Z Kolumbii i Filipin do Wilgi

Opublikowano: 13 wrzesień 2019, 17:26 Kategoria Edukacja
wilgakolumbiafilipiny

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Wildze gościli wolontariuszki z Fundacji Euroweek - Margaritę Marię Cabrera z Kolumbii i Loise Dino z Filipin.

Uczniowie mieli okazję spotkać się z przedstawicielami fundacji już w marcu w Różance, gdzie brali udział w trzydniowych warsztatach. Już wtedy, wracając do domu autokarem, po kilku dniach wspaniałej zabawy i nauki wspólnie z wolontariuszami z całego świata, uczniowie pytali, czy mogliby mieć takie zajęcia u siebie, w szkole.

Udało się. Na zaproszenie wystosowane przez dyrektora Wiesławę Zagrodzką oraz Annę Engel, nauczycielkę języka angielskiego przyjechały  dwie wolontariuszki i poprowadziły warsztaty z uczniami klas V-VIII.  Warsztaty miały na celu kształtowanie umiejętności współpracy w grupie, ciekawość świata, kultury i obyczajów mieszkańców innych krajów. Dzieci były zachwycone. Wolontariuszki zatrzymały się w domach rodzinnych dwójki uczniów, Przemka Łuczaka i Krysi Engel z klasy VII.

Warto podkreślić wsparcie, jakiego udzielili rodzice uczniów w tym na przykład przepyszne ciasta, jakie upiekli po to, by osłodzić i umilić wolontariuszkom i dzieciom zajęcia. 

mat. pras., opr. łk

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież