Uczniowie Ekonomika w finale ogólnopolskiej olimpiady

Opublikowano: 06 kwiecień 2018, 07:38 Kategoria Edukacja
ekonomikzsp 1 garwolin

Damian Piętka i Mateusz Rusak, z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie, zakwalifikowali się do finału VIII Olimpiady z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową.

Olimpiada skierowana jest do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych i przebiega w trzech etapach. Dwa pierwsze etapy odbywają się drogą internetową. Trzeci etap odbywa się corocznie w kwietniu w Warszawie. W VIII Olimpiadzie z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową wzięło udział 3140 uczniów z całej Polski. Do II etapu weszło 314 osób w tym 14 uczniów z  ZSP nr 1 CKU w Garwolinie.

Do III etapu zakwalifikowało się 16 osób z Polski w tym dwóch uczniów z Garwolina - Damian Piętka i Mateusz Rusak, którzy 21 i 22 kwietnia będą reprezentować powiat garwoliński w finale. Opiekunem uczniów jest doradca zawodowy ZSP nr 1 Agnieszka Karwowska.

Olimpiadę organizuje na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP. Głównym celem Olimpiady – jak możemy przeczytać w ulotce organizatorów – jest podniesienie wśród uczniów poziomu wiedzy i umiejętności dotyczących planowania i zarządzania karierą zawodową oraz podkreślenie roli poradnictwa zawodowego w procesie wyboru zawodu i kierunku kształcenia. Udział w olimpiadzie sprzyja twórczej i kreatywnej pracy nad rozwiązywaniem problemów związanych z decyzjami dotyczącymi planowania i zarządzania ścieżką osobistego rozwoju zawodowego.

mat. pras./opr. łk

fot. ZSP 1 Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież