Czas na zdrowie po raz piąty w Dwójce

Opublikowano: 05 czerwiec 2019, 16:12 Kategoria Edukacja
zs 2 garwolindwójkaczas na zdrowie

Już po raz piąty w Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie odbył się festyn „Czas na zdrowie”. Głównymi celami imprezy były propagowanie zdrowego stylu życia oraz integracja z osobami niepełnosprawnymi.

Dzisiaj dziedziniec Dwójki ponownie zatętnił życiem. Po raz piąty szkoła aktywnie włączyła się w promowanie zdrowego stylu życia. Do popołudnia z wieloma atrakcjami zaproszono uczniów m.in. Szkoły Podstawowej nr 2 i wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Trzciance. - To już tradycja, że na początku czerwca spotykamy się tutaj, aby promować zdrowy styl życia – mówił, podczas otwarcia imprezy, wicedyrektor szkoły Adam Wyskwar.

- W tym roku nacisk podczas festynu kładziemy na integrację dzieci z niepełnosprawnościami, przedszkolakami i uczniami szkół podstawowych. Oprócz tego przed państwem zaprezentują się dzisiaj stypendyści marszałka województwa mazowieckiego z efektami projektów, które realizowali dzięki środkom ze stypendium – zaznaczała Anna Liszewska, główny koordynator akcji.

Dziedziniec Dwójki został podzielony na strefy - aktywności fizycznej, zdrowia, urody, edukacyjną, kulinarną. Kolejne godziny środowego popołudnia upływały pod znakiem wielu atrakcji. W kawiarence pod chmurką uczniowie klas gastronomicznych serwowali same pyszności – na słodko i na słono. Wszystkie produkty wykorzystane przy tworzeniu potraw pochodziły z gospodarstw ekologicznych m.in. z pasieki Władysława Mitury czy zagrody produkującej sery Agnieszki Beaty Piętki. Nie zabrakło gier i zabaw dla najmłodszych – plastycznych i sportowych. Uczennice technikum fryzjerskiego oferowały tego dnia bezpłatne czesanie i koloryzację sprayem. Najmłodsi uczestnicy wzięli udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy.

- Propagowanie zdrowego stylu życia jest bardzo ważne. Niestety za moich czasów tego nie było. Efekty widzicie. Wiem teraz, że nie odwiedzę jednego stanowiska – mierzenia BMI – żartował starostwa powiatu Mirosław Walicki. – Ta szkoła jest wiodącą w promowaniu zdrowego stylu życia. Wynajduje także inne przestrzenie do działania – dodał.

Wśród gości festynu byli także poseł Grzegorz Woźniak, przewodniczący rady miasta Jarosław Jaskuła, burmistrz Garwolina Marzena Świeczak, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Garwolinie Dorota Brojek.

Łukasz Korycki

Komentarze  

0 #2 nierób, kadrowy, fotograf i etykDek 2019-06-06 07:46
Zdjęcie nr 41 nawet kucharz ignoruje i wyśmiewa nieroba i szkodnika z Trąbek.Atak na marginesie , dlaczego Pan Starosta nie pokazuje głównego "etyka"
powiatu pana kowalskiego.
Cytować
+9 #1 SuperIza 2019-06-06 00:17
Świetnie po raz kolejny zorganizowana impreza. Gratulacje dla pani Liszewskiej oraz dla uczniów! Starosta znów pokazał że jest spoko gość, z dystansem do siebie , fajny człowiek
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież