Sukces uczniów ZSP Żelechów

Opublikowano: 08 listopad 2019, 08:42 Kategoria Edukacja
żelechówzsp żelechów

W budynku Filharmonii Białostockiej odbył się finał krajowy konkursu „100 lat Polskiego Komitetu Olimpijskiego”, w którym sukces odnieśli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie.

Województwo mazowieckie reprezentowali uczniowie ZSP Żelechów Artur Prusiński i Daniel Frąc, którzy w pierwszym etapie internetowym uzyskali najlepsze wyniki na całym Mazowszu.  W finale pierwszy etap to test wiedzy, na podstawie którego do ścisłego finału kwalifikowało się sześciu najlepszych zawodników. W tym gronie znalazł się Artur Prusiński. Drugi etap to pytania indywidualne, skierowane do poszczególnych zawodników. Ten etap ukształtował końcową kwalifikację. Ostatecznie Artur uplasował się na piątym miejscu, tracąc tylko dwa punkty do miejsca medalowego.

Organizatorem było Kuratorium Białostockie, które profesjonalnie przeprowadziło konkurs oraz pozyskało wielu sponsorów, którzy zafundowali bogate nagrody dla zwycięzców w postaci laptopów, tabletów i innych.

Opiekunem uczniów był nauczyciel wychowania fizycznego Tomasz Odziemczyk.

mat. pras.

Komentarze  

+5 #1 sukces goni sukcesTańczący z wilkami 2019-11-08 11:50
przyszedł nowy dyrektor i od razu nadeszły długo oczekiwane przez władze samorządowe i ORGAN - sukcesy. Sukces goni sukces.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież