Już po raz piąty ulicami Garwolina pobiegną uczestnicy biegu „AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie”. Tradycyjnie obok 10-kilometrowego biegu głównego wystartuje także Bieg Rodzinny na dystansie 2 kilometrów. Wielkie biegowe święto 15 czerwca, a wczoraj wystartowały zapisy.

- Ogromnie się cieszymy, że możemy już po raz piąty organizować imprezę, której poprzednie edycje zyskały tak wielką sympatię wśród biegaczy. Niejednokrotnie odczuliśmy, że nasz bieg ma już sporą grupę fanów. Dla nich i dla tych, którzy w tym roku pobiegną z nami po raz pierwszy, będziemy robili wszystko, żeby jubileuszowa impreza była jeszcze lepsza od poprzednich – mówi Michał Kopik, dyrektor biegu „AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie”.

W niedzielę, 15 czerwca, punktualnie o 12.00 z mostu na rzece Wildze wystartują zawodnicy biegu głównego. Ponad 800 osób pokona 10-kilometrową trasę biegnącą głównymi ulicami Garwolina. Kilka minut później wystartuje Bieg Rodzinny na 2 kilometry – impreza towarzysząca, ale równie ważna. - To bieg skierowany przede wszystkim do rodzin z dziećmi oraz osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z bieganiem – podkreśla Michał Kopik. Limit uczestników tego biegu to 250 osób.

Zgodnie z tradycją, dokładnie na 2 miesiące przed biegiem rozpoczęły się zapisy. Link do modułu zapisów znaleźć można na stronie www.bieg.truchtacz.pl. Trzeba wypełnić formularz, wnieść opłatę startową i już możecie zacząć pilnie trenować. Nie warto zwlekać z opłatami do ostatniej chwili. Numery startowe będą przydzielane dopiero po zaksięgowaniu wpłaty. Pamiętajcie o limicie, który w ubiegłym roku zostały wyczerpany na 2 tygodnie przed biegiem.

Dlaczego warto z nami pobiec?

Oprócz tego, że po prostu warto biegać, jest też kilka rzeczy, które bieg w Garwolinie wyróżniają. "Avon kontra przemoc" ma swoim na koncie tytuł najlepszego biegu w Polsce na 10 kilometrów – przyznany przez czytelników portalu maratonypolskie.pl, a więc tych, którzy o wartości biegu przekonali się na własnej skórze. To sportowe wydarzenie stworzone z myślą o kobietach. Aż 25 proc. uczestników stanowią kobiety – to z pewnością najpiękniejszy bieg w Polsce. Zawsze na trasie biegaczy wspierają profesjonalni pacemakerzy. To oni pomogą złamać magiczne bariery czasowe i zmotywują tych, którym będzie potrzebne wsparcie. Bieg to część obchodów Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego, dlatego, jak co roku, atrakcji będzie co niemiara – barwy korowód z orkiestrą dętą, parada motocykli, starych pojazdów i konnych wozów strażackich, występy zespołów muzycznych i tanecznych. I rzecz warta specjalnego podkreślenia - biegnąc, wspierasz cenną inicjatywę. Oprócz mety sportowej jest jeszcze inny ważny cel. - Jesteśmy po to, żeby zwrócić uwagę społeczeństwa na problem przemocy, której ofiarami są najczęściej kobiety. Bieg „AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie” jest nieodłącznym elementem Wielkiej Kampanii o Godność, którą marka AVON prowadzi w Polsce od 2008 roku. Akcja ma charakter społeczny i edukacyjny, jej celem jest głośny i wyraźny sprzeciw wobec przemocy dotykającej kobiety oraz wszelkich jej przejawów - podkreślają organizatorzy. 15 zł z każdej opłaty startowej zasili konto kampanii.

Panny młode i dziennikarze

W tym roku już po raz trzeci będziemy poszukiwać „Najszybszej panny młodej”. To dodatkowa kategoria, w której mogą ścigać się panie i panny, które w 2014 roku zmienią stan cywilny. Czy w czerwcu będzie to już fakt dokonany, czy wielkie wydarzenie dopiero nastąpi w drugiej połowie roku, to rzecz drugorzędna. Po raz pierwszy zmagać się ze sobą będą także dziennikarze. – Mistrzostwa Dziennikarzy to nowa kategoria naszego biegu. Mamy nadzieję, że pobiegną z nami znani i lubiani dziennikarze z radia, telewizji, prasy czy mediów internetowych – podkreśla dyrektor biegu.

Kibic na piątkę

Mieszkańcy Garwolina nie zawiedli przez cztery edycje biegu. Czy podobnie będzie także i tym razem? Nic nie mobilizuje lepiej niż gorący doping kibiców, dlatego organizatorzy zachęcają do wychodzenia na trasę biegu  – pojedynczo, parami, a najlepiej w grupach. Dla grup właśnie w tym roku ogłaszono konkurs „Kibic na piątkę!”. Zasady są proste. Wystarczą trzy rzeczy: zgrana ekipa znajomych, rodziny, sąsiadów, koleżanek ze szkoły albo kolegów z pracy, pomysł na oryginalne kibicowanie (mile widziane stroje, rekwizyty, instrumenty, okrzyki i piosenki) oraz wykonanie, które podbije serca biegaczy. Bo to oni zdecydują o tym, która drużyna wygra. Oprócz oczywistej wdzięczności zawodników, przewidziane są również ciekawe nagrody.

Więcej informacji na www.bieg.truchtacz.pl oraz www.wielkakampaniaogodnosc.pl

mat.pras./jd

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

Dzieje się!

23 czerwiec 13:30
Odlotowy nielot 3D Kino
23 czerwiec 15:30
Odlotowy nielot 2D Kino
23 czerwiec 17:30
Han Solo: Gwiezdne wojny 3D dubbing Kino
23 czerwiec 20:30
Kochając Pabla, nienawidząc Escobara Kino
24 czerwiec 13:30
Odlotowy nielot 3D Kino
24 czerwiec 15:30
Odlotowy nielot 2D Kino
24 czerwiec 17:30
Han Solo: Gwiezdne wojny 3D dubbing Kino

Dzieje się!

23 czerwiec 13:30
Odlotowy nielot 3D Kino
23 czerwiec 15:30
Odlotowy nielot 2D Kino
23 czerwiec 17:30
Han Solo: Gwiezdne wojny 3D dubbing Kino
23 czerwiec 20:30
Kochając Pabla, nienawidząc Escobara Kino
24 czerwiec 13:30
Odlotowy nielot 3D Kino
24 czerwiec 15:30
Odlotowy nielot 2D Kino
24 czerwiec 17:30
Han Solo: Gwiezdne wojny 3D dubbing Kino
24 czerwiec 20:30
Kochając Pabla, nienawidząc Escobara Kino