Z Dwójki w wielki świat

Opublikowano: 27 kwiecień 2018, 16:54 Kategoria Edukacja
zsp 2 garwolin

Uczniowie sześciu klas technikum uroczyście zakończyli naukę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie. W gronie 130 absolwentów Dwójki nie zabrakło uczniów z bardzo dobrymi wynikami w nauce.

Uroczyste zakończenie roku dla uczniów klas IV Technikum nr 2 w Garwolinie odbyło się dzisiaj. – Dziękuję wszystkim, którzy potraktowali pobyt w naszej szkole, nie tylko jako furtkę do egzaminów, ale wykorzystali czas spędzony w technikum do pozytywnego działania tu i teraz – mówiła dyrektor szkoły Ewa Flaga do 130 tegorocznych absolwentów. – Czasem potrzebna jest odrobina szczęścia i tej odrobiny również wam życzę – dodała.

Uczniom za ich czteroletnie zaangażowanie dziękowała wicestarosta powiatu. – Życzę wam, aby wasze plany na przyszłość się spełniły. Życzę także, abyście mile wspominali tę szkołę i tych nauczycieli, którzy tutaj z wami pracowali – podkreślała Urszula Zadrożna.

Zastępczyni starosty wręczyła specjalny dyplom Piotrowi Rodakowi za najlepszą średnią w nauce, nie tylko w ZSP nr 2, ale i całym powiecie. Absolwent Technikum Elektrycznego może się pochwalić przeciętną ocen 5,73! Chwilę później nagrodzono pozostałych prymusów, którzy szkołę ukończyli z wyróżnieniem. W tym gronie znaleźli się: Przemysław Dębek (5,06), Nikodem Majewski (5,61), Marcin Osiak (5,0), Grzegorz Zając (5,0).

Podziękowania wręczono także m.in. wyróżniającym się sportowcom, uczniom zaangażowanym w działalność samorządu uczniowskiego i życie szkoły, honorowym krwiodawcom, uczniom z najlepszą frekwencją, przodującym w zestawieniu czytelnictwa. Miłym akcentem były tradycyjne, drobne upominki dla abiturientów od uczniów klas III, nawiązujące do branży technikum.

Do absolwentów słowo, w formie fragmentu bajki „Prawdziwa wartość”, skierowała Anita Wojdyła z firmy Brüggen. Dyrektor zakładu w gminie Wilga dziękowała z zaangażowanie uczniów IV klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w działalność Koła Detektywów Zdrowej Żywności.

Przedstawiciele maturzystów dziękowali i przepraszali. – Zaczynamy nowy etap. Poznamy niejednokrotnie gorzki smak dorosłości i odpowiedzialności. Wtedy przypomnimy sobie tę szkołę jako najlepsze lata naszej młodości. Przypomną się chwile radości, pouczenia i dobre rady – mówili Nikodem Majewski i Natalia Teperek.

Łukasz Korycki

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież