechowie i Miętnem odbyły się kolejne konkursy w ramach Powiatowej Ligi Przedmiotowej. Najlepszymi znawcami przedmiotów zawodowych oraz języka niemieckiego okazali się uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie odbył się konkurs zawodowy. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół zawodowych kształcący się w zawodach: kucharz i mechanik pojazdów samochodowych. Łącznie w konkursie wzięło udział 14 uczniów.

W gronie uczestników w kategorii kucharze pierwsze miejsce ex aequo zajęli Paulina Łysiak i Jakub Przybyła z ZSP nr 2 CKP Garwolin (op. Renata Głowala). Drugie miejsce przypadło Dominice Białeckiej z ZSP nr 2 CKP Garwolin (op. Iwona Kiełt), a trzecie Karolinie Czopek z ZSP w Żelechowie (op. Wioletta Szymaniuk).

W gronie mechaników wygrał Daniel Rżysko z ZSP nr 2 CKP Garwolin (op. Artur Zatyka) przed kolegą ze szkoły Marcinem Radziejem (op. Artur Zatyka) oraz Marcinem Wiśniewskim z ZSP Żelechów (op. Kazimierz Kulikowski).

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, które w imieniu starosty Marka Chciałowskiego wręczyła Justyna Maszkiewicz – Inspektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Garwolinie. Wszyscy uczestnicy i nauczyciele przygotowujący do konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Konkurs odbył się w miłej atmosferze, dzięki wzorowej organizacji przez nauczycieli ZSP Żelechów Wioletty Szymaniuk oraz Kazimierza Kulikowskiego.

Znawcy języka niemieckiego rywalizowali w ZS w Miętnem. Do testu, który w tym roku poświęcony był zdrowiu i zdrowemu stylowi życia, przystąpiło 18 uczniów z sześciu szkół ponadgimnazjalnych. Test leksykalno-gramatyczny składał się z 12 zadań, w których łącznie uczniowie mogli zdobyć 63 pkt.

Językowe zmagania wygrał Grzegorz Zając z ZSP nr 2 w Garwolinie przed Sylwią Majsterek z ZSP im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie oraz Natalia Paćkowską z ZS w Miętnem.

- Przygoda z językiem jak się raz zaczęła, to powinna być już stale. Trzeba dążyć do tego, żeby ten język ćwiczyć, rozszerzać poprzez różne możliwości, jakie przynosi dzisiejszy świat. Dzisiaj chciałbym pogratulować wszystkim finalistom i laureatom - wam, którzy dzisiaj tu zwyciężyliście – mówił starosta powiatu Marek Chciałowski.

garwolin-starostwo.pl/opr. łk

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież