Świętowali nauczyciele z powiatu

Opublikowano: 11 październik 2019, 22:20 Kategoria Edukacja
denedukacjadzień nauczycielagarwolinekonomik

Zespół Szkół nr 1 w Garwolinie był gospodarzem Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej.

Jak podkreślała gospodarz szkoły, DEN to święto szkoły, które nawiązuje do powołania pierwszej władzy oświatowej w Europie. – Drodzy nauczyciele, wychowawcy. Jesteśmy spadkobiercami idei Komisji Edukacji Narodowej. Jej twórcy zwrócili szczególną uwagę na rolę nauczyciela, który tworząc w szkole odpowiednią atmosferę, wychowuje ludzi. Prawdziwie, szlachetnie, zgodnie z umiłowaniem ojczyzny – mówiła dzisiaj Marzena Tudek.

Z kolei w swoim przemówieniu starosta zaznaczał, że władzom powiatu zależy na jak najlepszym poziomie nauczania młodego pokolenia. – To w państwa rękach leży przyszłość nasza, naszego powiatu. Młodzież, którą teraz wychowujecie, wejdzie w dorosłe życie i zacznie realizować to, czego nauczyli się w szkole – zwracał się do nauczycieli. Głos zabrali także m.in. poseł Grzegorz Woźniak i wicestarosta Iwona Kurowska. Wszyscy życzyli nauczycielom wytrwałości w zawodzie i szacunku ze strony uczniów.

Powiatowego obchody DEN nie mogły odbyć się bez nagród dla nauczycieli, przyznawanych przez zarząd powiatu. W gronie uhonorowanych znaleźli się Marzena Tudek, Tomasz Turek, Agnieszka Szyszkowska, Małgorzata Wójcik-Wojciechowska, Andrzej Ostolski, Edward Czypionka (ZS 1 Garwolin), Grzegorz Rybak, Elżbieta Buczek, Krystyna Gąsiorowska, Iwona Kiełt, Anna Kurach (ZS 2 Garwolin), Joanna Ostrowska, Andrzej Frąckiewicz, Dariusz Kowal, Andrzej Szarek (LO Garwolin), Sabina Benicka, Marzena Kaczmarczyk, Tadeusz Gora (ZS Miętne), Leszek Urawski, Iwona Urawska (ZSP Sobolew), Regina Gromoł, Tomasz Ekiert (LO Żelechów), Michał Kostyra, Maria Głębicka, Agnieszka Sztelmach, Agnieszka Wałachowska (ZSP Żelechów), Katarzyna Stoń (ZSS 1 Garwolin), Katarzyna Naber (SOSW Trzcianka), Waldemar Kuszmierek (SOSW Przyłęk), Mariusz Chłopaś (SPS Izdebno), Bożena Kisiel (PPP Garwolin).

Oprawę muzyczną uroczystości zapewniała młodzież Ekonomika pod czujnym okiem Andrzeja Ostolskiego.

Łukasz Korycki

Komentarze  

+2 #6 Sami się nagradzająsami swoi 2019-10-14 13:18
Cytuję Z kręgosłupem:
wiele z nagrodzonych to przyd...sy tych ze starostwa, 1/3 jest januszów, cześć słoików, parę z dobrej zmiany, kilka bez kręgosłupa, jakaś przypadkowa też się znajdzie, jedyne co odbiegają od tej elity to naucyciele z Dwójki

fotka 54-55. Na zdjeciu nagrodzony wice dyrektor Ekonomika z nagrodzoną nauczycielką z Ekonomika - zoną polonistką. Takich przykładów jest więcej np. w LO w Sobolewie (mąż i żona nagrodzeni nagrodą Starosty), w zawodówce nagrodę otrzymał kumpel starościny, Po prostu " zal d..ę sciska.
Cytować
+1 #5 chocholi taniecZ kręgosłupem 2019-10-14 12:04
wiele z nagrodzonych to przyd...sy tych ze starostwa, 1/3 jest januszów, cześć słoików, parę z dobrej zmiany, kilka bez kręgosłupa, jakaś przypadkowa też się znajdzie, jedyne co odbiegają od tej elity to naucyciele z Dwójki
Cytować
+8 #4 ChłopakiJan 2019-10-12 18:45
Jedruś z Wujkiem nie strajkowali i nagrody dla chłopców się znalazły. Fajne chłopaki.
Cytować
-2 #3 czerwony trollksawery 2019-10-12 14:03
Cytuję manius:
I tu wcisnął się Grzegorz W. Miejmy nadzieję, że to ostatnie jego występy jako parlamentarzysty.

obys sie czerwona zarazo nie pomylił
Cytować
-1 #2 nadziejaEustachy 2019-10-12 10:03
Cytuję manius:
I tu wcisnął się Grzegorz W. Miejmy nadzieję, że to ostatnie jego występy jako parlamentarzysty.


Powiadają, że nadzieja matką głupich.
Cytować
+9 #1 żenadamanius 2019-10-12 00:16
I tu wcisnął się Grzegorz W. Miejmy nadzieję, że to ostatnie jego występy jako parlamentarzyst y.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież