W Zespole Szkół w Miętnem odbyła się I Edycja Konkursu Barmańskiego Garwo Barman Challenge. Konkurs Barmański skierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu garwolińskiego. W konkursie wzięły udział: Zespół Szkół w Miętnem, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie.

Zadaniem uczestników było przygotowanie własnej receptury na koktajl bezalkoholowy zawierający w składzie m.in. 30 ml produktu DaVinci o smaku migdałowym techniką blenderowania. Koktajl musiał zawierać unikalną, autorską i niewykorzystaną na innych konkursach barmańskich recepturę.

Młodzi adepci sztuki barmańskiej zaprezentowali się niezwykle wysokim poziomem kreatywności i umiejętności. Uczestników do konkursu przygotowywali nauczyciele z poszczególnych szkół: z ZSP Żelechów Wioletta Szymaniuk, z ZSP nr 2 w Garwolinie Renata Głowala i Małgorzata Zadróżna–Piłka, z Miętnego Paulina Mazurek oraz Jolanta Nafalska, która z Mikołajem Wonorskim z firmy Lw-Master Usługi Barmańskie była główną pomysłodawczynią i realizatorką konkursu.

Jurorzy w składzie: Marcin Warowny, Radosław Bartol oraz Jan Dostatni oceniało prezentację uczestnika, realizację receptury, technikę i sposób przygotowania oraz ogólną czystość i higienę na stanowisku pracy. Oczywiście jurorzy zwracali również uwagę na zapach, smak i oryginalność drinka. 

Organizatorem konkursu był wyłączny dystrybutor produktów Hamilton Beach na terenie Polski, firma Fine Dine Sp. z o.o. Sp.k., firma F.U. Lw-Master Usługi Barmańskie oraz Zespół Szkół CKP i CKU  im. Stanisława Staszica w Miętnem.

Po wyrównanej walce pierwsze miejsce zajęła Sylwia Białach z ZSP nr 2 w Garwolinie, drugie miejsce zajęła Anna Kępka z ZS w Miętnem, a trzecie Maksymilian Wawer z ZSP nr 2 w Garwolinie.

mat. pras.

Komentarze  

+1 #1 nie barmanić, tylko za naukeZdzichu 2018-05-10 14:02
W Mietnem od lat najniższy poziom ze wszystkich szkół powiatowych. Zarządzający ze starostą rozłożyli na obie łopaty szkole rolnicza. Nie ma kadry porządnej to i do szkoły niewielu się garnie. Nie pomogą nawet ładne uśmiechy dwóch pań dyrektorek. O wynikach z egzaminów zewnętrznych szkoda w ogóle pisać. I Benia też już nie ma sił, aby wszystko ogarnąć.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.