Talent i ciężka praca daje 100% na maturze!

Opublikowano: 12 kwiecień 2019, 10:56 Kategoria Edukacja
klogarwolin

Trzech uczniów Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie uzyskało tytuł finalistów Olimpiady Historycznej dla Szkół Ponadgimnazjalnych oraz Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Ciężka praca nastolatków dała im 100-procentowy wynik na maturze.

Mikołaj Stępień i Jakub Dudzik wzięli udział w finale Olimpiady Historycznej, który odbył się w Gdańsku. Ostatni etap ogólnopolskich zmagań przebiegał w trzech częściach. Pierwszą było napisanie pracy badawczej, drugą była interpretacja materiałów źródłowych, ostatnią egzamin ustny. Zakres tematyczny dotyczyły całości podstawy programowej z historii.

W gronie 95 uczestników finału uczniowie KLO uzyskali tytuł finalistów. To oznacza, że Mikołaj i Jakub na rok przed maturą mają zagwarantowany 100-procentowy wynik z poziomu rozszerzonego egzaminu z historii. Nastolatkowie z rozmowie z nami przyznają, że to ich pierwszy sukces w olimpiadzie historycznej. Mają nadzieję, że nie ostatni. Zadowolenia z wyników nie kryje opiekun olimpijczyków. – Połączenie talentu, ciężkiej pracy i odrobiny szczęścia nie może dać innego wyniku – chwali swoich uczniów Robert Kuźbida.

Dla Jakuba ostatnie tygodnie były bardzo intensywne. Razem z Jaremą Karwowskim wziął udział w finale Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. W Konstancinie-Jeziornej na 220 uczestników czekała najpierw praca pisemna w formie rozprawki lub porównania dwóch tekstów źródłowych. Drugi etap był przeprowadzony w formie ustnej.

Jakub i Jarema uzyskali tytuł finalistów. Dla nastolatków oznacza to maksymalny wynik z trzech egzaminów maturalnych z języka polskiego (ustnego oraz dwóch poziomów pisemnego). – Jak widać warto zgłębiać literaturę. Język polski pozwala inaczej spojrzeć na rzeczywistość. Pokazuje kim jest człowiek, pomaga lepiej zrozumieć samych siebie – podkreśla Jarema Karwowski, którego do konkursu przygotowała Ewa Wojtaś. Opiekunem Jakuba Dudzika jest Agnieszka Mucha.

łk

fot. od lewej: R. Kuźbida, J. Karwowski, M. Stępień, J. Dudzik, A. Mucha, E. Wojtaś

 

 

Komentarze  

+4 #1 Gratulacje!!!Gość 2019-04-14 11:38
Wielkie GRATULACJE !!! Dla finalistów i ich nauczycieli! Widać że Katolik to szkoła, która dzięki świetnym i zaangażowanym pedagogom pozwala rozwijać swoje pasje uczniom. Zresztą ich pracę widać też a może przede wszystkim w wynikach matur! Trzymajcie tak dalej, Garwolin może być dumny z takiej szkoły.☺
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież