Opiekunowie stypendystów wyróżnieni nagrodą pieniężną

Opublikowano: 13 wrzesień 2018, 06:52 Kategoria Edukacja
mazowszestypendiażelechówdwójkazsp 2 garwolin

Małgorzata Maraszek ze SP w Żelechowie oraz Anna Liszewska i Justyna Chlipalska z Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie znaleźli się w gronie laureatów konkursu „Opiekun stypendysty”, organizowanym przez samorząd Mazowsza.

Wczoraj odbyło się wręczenie nagród w konkursie. – Na Mazowszu mamy znakomitą kadrę nauczycielską. To ludzie przede wszystkim świetnie przygotowani do zawodu i mocno zaangażowani w swoją pracę, ale też z pasjami, którymi potrafią dzielić się ze swoimi uczniami. Potwierdzają to pedagodzy, których nagrodziliśmy w naszym nowym konkursie. Chcemy, aby obok niewątpliwej satysfakcji, którą czerpią z pracy z młodymi ludźmi otrzymali jeszcze ten dodatkowy zastrzyk gotówki – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Pierwsza edycja nowego konkursu samorządu Mazowsza – „Opiekun stypendysty” została skierowana do nauczycieli, pedagogów szkolnych oraz doradców zawodowych, którzy sprawowali opiekę dydaktyczną nad stypendystami realizującymi projekty edukacyjne w ramach dwóch programów stypendialnych samorządu Mazowsza („Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka” oraz „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”) w ubiegłym roku szkolnym.

O tytuł najlepszego opiekuna stypendysty rywalizowało ponad 70 nauczycieli z całego Mazowsza. Ostatecznie komisja konkursowa, w pracach której brali udział m.in. przedstawiciele kuratorium oświaty oraz mazowieckich samorządowych centrów doskonalenia nauczycieli, wybrała 36 laureatów. Każdy z wyróżnionych pedagogów otrzymał nagrodę finansową w wysokości 2 tys. zł.

Największą liczbą najzdolniejszych młodych ludzi w programie stypendialnym dla uczniów szkół zawodowych, bo 42 może się pochwalić Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie. W Zespole Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku (subregion ciechanowski) uczyło się w zeszłym roku szkolnym 22 stypendystów, a do Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce uczęszczało 5 wyróżnionych. Aż 16 stypendystów w swoich klasach miał Zespół Szkół im. J. Iwaszkiewicza w Sochaczewie. Najlepszą szkołą z radomskiego w tej kategorii okazał się Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu z 39 stypendystami. Prym w subregionie siedleckim w roku szkolnym 2017/2018 wiódł Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie z 18 stypendystami.

W gronie nagrodzonych opiekunów stypendystów Mazowieckiego Programu Stypendialnego Dla Uczniów Szczególnie Uzdolnionych- Najlepsza Inwestycja w Człowieka znalazła się Małgorzata Maraszek ze SP w Żelechowie. W ramach programu stypendiów dla uczniów szkół zawodowych wyróżniono m.in. czterech nauczycieli z rejonu siedleckiego. W tym gronie znalazły się dwie nauczycielki Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie – Anna Liszewska i Justyna Chlipalska.

mazovia.pl, opr. łk

Komentarze  

+3 #1 testTest 2018-09-13 12:36
Testuje
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież