Starostwo wydało informator dla ósmoklasistów

Opublikowano: 23 marzec 2020, 09:23 Kategoria Edukacja
edukacjaoświatastarostwoinformator

Oferty wszystkich szkół średnich w jednej publikacji. Starostwo powiatowe wydało informator dla ósmoklasistów, który pomoże im wybrać kolejny etap edukacji.

„Zachęcamy do wykorzystania trudnego czasu stanu zagrożenia epidemicznego na uważną analizę oferty edukacyjnej naszych szkół, tak abyście mogli dokonać najlepszego, z punktu widzenia swoich predyspozycji, zainteresowań i oczekiwań, wyboru. Jesteśmy pewni, że każdy z Was znajdzie dla siebie wymarzoną klasę, profil, zawód. Życzymy trafnych wyborów i decyzji, a przede wszystkim powodzenia na egzaminach ósmoklasisty!” – napisali w słowie wstępnym starosta Mirosław Walicki i wicestarosta Iwona Kurowska.

W Dwójce stawiają na drób

Opublikowano: 12 marzec 2020, 10:29 Kategoria Edukacja
dwójkazs 2 garwolinmarcin budynekdrób

20 uczniów klas gastronomicznych Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie wzięło udział w szkoleniu w ramach VI edycji programu „Stawiam na drób” organizowanym przez związek Polskie Mięso. Młodzież zdobywała nowe umiejętności pod okiem szefów kuchni z Marcinem Budynkiem na czele.

Szkolenie odbyło się we wtorek. - Realizujemy VI edycję programu edukacyjno-szkoleniowego „Stawiam na drób”. Przekazujemy zagadnienia dotyczące polskiego drobiu, od przepiórki, przez gęś, indyka, kaczkę i kurczaka. Mówimy o chowie drobiu, rozpoznawaniu mięsa w sklepie i podawaniu na talerzu – wyjaśnia kucharz Marcin Budynek.  

Ósmoklasisto! Wybierz szkołę, która da Ci pracę

Opublikowano: 10 marzec 2020, 07:34 Kategoria Edukacja
zespół szkół nr 2garwolin

Już po raz drugi, w formie obwieszczenia, Minister Edukacji Narodowej ogłosił prognozę zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy. Wśród profesji pożądanych przez pracodawców są wszystkie, który nauczyć się można w Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie. – Nie kształcimy bezrobotnych – zaznacza dyrektor Ewa Flaga.

Każdego roku MEN będzie ogłaszało prognozę w drodze obwieszczenia w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski”. Oprócz zapotrzebowania na krajowym rynku pracy dokument będzie zawierał również wykaz potrzebnych zawodów w poszczególnych województwach.

„Rozwijaj kompetencje z myślą o przyszłości” – to nazwa projektu edukacyjnego, który przez dwa lata będzie realizowany w publicznych szkołach gminy Miastków Kościelny.

Wartość projektu to 872 tys. zł, z czego 95 proc. to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego (828 tys. zł). – To kolejny duży projekt edukacyjny, który będzie realizowany w naszej gminie. Obejmie on uczniów szkół z Miastkowa Kościelnego, Zgórza i Zwoli. Potrwa od drugiej połowy bieżącego roku do końca czerwca 2022 roku – informuje zastępca wójta gminy Sławomir Rusak.

Ekonomik na praktykach w Maladze

Opublikowano: 03 marzec 2020, 09:01 Kategoria Edukacja
malagahiszpaniapraktykiekonomik

Uczniowie klasy 3a Technikum Ekonomicznego Zespołu Szkół nr 1 w Garwolinie odbywali praktyki w firmach handlowych w hiszpańskiej Maladze.

W gronie uczniów korzystających z zagranicznych praktyk byli Łukasz Dąbrowski, Patrycja Filipek, Natalia Grzeszczak, Weronika Kowalska, Weronika Grzyb, Mateusz Kędziorek, Gabriela Kimak, Aleksandra Kuszpit, Klaudia Misior, Weronika Misior, Patrycja Paćkowska, Alicja Woźniak. Opiekę sprawowały Henryka Jaroń i Dorota Kalisz.

Zmierz się w turnieju scrabble

Opublikowano: 27 luty 2020, 09:12 Kategoria Edukacja
scrabbleturniejdwójkazs nr 2

Znajomi mówią, że zawsze masz coś do powiedzenia? Lubisz rywalizację? Chcesz zdobyć cenne nagrody? Weź udział w VII Powiatowym Turnieju Scrabble organizowany w Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie.

Konkurs, organizowany po siódmy, zostanie rozegrany na początku marca. - Gra jest bardzo popularna w Polsce, również w naszej szkole cieszy się dużym zainteresowaniem. Po raz kolejny zapraszamy do zabawy - zachęcają organizatorzy.

Ekonomik na praktykach w Hiszpanii

Opublikowano: 11 luty 2020, 07:36 Kategoria Edukacja
ekonomikwymianahiszpaniamalaga

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte przystąpili do projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus + sektor Kształcenie i szkolenie zawodowe: „Kompetencje – zdobądź dziś, wykorzystaj teraz i w przyszłości.”

Uczniowie klasy 3 technikum grafiki i poligrafii cyfrowej: Aleksandra Glinka, Alicja Gontarz, Karolina Majewska, Jakub Misiak, Magdalena Kałaska, Martyna Krzemińska, Olivia Mróz, Wiktoria Olko, Martyna Poświata, Szymon Pytlarczyk, Kacper Rutkowski, Patryk Żak pod opieką Agnieszki Karwowskiej i Emilii Zalech od 27 stycznia do 7 lutego  odbywali praktyki w firmach poligraficznych w hiszpańskiej Maladze.

Zobacz także

Starostwo wydało informator dla ósmoklasistów

Oferty wszystkich szkół średnich w jednej publikacji. Starostwo powiatowe wydało informator dla ósmoklasistów, który pomoże im wybrać kolejny etap…

W Dwójce stawiają na drób

20 uczniów klas gastronomicznych Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie wzięło udział w szkoleniu w ramach VI edycji programu „Stawiam na drób”…

Awansowali do powiatowego finału

W ubiegłym tygodniu odbyły się eliminacje gminne XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,”Młodzież zapobiega pożarom” w Miastkowie…