10 stypendystów premiera z powiatu

Opublikowano: 04 grudzień 2019, 14:36 Kategoria Edukacja
garwolinstypendiumpremieredukacjałaskarzewsobolewżelechów

Uczniowie szkół z powiatu garwolińskiego stanowią najliczniejszą grupę stypendystów Prezesa Rady Ministrów w delegaturze siedleckiej Mazowieckiego Kuratorium Oświaty. 10 prymusów odebrało dzisiaj potwierdzenia przyznania wsparcia na rok szkolny 2019/2020.

Wręczenie zaświadczeń o przyznaniu stypendium odbyło się w siedleckim ZSP nr 1. Jak podkreślał Adam Skup, dyrektor siedleckiej delegatury MKO w Warszawie, wszystkie szkoły z regionu siedleckiego mają przedstawicieli w gronie stypendystów.

- Trud, talent, praca to kapitał młodych ludzi – podkreślała Mazowiecki Wicekurator Oświaty Dorota Skrzypek. – Osiągnęliście ten sukces dzięki swojej ciężkiej pracy. Niejednokrotnie podnosiliście sobie poprzeczkę, rezygnując z wielu przyjemności – dodała.

Aby otrzymać stypendium należało osiągnąć najwyższą średnią w szkole, mieć czerwony pasek oraz wykazywać się sukcesami pozaszkolnymi. W tym roku na Mazowszu rządowe wsparcie otrzyma 500 uczniów, 42 z nich w regionie siedleckim. W tym gronie najliczniej reprezentowane są szkoły z powiatu garwolińskiego. 3000 zł stypendium w bieżącym roku szkolnym otrzyma 10 uczniów z powiatu.

W tym gronie są: Aleksandra Chmielak (I LO w Garwolinie), Jakub Dudzik (KLO w Garwolinie), Paulina Gawryś (Technikum nr 1 w Garwolinie), Klaudia Jędrych (Technikum przy ZSP w Żelechowie), Gabriela Kaszuba (LO w Żelechowie), Bartłomiej Konopacki (Technikum nr 2 w Garwolinie), Wojciech Łapacz (LO w Sobolewie), Ewelina Pawlak (II LO w Garwolinie), Katarzyna Szopa (LO w Łaskarzewie), Dominik Żaczek (Technikum przy ZS w Miętnem).

Łukasz Korycki

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz także

Starostwo wydało informator dla ósmoklasistów

Oferty wszystkich szkół średnich w jednej publikacji. Starostwo powiatowe wydało informator dla ósmoklasistów, który pomoże im wybrać kolejny etap…

W Dwójce stawiają na drób

20 uczniów klas gastronomicznych Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie wzięło udział w szkoleniu w ramach VI edycji programu „Stawiam na drób”…

Awansowali do powiatowego finału

W ubiegłym tygodniu odbyły się eliminacje gminne XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,”Młodzież zapobiega pożarom” w Miastkowie…