Najlepsi w miejskim konkursie BRD

Opublikowano: 11 kwiecień 2018, 13:59 Kategoria Edukacja
brdgarwolin

Po raz kolejny odbył się w Garwolinie etap miejski Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Gospodarzem garwolińskich zmagań była Szkoła Podstawowa nr 1 na czele z dyrektor Beatą Liszko.

Otwarcia wczorajszego konkursu dokonał burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski z Kierownik Wydziału Oświatowo-Społecznego Urzędu Miasta Garwolina Jadwigą Mańkowską. W zmaganiach udział wzięło 24 uczniów z czterech placówek oświatowych z terenu miasta podzielonych na dwie kategorie: klasy gimnazjalne i klasy podstawowe.

W wyniku rywalizacji drużynowej, na którą składały się: test ogólnej wiedzy o ruchu drogowym, test wiedzy o pierwszeństwach przejazdu na skrzyżowaniach, praktyczna znajomość udzielania I pomocy przedmedycznej oraz rowerowy tor przeszkód, ustalono klasyfikację turnieju.

W kategorii klas podstawowych:

  1. Szkoła Podstawowa nr 1 (Natalia Wyżyńska, Natalia Zalech, Michał Michalik i Michał Barański – opiekun Barbara Kędziorek)
  2. Szkoła Podstawowa nr 5
  3. Szkoła Podstawowa nr 2

W kategorii klas gimnazjalnych:

  1. Szkoła Podstawowa nr 1 (Dominik Zarzycki, Maksymilian Opala, Antoni Biernacki – opiekun Barbara Kędziorek)
  2. Katolickie Liceum Ogólnokształcące
  3. Szkoła Podstawowa nr 2
  4. Szkoła Podstawowa nr 5

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i pamiątki ufundowane przez Miasto Garwolin. Nad sprawnym przebiegiem czuwali pracownicy magistratu oraz radny Krzysztof Ostrowski, policjanci garwolińskiej drogówki i przedstawiciel garwolińskiej straży pożarnej. Sędzią głównym zawodów był Tomasz Majczyna.

Najlepsze drużyny reprezentować będą miasto w turnieju powiatowym, który odbędzie się 17 kwietnia w ZSP nr 1.

mat. pras.

Komentarze  

0 #1 BRDAla 2018-04-11 23:23
Proponuję aby sędzia główny oraz panowie policjanci również wsiedli na rowery i zademonstrowali młodzieży jak należy prawidłowo wykonać poszczególne zadania.Dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym bardziej przydatne byłoby sprawdzenie czy uczestnicy potrafią zastosować się do znaków drogowych,czy prawidłowo sygnalizują manewry,czy wiedzą jak się zachować gdy ruchem kieruje policjant itp.praktyczne umiejętności.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież