Ekonomik na praktykach w Hiszpanii

Opublikowano: 11 luty 2020, 07:36 Kategoria Edukacja
ekonomikwymianahiszpaniamalaga

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte przystąpili do projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus + sektor Kształcenie i szkolenie zawodowe: „Kompetencje – zdobądź dziś, wykorzystaj teraz i w przyszłości.”

Uczniowie klasy 3 technikum grafiki i poligrafii cyfrowej: Aleksandra Glinka, Alicja Gontarz, Karolina Majewska, Jakub Misiak, Magdalena Kałaska, Martyna Krzemińska, Olivia Mróz, Wiktoria Olko, Martyna Poświata, Szymon Pytlarczyk, Kacper Rutkowski, Patryk Żak pod opieką Agnieszki Karwowskiej i Emilii Zalech od 27 stycznia do 7 lutego  odbywali praktyki w firmach poligraficznych w hiszpańskiej Maladze.

Sam udział w praktykach pozwolił uczniom na doskonalenie szeroko rozumianych kompetencji cyfrowych, społecznych a nade wszystko kompetencji językowych. W ramach rozwijania kompetencji świadomości i ekspresji kulturowej uczniowie poznawali różne zakątki Andaluzji. I tak mogli zobaczyć jedno z najstarszych miast Rondę, o której Ernest Hemingway tak pisał: „Całe miasto jak okiem sięgnąć jest niczym innym, jak romantyczną kulisą teatralną” oraz ruiny starożytnego miasta rzymskiego Baelo Claudia, którego początki sięgają II w. p.n.e. Mogli podziwiać piękno natury idąc szlakiem El Caminito del Rey, ciągnącym się wzdłuż stromych ścian wapiennego wąwozu. „Zdobyli” Skałę Gibraltarską na której znajduje się rezerwat przyrody, żyją w nim magoty (gatunek makaków).

Oczywiście codziennie, po zakończonych praktykach zwiedzali Malagę, byli w Centrum Sztuki Współczesnej Pompidou, Muzeum Picassa. Zwiedzili zamek z XIV wieku Gibralfaro oraz renesansową katedrę. Oprócz zdobytego doświadczenia i rozwijania kompetencji uczniowie otrzymali na zakończenie certyfikaty, potwierdzające udział w projekcie unijnym.

Szczegółową relację z pobytu młodzieży można zobaczyć na facebooku Doradca Zawodowy „Ekonomik”.

mat. pras.

Komentarze  

+7 #1 .Lokaj 2020-02-14 23:24
BHP na najwyższym poziomie a później tragedia. :sad:
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież