Sukces fryzjerek z ZSP nr 2

Opublikowano: 19 marzec 2015, 07:09 Kategoria Edukacja
zsp 2 garwolintechnikum usług fryzjerskich

Sukcesem uczennic Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie zakończyła się I edycja Międzyszkolnego Konkursu Fryzur Historycznych „Fryzjerska Odyseja” zatytułowana „Najmodniejsze fryzury Starożytnego Rzymu, średniowiecza i renesansu”.

Konkurs, który odbył się w Zespole Szkół nr 21 w Warszawie, składał się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na przygotowaniu krótkiej pracy pisemnej na temat zaprojektowanej fryzury. Praca miała zawierać także fotografię postaci, która była inspiracją. W drugim etapie – części praktycznej – należało w wykonać fryzurę na modelce w warunkach konkursowych. Ocenie poddane było nie tylko uczesanie, ale ubiór, makijaż modelki oraz zgodność z tematem wiodącym.

Stołeczny konkurs z sukcesami zakończyły uczennice I klasy Technikum Usług Fryzjerskich przy ZSP nr 2 w Garwolinie. Natalia Teperek wykonała na modelce Elizie Grzywacz fryzurę o nazwie plotyna. Jury przyznało nastolatce wyróżnienie. – Bardzo się cieszę z tego sukcesu, tym bardziej, że po raz pierwszy uczestniczyłam w takim konkursie – mówi laureatka.

Z kolei Paulinie Andrzejewskiej została przyznana nagroda specjalna, którą ufundowała Zuzanna Sumirska z wydawnictwa Suzi. Uczennica I klasy na głowie Agaty Laski wykonała fryzurę inspirowaną starożytnym Rzymem. Młoda fryzjerka w rozmowie z nami przyznaje, że interesuje się historią fryzjerstwa, a konkurs był dla niej sporym wyzwaniem.

Uczennice do konkursu przygotowała Justyna Chlipalska.

Łukasz Korycki

fot. ZSP 2 Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież