Barmani na start w Miętnem

Opublikowano: 09 maj 2018, 08:41 Kategoria Edukacja
miętnezsp 2 garwolinżelechówkonkurs barmański

W Zespole Szkół w Miętnem odbyła się I Edycja Konkursu Barmańskiego Garwo Barman Challenge. Konkurs Barmański skierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu garwolińskiego. W konkursie wzięły udział: Zespół Szkół w Miętnem, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie.

Zadaniem uczestników było przygotowanie własnej receptury na koktajl bezalkoholowy zawierający w składzie m.in. 30 ml produktu DaVinci o smaku migdałowym techniką blenderowania. Koktajl musiał zawierać unikalną, autorską i niewykorzystaną na innych konkursach barmańskich recepturę.

Młodzi adepci sztuki barmańskiej zaprezentowali się niezwykle wysokim poziomem kreatywności i umiejętności. Uczestników do konkursu przygotowywali nauczyciele z poszczególnych szkół: z ZSP Żelechów Wioletta Szymaniuk, z ZSP nr 2 w Garwolinie Renata Głowala i Małgorzata Zadróżna–Piłka, z Miętnego Paulina Mazurek oraz Jolanta Nafalska, która z Mikołajem Wonorskim z firmy Lw-Master Usługi Barmańskie była główną pomysłodawczynią i realizatorką konkursu.

Jurorzy w składzie: Marcin Warowny, Radosław Bartol oraz Jan Dostatni oceniało prezentację uczestnika, realizację receptury, technikę i sposób przygotowania oraz ogólną czystość i higienę na stanowisku pracy. Oczywiście jurorzy zwracali również uwagę na zapach, smak i oryginalność drinka. 

Organizatorem konkursu był wyłączny dystrybutor produktów Hamilton Beach na terenie Polski, firma Fine Dine Sp. z o.o. Sp.k., firma F.U. Lw-Master Usługi Barmańskie oraz Zespół Szkół CKP i CKU  im. Stanisława Staszica w Miętnem.

Po wyrównanej walce pierwsze miejsce zajęła Sylwia Białach z ZSP nr 2 w Garwolinie, drugie miejsce zajęła Anna Kępka z ZS w Miętnem, a trzecie Maksymilian Wawer z ZSP nr 2 w Garwolinie.

mat. pras.

Komentarze  

+1 #1 nie barmanić, tylko za naukeZdzichu 2018-05-10 14:02
W Mietnem od lat najniższy poziom ze wszystkich szkół powiatowych. Zarządzający ze starostą rozłożyli na obie łopaty szkole rolnicza. Nie ma kadry porządnej to i do szkoły niewielu się garnie. Nie pomogą nawet ładne uśmiechy dwóch pań dyrektorek. O wynikach z egzaminów zewnętrznych szkoda w ogóle pisać. I Benia też już nie ma sił, aby wszystko ogarnąć.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież