Nasze szkoły w Rankingu Perspektyw

Opublikowano: 09 styczeń 2020, 13:59 Kategoria Edukacja
rankingedukacjażelechówłaskarzewsobolewgarwolinmiętne

Już po raz 22. opublikowano Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych przygotowany przez miesięcznik Perspektywy. Co roku zestawienie jest opracowywane z myślą, którzy już w czerwcu będą musieli podjąć decyzję, co dalej, a dokładniej, gdzie dalej podjąć naukę. Które szkoły z terenu powiatu garwolińskiego wypadły najlepiej?

Dwa najważniejsze zestawienia rankingu to Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących 2020 i Ogólnopolski Ranking Techników 2020. Przy ustalaniu obu brane są pod uwagę wyniki egzaminów maturalnych, sukcesy w olimpiadach oraz dodatkowo dla technikum wyniki egzaminu zawodowego.  

Wśród liceów najlepiej wypadło Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Garwolinie. „Katolik” uplasował się na 88. miejscu w Polsce (rok temu – 70.). Wynik szkoły plasują ją jednocześnie na 28. miejscu wśród mazowieckim liceów (spadek o trzy pozycje).

Garwolińskie LO przy Długiej to 389. liceum w Polsce (w 2019 - 494. miejsce) i 82. na Mazowszu (w 2019 – 100.). Łaskarzewskie liceum na 625. miejscu (124. na Mazowszu), a sobolewskie na 684. miejscu w kraju (136. na Mazowszu). W podrankingu mazowieckim na 194. pozycji znalazło się żelechowskie LO.

Miesięcznik przygotował także podranking maturalny, w którym garwolińskiej KLO zostało sklasyfikowane na 82. miejscu (rok temu 69. pozycja). 130. pozycję „Katolik” zajął w rankingu szkół olimpijskich (jako jedyna szkoła w powiecie).

W Ogólnopolskim Rankingu Techników sklasyfikowano dwie szkoły z powiatu garwolińskiego. 47. miejsce zajęło technikum w żelechowskim ZSP Żelechowie, to awans aż o 149 pozycji w porównaniu z ubiegłym rokiem. Placówka jest także 7. technikum na Mazowszu.

W rankingu głównym na 139. uplasowało się Technikum przy ZSP nr 1 w Garwolinie (21. miejsce na Mazowszu). Technikum przy ZS nr 2 uzyskało wynik poza pierwszą „500”, w województwie mazowieckim to 120. technikum. Na 102. pozycji w województwie technikum w Zespole Szkół w Miętnem.

W podrankingu maturalnym żelechowskie technikum znalazło się na 165. miejscu (jako jedyna szkoła w powiecie).

Za wysokie wyniki w rankingu miesięcznik Perspektywy przyznaje Znaki Jakości. Złote otrzymało Technikum w Żelechowie, KLO Garwolin, srebrne LO Garwolin, Technikum nr 1 w Garwolinie, a brązowe licea z Łaskarzewa i Sobolewa.

łk

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz także

Starostwo wydało informator dla ósmoklasistów

Oferty wszystkich szkół średnich w jednej publikacji. Starostwo powiatowe wydało informator dla ósmoklasistów, który pomoże im wybrać kolejny etap…

W Dwójce stawiają na drób

20 uczniów klas gastronomicznych Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie wzięło udział w szkoleniu w ramach VI edycji programu „Stawiam na drób”…

Awansowali do powiatowego finału

W ubiegłym tygodniu odbyły się eliminacje gminne XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,”Młodzież zapobiega pożarom” w Miastkowie…