Uczniowie z Miętnego najlepsi na Mazowszu

Opublikowano: 18 listopad 2015, 07:02 Kategoria Edukacja
Miętneedukacjakulinarnia

Uczniowie technikum żywienia i zasadniczej szkoły zawodowej w zawodzie kucharz wielokrotnie już udowadniali, że są najlepsi. Najlepiej w powiecie zdali egzamin zawodowy, co roku wygrywają Powiatową Ligę Zawodową, zajmują wysokie miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych zdobywając indeksy na uczelnie wyższe. W tym tygodniu po raz kolejny udowodnili, że nie mają sobie równych.

10 listopada w Dworze Mościbrody odbył się konkurs kulinarny organizowany przez przedstawicieli Szlaku Kulinarnego Mazowiecka Micha Szlachecka. Tematem przewodnim konkursu był „Karp na polskim stole”. Uczniowie Zespołu Szkół w Miętnem Magdalena Bartkiewicz z klasy 2 TŻ, Angelika Kutwińską z klasy 2 TŻ oraz Piotr Witak, uczeń klasy 3 ZK zajęli pierwsze miejsce. Swoich konkurentów pokonali potrawą z karpia wędzonego w sianie z puree i frytkami z warzyw w aksamitnym sosie.

Przewodniczącym komisji konkursowej był znany kucharz, gawędziarz, ekspert kulinarny Carlos Gonzales-Tejera. W jury zasiadali również: kucharz Jacek Maliszewski, restauratorzy zrzeszeni w Szlaku Kulinarnym Mazowiecka Micha Szlachecka, przedstawiciele firmy Libra oraz władz samorządowych. - Potrawa zachwyciła komisję konkursową, a profesjonalizm naszych uczniów zaowocował tym, że oprócz cennych nagród mazowieccy restauratorzy nawiązali współpracę ze szkołą i zaproponowali naszym uczniom odbywanie praktyk i staży zawodowych w renomowanych restauracjach Mazowsza: Dworze Mościbrody oraz hotelu i restauracji Pod Różami w Jedlni koło Radomia – informują opiekunki uczniów, Jolanta Nafalska i Zofia Pikulska- Matryba, które przygotowały młodych kucharzy do konkursu. Laureaci pierwszego miejsca będą odbywać miesięczny staż w prestiżowej warszawskiej restauracji. Ponadto w nagrodę otrzymali komplet profesjonalnych noży, profesjonalny blender z kompletem końcówek oraz torby z przyprawami. Nagrodami dla szkoły były: kosz przypraw i profesjonalny garnek do gotowania ryb.

W rywalizacji wzięły udział drużyny z Siedlec, Sokołowa, Wyszkowa, Radomia i Miętnego.

mat.pras./oprac. jd

fot. mat.pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież