Modnie i z wiosną w tle

Opublikowano: 14 marzec 2019, 13:21 Kategoria Edukacja
zs 2dwójkakonkurs fryzjerski

16 uczennic z 10 szkół wzięło udział w II Ogólnopolskim Konkursie Mody Fryzjerskiej „Magiczna wiosna”, organizowanego w Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie.

Uczestniczki wczorajszego konkursu do Garwolina przyjechały z Warszawy, Lublina, Puław, Parczewa, Mińska Mazowieckiego, Dęblina. W tym gronie nie mogło zabraknąć reprezentantek gospodarzy.

Zadaniem uczestników było wykonanie fryzury stylizacji i makijażu nawiązującej do tematu przewodniego. W tym roku była ta wiosna. Wyobraźnia i pomysłowość uczestników były bardzo duże. A to potwierdza, że cele konkursu – doskonalenie umiejętności praktycznych oraz rozwój zainteresowań fryzjerstwem - zostały zrealizowane.

Uczestników oceniało profesjonalne jury, na czele którego stała Małgorzata Kamińska. Wysiłek uczestników w wykonanie fryzur doceniła wicestarosta powiatu. – Jestem bardzo dumna, że taki konkurs odbywa się w naszej szkole. Bardzo się cieszę, że przyjechały do Garwolina uczestniczki z całej Polski – mówiła Iwona Kurowska.

Zanim ogłoszono wyniki konkursu, na uczestników i gości czekały niespodzianki. Uczniowie klas technikum usług fryzjerskich wystąpili w pokazach mody – ślubnej Alpiny Mróz oraz kolekcji Masha. Nie zabrakło także występu instrumentalnego ucznia Dwójki oraz walca w wykonaniu tegorocznych maturzystów.

Liczne grono sponsorów i partnerów konkursu przyznało wczoraj kilkanaście wyróżnień. W konkursie głównym pierwsze miejsce zdobyła Natalia Kowalska (op. Katarzyna Gugałka). Uczennica Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie przed rokiem zajęła drugie miejsce. Wczoraj inspiracją do stylizacji modelki była… bajka. – Dokładnie była to postać z magicznej bajki oraz oczywiście wiosna – mówiła szczęśliwa. Jak dodaje, najtrudniejszym elementem we fryzurze było wykonanie rogów w kształcie stożków.

Drugie miejsce zajęła reprezentantka gospodarzy Natalia Gałczyńska (op. Kamila Lis), a trzecie Julia Szulborska (op. Aneta Orzechowska) z Zespołu Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22 w Warszawie.

Łukasz Korycki

fot. łk, mś

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież