PoczytajMY w Ekonomiku wyróżnione

Opublikowano: 19 czerwiec 2019, 07:55 Kategoria Edukacja
pocztajmyekonomikgarwolinczytanie

Młodzież z Zespołu Szkół Nr 1 w Garwolinie, pod opieką koordynatora projektu Agnieszki Karwowskiej i Sylwii Kozyry, po raz kolejny wzięła udział w XX Ogólnopolskim Przeglądzie Projektów Młodzieżowych. 

Uczennice Paulina Gawryś, Wiktoria Maciejewska, Karolina Rudzka i Beata Zięcina przygotowały stoisko na Zamku Królewskim w Arkadach Kubickiego, na którym zaprezentowały efekty realizacji projektu „PoczytajMY”. Oprócz wykorzystanych książek, pojawiły się m.in. zabawy „Stwórz z nami naszą opowieść” i konkursy dotyczące postaci z bajek, a także liczne fotografie i gadżety przygotowane przez uczniów pod czujnym okiem  Bogusławy Boguckiej. 

Projekt „PoczytajMY” promuje czytelnictwo i rozwija nauki czytelnicze, ponadto atrakcyjne zajęcia mają za zadnie kształtować kompetencje społeczne i kreatywność wśród uczestników projektu.

Zespół Szkół Nr 1 jako jedyna szkoła z powiatu garwolińskiego zakwalifikowała się na OPPM i znalazła się wśród 60 zespołów z całej Polski, które realizują projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej. 

Praca nauczycieli i uczniów została doceniona i wyróżniona przez organizatorów. Szczególnie z uwagą zapoznano się z wynikami ankiety badającej wpływ środowiska na rozwój czytelnictwa. Okazało się, że duże znaczenie ma popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych. - Nie osiągnęlibyśmy sukcesu, gdyby nie wsparcie nauczycieli z Publicznego Przedszkola Akademia Pana Kleksa i Niepublicznego Przedszkola Juniorek – podkreślają uczennice Ekonomika.

mat. pras./opr.red.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież