Prymusi ze stypendium starosty

Opublikowano: 11 październik 2019, 22:34 Kategoria Edukacja
stypedniumgarwolinekonomik

11 uczniów znalazło się w gronie tegorocznych stypendystów naukowych Starosty Powiatu Garwolińskiego.

Uroczyste wręczenie stypendium odbyło się dzisiaj podczas Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół nr 1 w Garwolinie.

Aby znaleźć się w gronie wyróżnionych należało spełnić wysokie wymagania. Podstawowym kryterium była średnia ocen nie niższa niż 5,0 lub posiadanie statusu laureata krajowego konkursu/olimpiady. Stypendysta musi wykazywać się aktywnością na rzecz samorządu uczniowskiego lub udzielać się w wolontariacie. Miesięczne wsparcie do zarządu powiatu wynosi kilkaset złotych.

Tegoroczni stypendyści: Olivia Mróz, Magdalena Pyza (obie ZS nr 1 w Garwolinie), Bartłomiej Konopacki, Kamil Mikulski (obaj ZS nr 2 w Garwolinie), Kinga Gawryś, Aleksandra Chmielak (obie LO Garwolin), Dominik Żaczek (ZS w Miętnem), Weronika Kowalczyk (ZSP w Sobolewie), Angelika Miszkurka (LO w Żelechowie), Klaudia Gradus, Angelika Sidor (obie ZSP w Żelechowie).

Stypendyści, w towarzystwie rodziców, odebrali pamiątkowe zaświadczenia, które wręczali poseł Grzegorz Woźniak i wicestarosta Iwona Kurowska.

łk

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież