Opublikowano: 18 czerwiec 2017, 15:44
    bieg avonbieganiedni miasta i powiatu

Abet Kibet Rop (Benedek Team) wygrał VIII edycję biegu ?Avon Kontra przemoc ? biegnij w Garwolinie?. Kenijczyk trasę 10 km pokonał w 30 minut i 55 sekund. Najlepszą kobietą została Ukrainka Wira Ocharuk (Luchesk). Ubiegłoroczny sukces powtórzył Robert Głowala. Zawodnik Wilgi Garwolin po raz drugi zajął trzecie miejsce.

Dzisiejsze warunki pogodowe nie sprzyjały osiąganiu dobrych rezultatów. Wysoka temperatura nie była wymarzona dla zawodników. Od początku ton rywalizacji nadawali Kenijczycy. Tempa trzem Afrykańczykom dotrzymywał jedynie Robert Głowala. Przed czwartym kilometrem zawodnik Wilgi Garwolin wyprzedził Mosesa Kipruto Kibire i wskoczył na trzecie miejsce.

Bieg wygrał Abet Kibet Rop, który wpadł na metę po 30 minutach i 55 sekundach. 20 sekund później na finiszu zameldował się jego kolega z Benedek Team ? Silas Kiprono Too. ? Dzisiaj pogoda nie sprzyjała osiąganiu dobrych rezultatów, ale mimo wszystko jestem zadowolony z wyniku ? przyznał zwycięzca biegu, który w Garwolinie wystartował po raz pierwszy.

Drugie w historii podium dla ?naszego?

Jako trzeci dystans 10 km pokonał Robert Głowala (32:02). Zawodnik GKS powtórzył ubiegłoroczny sukces i przedzielił na mecie trójkę Kenijczyków. ? W połowie pierwszego kilometra Kenijczycy wyrwali do przodu. Później powoli ich doganiałem. Podjąłem walkę, żeby doskoczyć do dwóch liderów, ale pod koniec trochę mnie ścięło ? przyznał najlepszy zawodnik z powiatu grawolińskiego.

Najlepszą kobietą biegu była 8. na mecie Wira Ocharuk (35:16) z Ukrainy. Najszybszą mieszkanką powiatu garwolińskiego została ponownie Emilia Mazek z Wilgi Garwolin (40:36). ? Czas miałby trochę lepszy. Dzisiaj panowały ciężkie warunki i trzeba się cieszyć z tego wyniku. Po cichu liczyłam na miejsce w czołowej szóstce, ale dziewczyny były poza zasięgiem ? powiedziała podopieczna Stanisława Buszty, 8. w klasyfikacji kobiet.

Na trasie ponad 770 osób

Do mety dobiegł także, uczestnik wszystkich edycji, burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski na 358. miejscu z czasem 01:02:33. ? To wyjątkowy bieg z hasłem przeciwko przemocy. Cieszy mnie to, że w Garwolinie coraz więcej osób biega ? zaznaczał włodarz.

W gronie 404 osób, które ukończyły bieg był dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. ? Ciężko było w drugiej części trasy. Trzeba trenować ? powiedział debiutujący na dystansie 10 km Jarosław Kargol.

Dystans 2 km biegu rodzinnego pokonało 367 osób. Najszybszy w biegu towarzyszącym był Mateusz Kondej z Wilgi Garwolin (04:57) przed klubowym kolegą Bartoszem Przybyszem (05:00) i Łukaszem Staniakiem z Grupy Biegaczy Skórzec Biega. Podium w kategorii kobiet zajęły zawodniczki Wilgi Garwolin ? Natalia Przybysz (06:08), Agata Szaniawska (06:11), Karolina Latuszek (06:32).

Klasyfikację rodzinną wygrali, podobnie jak przed rokiem Grzegorz i Szymon Poszytkowie z m. Dudka.

Szczegółowe wyniki biegów

"Bieg Avon kontra przemoc" - 18 VI 2017 r.

"Bieg Avon kontra przemoc" podglądaliśmy nie tylko z ziemi. Kilka ujęć z drona na uczestników biegów głównego i rodzinnego ;) Autor materiału: SimiPl