Nie czekajcie, wybierzcie ZSP nr 2!

Opublikowano: 03 czerwiec 2014, 08:02 Kategoria Edukacja
zsp 2 garwolin

Kto jeśli nie sami uczniowie mogą opowiedzieć, o tym, czy warto wybrać Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Centrum Kształcenia Praktycznego w Garwolinie. Uczniowie drugich klas technikum opowiadają o tym, czego można się nauczyć wybierając szkołę przy ul. II Armii Wojska Polskiego.


 

Damian Gajda, kl. II Technikum Pojazdów Samochodowych

Od jakiegoś czasu pracuję we własnym warsztacie, gdzie wykorzystuję wiedzę zdobytą w szkole. Dobrze, że mamy nowoczesny sprzęt do diagnostyki, co jest podstawą w zawodzie mechanika samochodowego. Dzięki temu, że z warsztatów mogą korzystać kierowcy z zewnątrz, mamy bardzo ciekawe sytuacje, gdzie każdy przypadek uczy czegoś innego.

 

 

Jakub Bryzek, kl. II Technikum Budownictwa

Niektórym nie chce się uczyć przedmiotów teoretycznych, ale są one jak najbardziej potrzebne. Uczymy się m.in. o urządzeniach i materiałach wykorzystywanych w budownictwie. Poznajemy podstawy projektowania. Praktykę ostatnio ćwiczymy podczas stawiania szkolnego ogrodzenia i widzimy co jest efektem naszej pracy. Jeśli ktoś myśli o zawodzie związanym z budownictwem, to niech nie czeka i po prostu wybierze naszą szkołę.

 

Iwona Pawlak, Katarzyna Majsterek, kl. II Technikum Usług Fryzjerskich

Podczas zajęć zawodowych teoretycznych mamy wszystko bardzo dobrze wytłumaczone, co później przydaje się na lekcjach praktycznych. Fajnie, że mamy 10 godzin tygodniowo w pracowni fryzjerskiej. Dzięki temu możemy już same wykonywać m.in. pielęgnacje, strzyżenie czy wyciskanie fal. Oprócz zajęć mamy okazje uczestniczyć w kursach np. przedłużania włosów i wielu konkursach. Swoje umiejętności możemy zaprezentować podczas różnych akcji poza szkołą. Ostatnio byłyśmy na festynie charytatywnym w Górznie.

 

Marcin Szarek, kl. II Technikum Elektryczne

Cenię sobie zajęcia praktyczne, które w bardzo przystępny sposób pokazują, jak można wykorzystać wiedzę teoretyczną. Ostatnio przeczytałem, że zawody związane z elektrycznością są przyszłościowe. To daje jeszcze więcej zapału do nauki. Liczę, że to czego się tu nauczę pomoże mi znaleźć wymarzoną pracę.

 

 

Arkadiusz Olszewski, Konrad Talarek, kl. II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych

Po prawie dwóch latach nauki, możemy powiedzieć, że szkoła spełnia nasze oczekiwania. Jeżeli przykładamy się do teorii, to później łatwiej ją wykorzystać podczas zajęć praktycznych. Dla nas ogromnym doświadczeniem było odbycie 10-dniowego stażu w Hotelu&Restauracji Sulbin pod okiem szefa kuchni pana Marka Rybackiego. Ponadto uczestniczyliśmy w wielu kursach m.in. cukierniczych czy z obsługi klienta. Po tych dwóch latach zdobyliśmy umiejętności i wiedzę, które pozwalają nam na wykonywanie samodzielnie wielu zadań w kuchni.

 

Rafał Przybysz, kl. II Technikum Informatycznego

Decyzja o tym, aby wybrać technikum informatyczne była dobrym wyborem. Mam zamiar studiować informatykę i już teraz wiem, że będzie mi łatwiej, niż gdybym wybrał liceum ogólnokształcące. Miałem pewne obawy gdy szedłem do tej szkoły, bo Dwójka kojarzyła się w moim środowisku jedynie z zawodówką. Rzeczywistość jest inna - dobrze wyposażone pracownie i wyrozumiali nauczyciele - mogę polecić szkołę, tym którzy się jeszcze wahają.

tekst promocyjny

Komentowanie dla tego artykułu nie jest dostępne.