Przedszkolaki z Wilgi poznawały Polskę z Krecikiem

Opublikowano: 10 kwiecień 2018, 07:01 Kategoria Edukacja
wilgaprzedszkole

Pszczółki, najmłodsza grupa przedszkolna z Przedszkola Publicznego w Wildze, wraz z wychowawczynią Renatą Grudzińską, gościli u siebie wyjątkową postać bajkową realizując Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Krecik poznaje Polskę ".

Celem projektu było przybliżenie dzieciom wiedzy na temat regionu  z którego pochodzą, ukazanie jego piękna i wyjątkowości, a także poszerzenie wiedzy na temat innych miast i regionów oraz nawiązanie kontaktów z przedszkolakami z całej Polski.

Wszystkich dzieli wiele kilometrów, ale łączy wspólna sprawa - kształtowanie postawy patriotycznej od najmłodszych lat. Krecik jest wyjątkowym podróżnikiem, podróżuje z bagażem, w którym znajdują się liczne niespodzianki przydatne przy przeprowadzeniu zajęć edukacyjnych dla dzieci w różnych grupach wiekowych.

Jest to m.in. pamiętnik podróży, do którego Krecik zbiera pamiątkowe wpisy. Jest mapa Polski, na której każdy zaznacza, gdzie Krecik dotarł. Są również kolorowanki i bajka o przygodach Krecika oraz wiele innych niespodzianek.

Dzieci poznały nowego przyjaciela, który przyjechał do przedszkola z Częstochowy. Poznały to miasto, jak również chętnie opowiadały o swojej miejscowości. Krecik z wielkim entuzjazmem został przyjęty przez dzieci, uczestniczył w zabawach, uczył się, jak również odpoczywał,  a także oglądał z nimi pamiątki jakie przywiózł z poprzednich miast. Wspólnie obejrzeliśmy filmy o przygodach Krecika oraz teatrzyk w wykonaniu aktorów pt. „Wielkie kłopoty pingwinka Marcelka”.

Codziennie najmłodsza grupa „Pszczółki” zabierała Krecika na spacer po okolicy. W Urzędzie Gminy poinformowaliśmy o wizycie ważnego gościa w naszym przedszkolu, a Komendant Posterunku Policji życzył Krecikowi bezpiecznego pobytu w Wildze. Odwiedziliśmy kościół parafialny i wraz z Krecikiem wybraliśmy się, by poszukać wiosny, nad rzekę Wilgę. Jeszcze wiosny nie było widać, tylko „Pszczółki” wprowadziły wiosenną atmosferę w całej miejscowości, gdy Krecik odwiedził GOK, Bibliotekę, pocztę i zaprzyjaźnioną kwiaciarnię pełną kolorów i zapachów. Jak to w podróży bywa –są również niemiłe niespodzianki. Krecika rozbolał ząb. „Pszczółki” ruszyły na ratunek i zaprowadziły go do stomatologa. Bardzo wspierały małego pacjenta, żeby się nie bał. Wszyscy za wzorową postawę podczas wizyty otrzymali dyplom.

Po kilku dniach spędzonych w Wildze Krecik wyruszył w dalszą podróż, zabrał ze sobą prezenty jakie przygotowały dla niego przedszkolaki ze wszystkich grup przedszkolnych.

Życzyliśmy Krecikowi bezpiecznej podróży i szczęśliwego powrotu do swojego miasta.

Te odwiedziny będziemy ciągle wspominać.

Projekt zrealizowała nauczycielka Renata Grudzińska.

mat. pras.

Komentarze  

-2 #7 wyborcaPIS 2018-04-12 18:23
w tym wieku dzieci powinny przede wszystkim poznawać pacierz, umieć się spowiadać, bogobojnie szanować kapłanów i spędzać wiele czasu w kościele. Zabawy w kreciki trącą szarlatanem.
Cytować
+2 #6 BrawoMieszkaniec 2018-04-12 00:00
Dzieci własnie poprze różne podejmowane inicjatywy sie rozwijaja. Jak czytam niektore komentarze to nie wiem naprawde o co niektorym ludzia nie pasuje. Brawo wszystkim ktorzy przyczynili sie do zrobiena pieknych stroi.
Cytować
+1 #5 Aha,Sylwia 2018-04-11 19:42
Poza tym dzieci (przynajmniej czesc) odpowiadaly w domach gdzie byly, cieszyly sie i nie sadze ze nie zrozumialy po co to wszystko. Sorry, ale 3,5 latek nie jest za maly na wizyte u stomatologa czy w kosciele. To nie jest artykul, pod ktorym trzeba wyrazac niezadowolenie z pracy gminy.
Cytować
+1 #4 Aha,Sylwia 2018-04-11 19:33
To prosze szukac oznak wiosny zamiast pisac komentarze nie pasujace do artykulu.
Cytować
-6 #3 krecik ?z Wilgi 2018-04-11 09:51
Cytuję Sylwia:
Nie rozumiem komentarza. Owszem, w gminie dzieje sie nie najlepiej, ale to nie znaczy ze nie mozna opublikowac materialu o przedszkolakach.

można, ale po co ? co najmłodsze przedszkolaki wyniosły z takiego spotkania z "krecikiem" niewiele, bo po prostu są zamałe.jeśli by szukały pierwszych oznak wiosny pewnie miało by to większy sens.
Cytować
+3 #2 ?Sylwia 2018-04-10 13:29
Nie rozumiem komentarza. Owszem, w gminie dzieje sie nie najlepiej, ale to nie znaczy ze nie mozna opublikowac materialu o przedszkolakach .
Cytować
-2 #1 krecik ?z Wilgi 2018-04-10 07:30
a może cos konkretnego na temat tego co się dziaje w gminie Wilga, nie dzieje sie nic stracona kadencja, pzretracone środki na "doradcę" , na zastepcę wójta marazm, niekompetencja, przykład na przyszłość jak nie można ulegać populistycznym hasełkom przed wyborami samorządowymi.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież