Uczniowie Ekonomika zorganizowali grę miejską "Forever Independence"

Opublikowano: 02 grudzień 2018, 11:08 Kategoria Edukacja
ekonomikpiątkadwójkagra miejskaniepodległa

„Zwolnieni z Teorii” to Ogólnopolska Olimpiada  dla licealistów, której głównym celem jest wykorzystanie wiedzy teoretycznej przy  tworzeniu własnych projektów społecznych. W akcję włączyła się młodzież garwolińskiego Ekonomika, która zorganizowała grę miejską „Forever Independence”.

Patronat nad olimpiadą objął Prezydent RP Andrzej Duda. Głównym celem jej celem jest rozwijanie kompetencji miękkich tzn. szukania partnerów strategicznych, tworzenia harmonogramu i budżet, pracy w zespole, dzięki której uczniowie uczą się mediacji, rozwiązywania konfliktów. Każdy, kto zrealizuje swój projekt, zostaje finalistą i otrzymuje międzynarodowy certyfikat z zarządzania.

Uczniowie trzeciej klasy Technikum Ekonomicznego z Zespołu Szkół Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte postanowili stworzyć 10-osobową drużynę w składzie : Jakub Cabaj, Paulina Gawryś, Katarzyna Kuźnia, Wiktoria Maciejewska, Kamil Podgórski, Karolina Rudzka, Sylwia Stodulska, Michał Szaniawski, Weronika Wojtasiewicz, Beata Zięcina (mentor Agnieszka Karwowska). W związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości, uczniowie stworzyli grę miejską, której głównym celem było promowanie wiedzy historycznej i budowanej postaw patriotycznych.

Dzięki zaangażowaniu udało się pozyskać sponsorów. Kancelaria Premiera RP Mateusza Morawieckiego, firma Brüggen Polska,  ufundowały nagrody rzeczowe, natomiast finansowego wsparcia udzielił Burmistrz Miasta Garwolina oraz Urząd Gminy Garwolin. Dzięki zdobytym funduszom uczestnicy mogli przygotować znaczki okolicznościowe, poczęstunek i kupić nagrody rzeczowe.

22 listopada odbyło się szkolenie prowadzone przez przedstawiciela Banku BGŻ BNP Paribas, dzięki młodzież poznała tajniki negocjacji. Tydzień później odbyła się gra miejska „Forever Independence”, w której wzięli udział uczniowie i opiekunowie z trzech szkół – SP nr 5 w Garwolinie, SP nr 2 w Garwolinie i SP w Michałówce.

Całe wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 9:00 w auli szkolnej ZS nr 1 w Garwolinie. Tam uczniowie zapoznali się z zasadami gry, wylosowali nazwę swojej drużyny: orły, żubry i bociany oraz dostali mapy, z zaznaczonymi punktami do których mieli dotrzeć uczestnicy i odpowiedzieć na przygotowane pytania dotyczące historii i  kultury Polski. Ostatni punkt znajdował się w Szkolnej Izbie Tradycji, po zaliczeniu pytań  uczestnicy wrócili  na aulę szkolną, gdzie czekała na nich gorąca herbata i słodki poczęstunek.

Spotkanie umilił szkolny zespół muzyczny. Grę miejską wygrali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 z Garwolina, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 z Garwolina, trzecie Szkoła Podstawowa z Michałówki Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, całemu wydarzeniu towarzyszyła  miła atmosfera, a uczestnicy z pewnością poszerzyli swoją wiedzę historyczną. 

Uczniowie dziękują dyrektor ZS nr 1 Hannie Wilczek za wsparcie w przygotowaniach związanych z organizacją gry miejskiej, Joannie Skwarczyńskiej, która udostępniła nam Izbę Regionalną, uczniom i opiekunom ze szkół podstawowych, którzy wzięli udział w wydarzeniu oraz sponsorom.

mat. pras./opr. łk

Komentarze  

+2 #2 szkola spadla na "psy"OKA 2018-12-02 21:23
Znam ta szkołe jestem jej apsolwendka odkad odszedł na emeryturke pan Ptach to ta szkoła zaczeła spadac na psy. Najpierw po Ptachu był taki dyrektor co nie umial sie wysłowic,poznie j byl taki maly człowiek z PSL I OD TEGO CZASU CAŁY CZA ZARZADZA TA SZKOLĄ KTOS Z PSL pewnie do dzis. Szkoła była jeda z najlepszych w wojewótwie kiedys teraz pod zarzadem(DYREKC JI) PSLw powiecie jest na szarym koncu.Moze cos sie narescie ruszy by ta szkoła wrociła na swoje miejsce rankingowe choc w powiecie pod warunkiem wymiany kadry pslowskej.
Cytować
+4 #1 WTOPA na stulecieDzidek 2018-12-02 18:39
Młodzież przemiła, super inicjatywa ,popieram . Szkoda tylko, że w stulecie naszej ojczyzny zapomina się o tym co najważniejsze -języku narodowym... Nazywanie projektu dotyczącego Polski po angielsku, żenada. Do czego zmierza ta młodzież ,sztuczne pokazywanie się na forum.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież