Ostatnie takie zakończenie w Piątce

Opublikowano: 18 czerwiec 2019, 09:21 Kategoria Edukacja
piątkagimnazjumgarwolin

Wiele historycznych aspektów miała uroczystość pożegnania ostatnich klas w Szkole Podstawowej nr 5 w Garwolinie. Mury gimnazjum w Piątce opuścił 17. rocznik uczniów. Ostatni. Powodzenia absolwentom, po raz ostatni, życzył dyrektor Jacek Zowczak, który przechodzi na emeryturę.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla trzech klas III gimnazjum oraz czterech VIII szkoły podstawowej odbyło się wczoraj. – Mam wrażenie, jakbyśmy dopiero wczoraj spotkali się na inauguracji roku szkolnego, a tymczasem to już zakończenie – rozpoczął dyrektor Jacek Zowczak. – Przed wami droga ku indywidualnemu rozwojowi, ku odkrywaniu nowych możliwości, ku dorosłości – dodał, nie kryjąc wzruszenia w głosie. Po 19 latach pełnienia funkcji dyrektora, Jacek Zowczak odchodzi na emeryturę. Jego kadencja trwała dokładnie tyle, ile przy ul. Janusza Korczaka 10 istniało gimnazjum.

Za pracę na rzecz rozwoju szkoły dyrektorowi dziękowali wczoraj wiceprzewodniczący rady miasta Andrzej Ostolski, burmistrz Garwolina Marzena Świeczak, przewodniczący rady rodziców Marek Łagowski, radni miejscy Marek Jonczak, Grzegorz Gawryś i Robert Kuźbida, sekretarz miasta Cezary Tudek.

Doniosłych momentów było wczoraj więcej. Absolwenci złożyli ślubowanie na sztandar, w którym zapewniali, że będą godnie nosić tytuł wychowanków Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie. Ponadto przedstawiciele ostatnich klas przekazali sztandar młodszym kolegom.

Blisko godzinę trwało nagradzanie uczniów Piątki za sukcesy w konkursach i olimpiadach, zawodach sportowych, działalność w samorządzie uczniowskim, szkolnym teatrze, wolontariat czy działalność artystyczną. Nagrody otrzymały uczennice, które mogą się pochwalić najlepszym wynikiem z egzaminów kończących. W gimnazjum była to Anna Filipowska, w szkole podstawowej Ania Kotlarska. Dyrekcja i nauczyciele nie zapomnieli o docenieniu rodziców uczniów z bardzo dobrymi wynikami w nauce.

Zakończenie roku szkolnego zakończył Polonez w wykonaniu młodzieży oraz część artystyczna. Absolwenci dzisiaj będą bawić się na balu kończącym.

Łukasz Korycki

Komentarze  

+6 #2 iksigrek 2019-06-19 07:46
po przeczytaniu wielu wpisów na tym i innych regionalnych portalach internetowych zastanawiam się co motywuje rodziców do posyłania swoich dzieci do szkół. jeśli jest tak źle jak piszecie to po co narażacie dzieci na to, że nie zdobędą wiedzy, umiejętności i w pewnym stopniu doświadczenia życiowego. Jak rodzice możecie przecież zadecydować, żeby wasze dziecko nie chodziło do szkoły a program nauczania realizujcie przez internet.
Cytować
+3 #1 Fajny facetTomek S 2019-06-18 12:44
Jacek Zowczak byl moim Wychowawca kilka lat do momentu ukonczenia szkoły w 1987r. Wtedy jeszcze uczył Matematyki. Porzadny facet. Jesli moja matematyka sie zgadza to uczył w szkole 32 lata. Kawał czasu . :-) Pozdrawiam
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież