reklama
reklama

Aktualności

reklama
reklama

baner projekt 

pepperoni main 40

 

reklama

Pogoda w Garwolinie

Miłego dnia życzy
Przedsiębiorstwo Wodociągów
i Kanalizacji w Garwolinie

reklama


Dekorator kwadrat

Kultura

  reklama

  Sport

  reklama

  Opublikowano: 21 czerwiec 2015, 16:34
  dni miasta i powiatubieg avon kontra przemoc 2015bieganie
  Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

  Gilbert Kipkosgei (Skks Dorcus Sport) wygrał VI edycję biegu ?Avon Kontra przemoc ? biegnij w Garwolinie?. Kenijczyk trasę 10 km pokonał w 30 minut i 17 sekund. Najlepszą kobietą została Olga Kotovska z Ukrainy (33:23). Najwyżej z reprezentantów  z powiatu garwolińskiego uplasował się Robert Głowala z Wilgi Garwolin, który był siódmy. Bieg ukończyło 534 zawodników.

  Dzisiejsze warunki pogodowe sprzyjały osiąganiu dobrych rezultatów. Z nieba nie lał się żar, a temperatura ok. 20 stopni jest optymalna do szybkiego biegu. Od startu wyklarowała się pięcioosobowa czołówka. Tuż przed półmetkiem od liderów oderwał się jedyny w stawce czarnoskóry zawodnik. Pierwszego miejsca Gilbert Kipkosgei nie oddał już do końca rywalizacji. Czas Kenijczyka to 30 minut i 17 sekund. Podium biegu głównego uzupełnili Ukraińcy Pavlo Vereckij (30:19) i Yrij Rysuk (30:24). - Bieg nie był trudny. Pogoda była dobra, nie za bardzo słonecznie, nie za bardzo wietrznie ? przyznał zwycięzca biegu.

  Najlepszą kobietą biegu była 8. na mecie Ukrainka Olga Kotovska (33:23). ? Bieg był ciężki. Trasa nie jest równa, jest wiele wzniesień. Jestem zadowolona ze swojego występu ? przyznała lekkoatletka, która w Garwolinie zajmowała już trzecie i drugie miejsca.

  Na siódmym miejscu rywalizację ukończył Robert Głowala z Wilgi Garwolin (32:09), który był najszybszym mieszkańcem powiatu garwolińskiego. Najlepszą mieszkanką powiatu garwolińskiego została Emilia Mazek z Wilgi Garwolin (43:16). ? Planowałam być najlepszą zawodniczką powiatu. Trochę szkoda, bo do życiówki zabrakło mi sześciu sekund. Dobrze się biegło, choć druga część była pod wiatr ? powiedziała podopieczna Stanisława Buszty.

  Do mety dobiegł także burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski na 386. miejscu z czasem 56:01. ? Bieganie to zdrowie. Zachęcam do biegania. To rozładowanie wszelkich napięć i daje niesamowitą satysfakcję. I to jest najważniejsze w tym wszystkim ? zaznaczał na mecie.

  Organizatorzy na dzisiejszy bieg zaprosili kilka znanych osobistości. 10 km przebiegł Przemysław Cypryański. Niewykluczone, że dla 34-latka nie był to ostatni występ nad Wilgą. - Jestem dosyć sentymentalny i lubię biegać. Jeśli jakiś bieg mi się podoba, to startuje w nim kolejny raz. Zwłaszcza, że tutaj jest znakomita idea, czyli stop przemocy. Warto o tym mówić ? powiedział.

  Bieg główny ukończyło 534 biegaczy, a dystans 2 km przebiegły 284 osoby. Najszybszy w biegu towarzyszącym był Mateusz Kondej (Wilga Garwolin, 04:53) przed Przemysławem Osełką (Entre.pl Team, 04:54) i Aleksandrem Wiąckiem (OKS Otwock, 04:55).

  Szczegółowe wyniki biegów

  Łukasz Korycki

  fot. łk/jd

  Zdjęcia z biegu głównego (10 km) - przygotowania i trasa

  Zdjęcia z biegu głównego (10 km) - meta

  Zdjęcia z biegu rodzinnego (2 km)

  Dodaj komentarz

  Dodaj komentarz