Czas na zdrowie po raz czwarty w Dwójce

Opublikowano: 08 czerwiec 2018, 08:33 Kategoria Edukacja

Czas na zdrowie po raz czwarty w DwójceJuż po raz czwarty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie odbył się festyn „Czas na zdrowie”. Głównym celem imprezy było propagowanie zdrowego stylu życia.

Wczoraj dziedziniec Dwójki ponownie zatętnił życiem. Po raz czwarty szkoła aktywnie włączyła się w promowanie zdrowego stylu życia. Do popołudnia z wieloma atrakcjami zaproszono uczniów m.in. Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 5 i wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Trzciance.

- Festyn ma na celu promowanie zdrowej żywności, zdrowego stylu życia, ale też wzajemnej życzliwości i pomagania sobie – mówiła, podczas otwarcia imprezy, Ewa Flaga. Dyrektor ZSP nr 2 dziękowała nauczycielom i uczniom za zaangażowanie przy organizacji festynu.

- Chciałabym, abyście pamiętali, że na nasz zdrowy styl życia wpływa bardzo wiele czynników. Należy rzucić palenie. Nie przesadzajmy z opalaniem. Dbajmy o prawidłową wagę ciała. Jedzmy dużo warzyw i owoców, unikajmy soli i cukru – zaznaczała Anna Liszewska, jeden z koordynatorów akcji.

Dziedziniec Dwójki wczoraj został podzielony na strefy - aktywności fizycznej, zdrowia, urody, edukacyjną, kulinarną. Kolejne godziny czwartkowego popołudnia upływały pod znakiem wielu atrakcji. W kawiarence pod chmurką uczniowie klas gastronomicznych serwowali same pyszności – na słodko i na słono. Wszystkie produkty wykorzystane przy tworzeniu potraw pochodziły z gospodarstw ekologicznych m.in. z pasieki Władysława Mitury czy zagrody produkującej sery Agnieszki Beaty Piętki. Nie zabrakło gier i zabaw dla najmłodszych – plastycznych i sportowych. Uczennice technikum fryzjerskiego oferowały tego dnia bezpłatne czesanie i koloryzację sprayem. Najmłodsi uczestnicy wzięli udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy. Młodzież mogła zmierzyć się z zagadkami matematycznymi przygotowanymi przez nauczycieli ZSP nr 2.

Wśród gości festynu byli m.in. Komendant Powiatowy Policji w Garwolinie mł. insp. Iwona Czarnocka, radna rady miasta Garwolina Jadwiga Wilbik, asp. Danuta Kalinowska, przedstawiciel firmy Bruggen Małgorzata Zwolak, Roman Kochanowski z firmy Wil-Sad.

Łukasz Korycki

Komentarze  

0 #2 schizofrenia politycznamarionetka 2018-06-11 06:34
Cytuję Kogutek pięta z PIS:
władz miejskich i powiatowych nie widać, innych mniejszych wladz, jak na lekarstwo. To musi o czymś świadczyć

Czy to prawda że Flagowa wstąpiła w szeregi PiS-u? To już po prostu jaja i to na wielką skalę. Rekomendacji mieli prawdopodobnie udzielić jej Frąckiewicz i Sionek
Ale czy to prawda to nie wiem, choć w każdej plotce jest trochę prawdy. Nigdy bym jej o takie cuś nie podejrzewała.
Cytować
0 #1 wotum nieufnościKogutek pięta z PIS 2018-06-09 13:38
władz miejskich i powiatowych nie widać, innych mniejszych wladz, jak na lekarstwo. To musi o czymś świadczyć
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież