682 zmęczonych, ale bardzo zadowolonych zawodników na mecie. Rekordowa frekwencja wśród kobiet. Gorący doping garwolińskich kibiców, za który cenią bieg zawodnicy z kraju i zagranicy. Medale dla wszystkich i atrakcyjne nagrody nie tylko dla zwycięzców. – Trzecia edycja biegu zakończona z sukcesem. Już wybiegamy myślą do następnej – przekonują organizatorzy.

17 czerwca w samo południe z mostu na rzece Wildze w Garwolinie wystartowało 692 zawodników, którzy wzięli udział w III edycji biegu „AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie”. Wśród nich biegacze z zagranicy, z rożnych zakątków Polski, 158 osób z terenu powiatu garwolińskiego, w tym 116 z samego Garwolina. Do mety szczęśliwie dobiegły 682 osoby, w tym 187 kobiet, co stanowiło 27,5 proc. wszystkich zawodników. To absolutny rekord. – Żadna impreza biegowa w Polsce nie notuje tak dużego udziału kobiet w ogólnej liczbie zawodników. Cieszymy się, że nasz impreza cieszy się tak wielką popularnością wśród pań – mówi Michał Kopik, dyrektor biegu „AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie”.

W biegu głównym zobaczyć można było także burmistrza Garwolina Tadeusza Mikulskiego, a w biegu rodzinnym o dystansie 2 km, wśród 153 biegaczy był także poseł Grzegorz Woźniak z synem. Najmłodszym zawodnikiem wczorajszych zawodów była Pola Kwiatkowska z klubu Pogoń Siedlce, mieszkanka Garwolina urodzona 2 lutego 2008 r., a najstarszym Tomasz Hołowacz z klubu Kondycja z Warszawy, urodzony 4 września 1940 r.

- W tym roku sprzyjało nam wszystko, oprócz pogody. Największym sukcesem jest to, że z roku na rok impreza się rozwija, bierze w niej udział coraz więcej osób z powiatu, z całego kraju oraz z zagranicy. Już teraz myślimy o kolejnej edycji z nadzieją, że za rok będzie jeszcze lepiej i będzie nas jeszcze więcej – przekonuje Michał Kopik.

Kenijczyk triumfował

Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Kenijczyk Allan Masai Ndiwa, który pokonał dystans 10 km w 30 min i 39 sekund. Na drugim miejscu podium znalazł się reprezentant Ukrainy Sergiej Fiskowicz (32:44), a na trzecim Kamil Poczwardowski (33:29). Najlepszy z reprezentantów Ziemi Garwolińskiej Marcin Gałązka z Rębkowa zajął czwartą pozycję z czasem 33 min 45 sekund. Wśród kobiet triumfowały biegaczki z zagranicy. Rasa Drazdauskaite z Litwa zajęła pierwszą lokatę (34:38), Lilia Fiskowicz z Mołdawii była na drugim miejscu (34:50), a na trzecim Susy Chebet Chemaimak z Kenii (35:23). Nasza najlepsza biegaczka Justyna Kalińska zajęła 177 miejsce w klasyfikacji open. W biegu na 2 km zwyciężył Sylwester Kuśnierz z Tomaszowa Lubelskiego, a wśród kobiet najlepsza była Małgorzata Święcicka z Otwocka.

Panna Młoda po raz pierwszy

W tym roku na biegu zadebiutowała nowa kategoria – najszybsza panna młoda. Mogły w niej wystartować kobiety, które w tym roku wzięły ślub bądź zamierzają to uczynić w najbliższych miesiącach. Spośród czterech pań najlepsza okazała się Agnieszka Ciołek, która w nagrodę spędzi weekend poślubny w Zakopanem ufundowany przez firmę Zakopaneapartment.com. Tradycyjnie już wśród biegaczy rozlosowano dodatkowe nagrody – wyjazd na maraton do Berlina oraz pobyt w SPA w hotelu Las Woda . Do wrześniowych zmagań u naszych zachodnich sąsiadów może się już przygotowywać Tomasz Kozłowski i Mariusz Ludwikowski, a regenerować się po SPA będą w tym roku Alina Sakwa, Anna Adamowicz i Ewa Lewandowska.

Takich kibiców nie ma nikt - Katolickie Gimnazjum najlepsze

Tytuł najlepszego biegu na 10 km oraz najlepszej imprezy biegowej na Mazowszu dla zeszłorocznej edycji to niewątpliwie także sukces mieszkańców Garwolina. O ich żywiołowym dopingu od dwóch lat jest głośno w polskim środowisku biegowym. Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że jeśli tak dalej pójdzie, to kibice garwolińscy cieszyć się będą niebawem opinią porównywalną z tą, jaka już w świecie maja kibice piłki siatkowej. Internet już dzień po zawodach pełen jest słów wdzięczności na temat tego, jak żywiołowy doping Garwolaków pomagał znieść trudy morderczej w tym roku trasy.

Oprócz mieszkańców, którzy spontanicznie wyszli na ulice, aby wspierać zawodników, na trasie pojawiły się także zespoły, które wzięły udział w konkursie „Wespół w zespół”. Wśród nich byli zarówno przedstawiciele najmłodszego pokolenia w grupach Vet Serwis Team i Teatrze „Tymczasem”, młodzież z Katolickiego Gimnazjum w Garwolinie oraz dwa zespoły ludowe „Iwowianki” i „Lalinianki”. Po zakończonym biegu zawodnicy oddawali swoje głosy na tych, którzy spodobali się najbardziej. Wiele osób zdecydować się nie mogło, bo pomagali wszyscy. Dużą sympatią biegacze obdarzyli panie z zespołów ludowych, ale w ostatecznym rozrachunku zwyciężył zespół Fakultety8 z Katolickiego Gimnazjum. W nagrodę będą mogli teraz nagrać piosenkę w studiu nagraniowym z prawdziwego zdarzenia. Słowa uznania od organizatorów, a przede wszystkim biegaczy, płyną jednak do wszystkich. Wciąż trwa także konkurs fotograficzny. Do 1 lipca można nadsyłać zdjęcia z wczorajszej imprezy. Najlepsza fotografia zostanie opublikowana w albumie „Pasja biegania” – prestiżowym wydawnictwie biegowym, największym i najlepszym w kraju.

Bieg od kuchni

W tym 30 stopniowym upale, jaki panował w niedzielę, nieoceniona okazała się pomoc strażaków, którzy w czterech miejscach ustawili kurtyny wodne. W sumie przy organizacji biegu pomagało 70 druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych w Garwolinie, Leszczynach, Niecieplinie, Zawadach, Miętnem, Rębkowie, Sulbinach, Uninie oraz Iwowem oraz 14 uczniów klasy mundurowej z ZSP nr 1 w Żelechowie pod wodzą dwóch strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie, nad bezpieczeństwem czuwało 8 policjantów i zespół pogotowia ratunkowego, a o regenerację biegaczy zadbała Carolina Medical Center. Ciepły posiłek na odzyskanie sił przygotowała firma PPH Kudaszewicz. Wszystko nie mogłoby się odbyć bez pomocy wolontariuszy. Ponad 70 osób pomagało w miasteczku biegowym, rozdawało wodę na trasie i pomagało gościom odnaleźć się w Garwolinie.

III edycja biegu „AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie” zainaugurowała kampanię ogólnopolską „Wielką Kampanię o Godność” w ramach akcji prowadzonej przez firmę AVON, głównego sponsora biegu, „AVON kontra przemoc”. Partnerem tej akcji jest Feminoteka. Organizatorami biegu w Garwolinie są: Stowarzyszenie „Truchtacz.pl” oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Szczegółowe wyniki oraz regulamin konkursu fotograficznego znajdzie na oficjalnej stronie biegu www.bieg.truchtacz.pl

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

Dzieje się!

24 czerwiec 13:30
Odlotowy nielot 3D Kino
24 czerwiec 15:30
Odlotowy nielot 2D Kino
24 czerwiec 17:30
Han Solo: Gwiezdne wojny 3D dubbing Kino
24 czerwiec 20:30
Kochając Pabla, nienawidząc Escobara Kino
25 czerwiec 13:30
Odlotowy nielot 3D Kino
25 czerwiec 15:30
Odlotowy nielot 2D Kino
25 czerwiec 17:30
Han Solo: Gwiezdne wojny 2D napisy Kino

Dzieje się!

24 czerwiec 13:30
Odlotowy nielot 3D Kino
24 czerwiec 15:30
Odlotowy nielot 2D Kino
24 czerwiec 17:30
Han Solo: Gwiezdne wojny 3D dubbing Kino
24 czerwiec 20:30
Kochając Pabla, nienawidząc Escobara Kino
25 czerwiec 13:30
Odlotowy nielot 3D Kino
25 czerwiec 15:30
Odlotowy nielot 2D Kino
25 czerwiec 17:30
Han Solo: Gwiezdne wojny 2D napisy Kino
25 czerwiec 20:30
Kochając Pabla, nienawidząc Escobara Kino