21 czerwca 2015 roku po raz szósty ulicami Garwolina pobiegną zawodnicy biegu „AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie”. Tradycyjnie obok 10-kilometrowego biegu głównego wystartuje także Bieg Rodzinny na dystansie 2 kilometrów. Wczoraj punktualnie o 12:00 ruszyły zapisy.

- Bardzo się cieszę, że po raz kolejny będziemy mogli gościć w Garwolinie fantastycznych biegaczy z całej Polski. Mamy także nadzieję, że wśród nich jak zawsze będzie duża grupa zawodników i zawodniczek z naszego powiatu. To dla nas ogromna satysfakcja, kiedy obserwujemy wbiegających na metę, zadowolonych uczestników naszego biegu – mówi Michał Kopik, dyrektor biegu „AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie”.

 

W niedzielę, 21 czerwca, punktualnie o 12.00 z mostu na rzece Wildze wystartują zawodnicy biegu głównego. Organizatorzy spodziewają się jak co roku ok 800 osób, które pokonają 10-kilometrową trasę biegnącą głównymi ulicami Garwolina. Kilka minut później wystartuje Bieg Rodzinny na 2 kilometry – impreza towarzysząca, ale wcale niemniej ważna.

– To bieg skierowany przede wszystkim do rodzin z dziećmi oraz osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z bieganiem. W tym roku postanowiliśmy jeszcze bardziej uatrakcyjnić ten bieg i stworzyliśmy dodatkowe kategorie dla dzieci oraz klasyfikację rodzinną – podkreśla Michał Kopik.

O laur zwycięstwa powalczą również w swoich kategoriach wiekowych dziewczęta i chłopcy ze szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów, szkół podstawowych klas 4-6 i 1-3 i przedszkoli. W klasyfikacji rodzinnej liczyć się będzie łączny czas dwóch najszybszych zawodników w rodzinie (osoba dorosła i dziecko). Limit uczestników tego biegu to 250 osób.

Dlaczego warto pobiec z nami?

Organizatorzy zachęcając uczestników biegu do udziału w tegorocznej edycji przypominają również, że mają na koncie tytuł „ Najlepszego Biegu w Polsce na 10 kilometrów”– przyznany przez czytelników portalu maratonypolskie.pl. Bieg „AVON kontra przemoc” to wydarzenie organizowane z myślą o dobrej rodzinnej zabawie związane jednak ze szczytnym celem – wsparciem akcji „Avon kontra przemoc”. – Zapraszamy wszystkich, ale niższe wpisowe mamy dla pań. To na ich uczestnictwie zależy nam szczególnie. To z pewnością najpiękniejszy bieg w Polsce, bo aż 25 proc. zawodników stanowią kobiety – to rekord w skali ogólnopolskiej – podkreśla dyrektor biegu.

Bieg „AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie” jest głównym wydarzeniem i częścią obchodów Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego. Piknikowa atmosfera i dodatkowe atrakcje jak np.; barwny korowód z orkiestrą dętą, parada motocykli, starych pojazdów i konnych wozów strażackich sprzyja rywalizacji i dobrej zabawie.

Bieg w Garwolinie to nie tylko wielkie sportowe emocje, ale również sposób na symboliczne wyrażenie sprzeciwu wobec przemocy. Szósta edycja biegu jest kontynuacją wielkiej kampanii o godność - Avon kontra Przemoc. Celem inicjatywy jest głośny i wyraźny sprzeciw wobec każdej formy przemocy. Inicjatywa pokazuje, że walka z tym zjawiskiem jest konieczna, a wszelkie zachowanie, które poniża, narusza godność i powoduje cierpienie nie może być społecznym tabu.

Więcej informacji na temat wydarzenia oraz formularz zapisów można znaleźć na stronie internetowej www.bieg.truchtacz.pl

mat.pras.

Komentarze  

+1 #7 Że biegająegon 2015-05-11 13:53
to ich sprawa tylko dlaczego po drodze ? Jak samochód gdzieś stanie to wykroczenie a jak na pół dnia drogi zamkną to ok? Mnie to wiesz co możesz ....
Cytować
0 #6 Egon do lasuwołacz lesny 2015-05-11 13:00
Cytuję egon:
wysłać bieg do lasu tam mają cień i nie będą ludzi wkur.....bo znów burmistrz urządzi szopkę biegnąć z czerwoną gębą ...

A może by tak Egona wysłać do lasu i odciąć od netu ... byłby z tego jeszcze większy pożytek.
Ludzie cię wkur.... bo biegają, super, a co powiesz na to że bezczelnie oddychają.
Cytować
+2 #5 Zawsze możnaegon 2015-05-10 23:19
wysłać bieg do lasu tam mają cień i nie będą ludzi wkur.....bo znów burmistrz urządzi szopkę biegnąć z czerwoną gębą ...
Cytować
+9 #4 biegrobert 2015-05-09 22:36
Zawsze można obserwować pogodę. Ja np kiedy są upały (zazwyczaj czerwiec-lipiec ) to wogóle unikam biegania bo zdrowie jest najważniejsze. Jeden bieg w potwornym upale może tak zrujnować organizm, że lepiej nie mówić. Ci co nie lubią biegać w upały, to jak już pobiec to tylko treningowo. Biega się dla zdrowia a nie po to aby go niszczyć.
Cytować
+8 #3 do BiegaczaTruchtacz 2015-04-24 11:37
Zwróciłeś uwagę na bardzo ważną sprawę - dzięki, ale tak jak napisał przedmówca bieg jest częścią większej imprezy która ma swój harmonogram. Organizatorami zawodów są biegacze, którzy w większości również biegają w AkP i często dyskutujemy o tym problemie. Na 5 edycji 3 były w słońcu, a dwie w chłodne dni z czego jedna w lekkim deszczu - więc to również sprawa losowa. W zamian otrzymujemy dużą rzeszę kibiców i atmosferę, której mogą nam tylko pozazdrościć inne biegi. Nie ma żadnych przeszkód logistycznych czy tym bardziej wolicjonalnych. Pozdrawiam
Cytować
+2 #2 Do BiegaczOrganizatorzy biegu 2015-04-24 10:56
Drogi Biegaczu, godzina rozpoczęcia biegu jest związana z programem obchodów Dni Garwolina, których częścią jest bieg. Po godzinie 11.00 odbywa się uroczysta parada, a chwilę przed 12.00 uroczyste otwarcie imprezy. Niestety nie ma możliwości zmiany godziny startu. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w czerwcu mogą być upały, dlatego zawsze na trasie jest kilka punktów nawodnienia. Z pomocą przychodzą także strażacy, którzy służą „zimnym prysznicem”. Miejmy nadzieję, że pogoda w tym roku będzie łaskawa. Do zobaczenia na trasie!
Cytować
+2 #1 Start o 12 w południeBiegacz 2015-04-23 18:48
Poraz 4 będę brał udział w waszym biegu i uważam, że Start biegu o 12 w południe to jest jedno wielkie nieporozumienie . Zazwyczaj w czerwcu są wysokie temperatury sięgające 30 stopnii celcjusza, a 3 i4 edycja były tego przykładem, jak żar lał się z nieba. Jak popatrzymy na poważne, duże biegi w Polsce,to start odbywa w godzinach porannych miedzy 8:30 a 10:00. Tą wiadomość kieruje do organizatorów, bieganie w takiej temperaturze jest niebezpieczne dla organizmu biegacza, przy organizacji następnej edycji wezcie też pod uwage zdrowie zawodników, a nie tylko wygodę organizatorów i nas wszystkich biegaczy, zogranizujce start biegu w okolicach 10:00 a nawet przed tą godziną, na pewno będzie chłodniej, z korzyscią dla bezpieczeństwa zawodników oraz osiąganych wyników, wszystko da się zrobić, tylko trzeba chcieć, chociaż wiem, że wymaga to zmian logistycznych i innych aspektów(odbiór pakietów startowych itd), ale czasem trzeba zaryzykować.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

Dzieje się!

24 czerwiec 13:30
Odlotowy nielot 3D Kino
24 czerwiec 15:30
Odlotowy nielot 2D Kino
24 czerwiec 17:30
Han Solo: Gwiezdne wojny 3D dubbing Kino
24 czerwiec 20:30
Kochając Pabla, nienawidząc Escobara Kino
25 czerwiec 13:30
Odlotowy nielot 3D Kino
25 czerwiec 15:30
Odlotowy nielot 2D Kino
25 czerwiec 17:30
Han Solo: Gwiezdne wojny 2D napisy Kino

Dzieje się!

24 czerwiec 13:30
Odlotowy nielot 3D Kino
24 czerwiec 15:30
Odlotowy nielot 2D Kino
24 czerwiec 17:30
Han Solo: Gwiezdne wojny 3D dubbing Kino
24 czerwiec 20:30
Kochając Pabla, nienawidząc Escobara Kino
25 czerwiec 13:30
Odlotowy nielot 3D Kino
25 czerwiec 15:30
Odlotowy nielot 2D Kino
25 czerwiec 17:30
Han Solo: Gwiezdne wojny 2D napisy Kino
25 czerwiec 20:30
Kochając Pabla, nienawidząc Escobara Kino