niedziela, 29 września 2024 15:23
Sport:

Sport

Gola w SMS, Siejka w Górniku, Szostak w Legii

Najzdolniejsi wychowankowie Wilgi Garwolin rozjechali się po całej Polsce do silnych ośrodków piłkarskich. Mikołaj Gola (ur. 1996) będzie kontynuował naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Łodzi. Środkowy pomocnik przeszedł do nowego klubu na zasadzie transferu definitywnego. ? Kolejny zawodnik juniorów ? napastnik Piotr Szostak najbliższy rok spędzi na wypożyczeniu w Legii Warszawa ? informuje prezes Wilgi Waldemar Mrugała. 17-latkowie mają za sobą występy w seniorskiej drużynie GKS. Trenerem obu do tej pory był Marcin Żak.

27.08.2013 09:36
Wilga gromi. Czerwona kartka dla Szczęsnego

Pierwszą sezonową wygraną odnieśli zawodnicy GKS. Wilga Garwolin w 4. kolejce IV ligi pokonała PKS Radość 6:2. Goście kończyli mecz w ?10?, bo czerwoną kartkę zobaczył Jan Szczęsny, starszy brat Wojciecha z Arsenalu Londyn. Dzisiejszy mecz kapitalnie rozpoczął się dla gospodarzy. Już w 5. minucie gry Wilga objęła prowadzenie. Podanie z prawej strony boiska trafiło na drugą flankę do Arkadiusza Zalewskiego. Skrzydłowy w tempo podał do wbiegającego w pole bramkowe Michała Kępki. Wypożyczony z Legii Warszawa napastnik w swoim stylu dołożył nogę do futbolówki.

25.08.2013 18:32
Orzeł i Wilga II wciąż w niepewności

Mazowiecki Związek Piłki Nożnej utrzymał w mocy walkower dla Orła Parysów za czerwcowy mecz z Wilga II Garwolin. Wydział Gier MZPN sprawę spornego meczu rozpatrywał ponownie wczoraj. Związek nie podzielił zdania Wilgi. Klub z Garwolina twierdził, że czerwcowe spotkanie rozpoczęło się po upływie dozwolonego przepisami kwadransie. Nadal oficjalnym powodem przyznania walkowera pozostaje występ dwóch zawodników pierwszego składu GKS na boisku w Parysowie.

23.08.2013 14:01
LO: Sęp i Hutnik bez porażki

Po letniej przerwie rozgrywki wznowiła siedlecka Liga Okręgowa. W dwóch pierwszych meczach goryczy porażki nie zaznały zespoły Sępa Żelechów i Hutnika Huta Czechy. Wilga Miastków ma na koncie trzy punkty. Zryw Sobolew na razie z zerowym dorobkiem. Bardzo bliscy ogrania beniaminka na boisku w Siennicy byli zawodnicy Sępa Żelechów. Po bramce Michała Skwarka w pierwszej połowie goście stracili gola dopiero w 94. minucie. Pawlak dał się zaskoczyć z rzutu wolnego. ? Graliśmy bez kilku podstawowych graczy. Przewagę w posiadaniu piłki miał Fenix, który moim zdaniem będzie w czołówce tabeli, bo grają dobrą piłkę ? ocenia trener Sępa Marcin Cieśla.

19.08.2013 15:08
Drugi remis Wilgi w sezonie

Wilga Garwolin zanotowała drugi remis w tym sezonie. W Przysusze GKS zremisował z Oskarem 1:1 tracąc bramkę w ostatnich minutach spotkania.Drużyna z Garwolina miała więcej czasu na odpoczynek po inauguracji, bo w środę nie grała meczu. Bramki w meczu z beniaminkiem, sensacyjnym liderem po 1. kolejce, padały dopiero w drugiej połowie. W pierwszych 45 minutach więcej okazji bramkowych mieli goście. Na prowadzenie GKS mógł wyprowadzić Łukasz Puciłowski. W ostatnich sekundach przed przerwą 100-procentową okazję zmarnował Arkadiusz Zalewski. Skrzydłowy w drugim kolejnym meczu nie potrafi trafić z kilku metrów do pustej bramki.

17.08.2013 17:13
Ligowa zajawka

Dzisiaj sezon ligowy rozpoczynają cztery drużyny występujące w siedleckiej Lidze Okręgowej. Wolny termin ma IV-ligowa Wilga Garwolin. Kolejka pauzy to efekt wycofania się z rozgrywek Sokoła Przytyk. Beniaminek IV ligi w wyniku problemów finansowych zagra w A-Klasie. Do gry po prawie dwumiesięcznej przerwie wracają zawodnicy siedleckiej Ligi Okręgowej.

14.08.2013 06:03
Żak ponownie trenerem Orła

Po kilku latach przerwy do trenowania Orła Unin wrócił Marcin Żak. Cel, jaki przed nowym szkoleniowcem postawił zarząd klubu, to szybki powrót do Ligi Okręgowej. Zajęcia pod wodzą nowego trenera odbywają się od tygodnia. Przygotowania do nowego sezonu rozpoczął jeszcze poprzedni szkoleniowiec Tomasz Talarek, który decyzją zarządu Orła został odwołany. Marcin Żak od 2002 roku przez ponad cztery sezony był już trenerem drużyny z gminy Górzno, wprowadzając zespół do A-Klasy. Ostatnio prowadził juniorów Wilgi Garwolin, jest także trenerem kobiecej sekcji GKS.

13.08.2013 05:42
Remis Wilgi na inaugurację

Podobnie jak przed rokiem pierwszy sezonowy mecz Wilgi Garwolin zakończył się wynikiem 1:1. GKS punktami podzielił się z UKS Łady, choć spotkanie toczyło się głównie pod bramką niedoszłego spadkowicza IV ligi. Wynik wczorajszego meczu mógł już w 3. minucie otworzyć Sebastian Papiernik, który znalazł się w sytuacji oko w oko z bramkarzem, ale strzał z ostrego kąta nie znalazł drogi do bramki. Okazje mieli ponadto Michał Kępka, Łukasz Puciłowski i Daniel Bogusz. Najlepszą ?setkę? zmarnował Arkadiusz Zalewski. Skrzydłowy Wilgi nie trafił do pustej bramki z dwóch metrów.

11.08.2013 16:54
Wilga Garwolin jutro rozpoczyna sezon [skarb kibica]

30 zawodników Wilgi Garwolin zostało zgłoszonych do rozgrywek IV ligi. Publikujemy skarb kibica GKS oraz przypuszczalne ustawienie na pierwsze mecze sezonu 2013/2014.Kadra liczy 3 bramkarzy, 9 obrońców, 14 pomocników i 4 napastników. Do meczowego protokółu może być wpisanych maksymalnie 18 graczy. Średnia wieku to niewiele ponad 23 lata. Przed sezonem 2013/2014 z klubu nie odszedł żaden zawodnik.

09.08.2013 05:25
?Magi?: Beach soccer to zupełnie inny sport

W niedzielę Becpak Firtech Zdrowie Garwolin osiągnął historyczny triumf, zdobywając w Ustce brązowy medal Mistrzostw Polski w Beach Soccerze. ? Naszym celem było utrzymanie się w ekstraklasie, a medal był miłym dodatkiem ? mówi o decydujących meczach i trudach całego sezonu Marcin ?Magi? Makulec, zawodnik Wilgi Garwolin. Przypomnijmy, że zmagania w najwyższej klasie rozgrywkowej Zdrowie rozpoczęło od turnieju w Lublinie. Tam po rzutach karnych pokonało Sport Pub Rapid Lublin, a po dogrywce Drink Team Kolbudy oraz uległo Hemako Sztutowo. W drugim turnieju w Ustce dorobek Zdrowia był lepszy. Nasi w regulaminowym czasie pokonali Vacu Activ Słupsk oraz Copacabanę Gdańsk. Ponownie lepsi byli zawodnicy Hemako.

MZPN nie rozstrzyga sprawy Wilga II ? Orzeł Parysów

Dwa tygodnie na dalsze ustalenia dał sobie Mazowiecki Związek Piłki Nożnej w sprawie rozstrzygnięcia wyniku meczu Orzeł Parysów ? Wilga II Garwolin. Od decyzji wydziału gier zależeć będzie, która drużyna wystąpi w A-Klasie. Kolejne posiedzenie wydziału gier w tej sprawie odbyło się wczoraj. Po wysłuchaniu obu stron, działacze MZPN nie zdecydowali się na rozstrzygnięcie. ? Zgodnie z przepisami dali sobie czas do dwóch tygodni na podjęcie decyzji, o czym zostaniemy powiadomieni odpowiednim pismem ? mówi prezes Wilgi Waldemar Mrugała.

08.08.2013 06:51
Zwycięstwo przed startem sezonu

IV-ligowi piłkarze Wilgi Garwolin zwycięstwem nad Mazovią Mińsk Mazowiecki 2:1 (0:1) zakończyli przygotowania do sezonu ligowego 2013/2014. W dzisiejszym meczu trener GKS od 1. minuty wystawił do gry drugą jedenastkę. Z tej grupy jedynie dwóch zawodników powinno znaleźć się w składzie na sobotnią inaugurację meczu z UKS Łady. ? W pierwszej połowie nie tworzyliśmy zespołu. Mało było celnych podań ? komentuje trener Wilgi Marek Krawczyk. Słabą postawę gospodarzy wykorzystali goście. W 20 minucie bezmyślnie w polu karnym faul popełnił Emil Wielgosz. Jedenastkę wykorzystał Robert Przyborowski. W zespole Wilgi bliscy zdobycia bramki byli Piotr Talar dwukrotnie i Jakub Wachnicki.

07.08.2013 18:33
Nasi poznali kolejnych rywali w PP

Dwa zespoły Wisły Maciejowice, Amur Wilga i Promnik Łaskarzew zagrają w 1. rundzie Pucharu Polski na szczeblu Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Mecze 28 sierpnia. B-Klasowy Amur Wilga zagra z występującą klasę wyżej Wisłą Maciejowice. Co ciekawe obie drużyny spotkały się pod koniec lipca w sparingu. Wtedy lepsi okazali się zawodnicy Amura 8:2. Zwycięzca tego meczu w II rundzie zmierzy się z Perłą Złotokłos (Liga Okręgowa).

06.08.2013 05:28
Wilga wygrywa po bramce w ostatniej minucie

Na tydzień przed inauguracją nowego sezonu Wilga Garwolin pokonała Ruch Ryki 1:0. Zwycięską bramkę w ostatniej akcji meczu strzelił Daniel Bogusz. Trzy dni przed meczem z UKS Łady formę GKS sprawdzi Mazovia Mińsk Mazowiecki. Przewaga Wilgi w dzisiejszym sparingu z lubelskim IV-ligowcem nie podlegała dyskusji. ? Szczególnie w pierwszej połowie przeważaliśmy. W całym meczu nie przypominam sobie dogodnej okazji dla Ruchu ? komentuje trener Wilgi Marek Krawczyk.

03.08.2013 12:34
Zdrowie Garwolin trzecią drużyną w Polsce!

Dobre wieści z usteckiej plaży. Wczoraj zespół Becpak Firtech Zdrowie Garwolin awansował do półfinałów mistrzostw Polski w beach soccerze. Przypomnijmy, że Zdrowie zapewniło sobie awans do turnieju finałowego dzięki bardzo dobrym występom w eliminacyjnych grach w Lublinie i Ustce. Wczoraj garwoliński zespół ponownie zagrał na usteckiej plaży. W grupie B Zdrowie wygrało najpierw z Activ Słupsk 6:3, by przegrać w drugim meczu z Hemako Sztutowo 3:6. O przejściu do fazy półfinałowej naszej drużyny zdecydowała... jedna bramka w bilansie między zespołami grupy.

03.08.2013 08:25
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: rolnik z PiSTreść komentarza: leki to chemia powodująca zatrucie organizmu. należy stosować wyłącznie naturalne preparaty, pokrzywa, czosnek, miód, węgiel czy spirytus to są środki zwalczające wszelkie schorzenia. Żeby zdobyć te leki nie trzeba żadnej aptekiData dodania komentarza: 28.09.2024, 21:50Źródło komentarza: W weekend lepiej nie chorowaćAutor komentarza: yetiTreść komentarza: zamilcz analfabeto lub wróć do 3 klasy podstawówki. nie kompromituj się.Data dodania komentarza: 28.09.2024, 16:40Źródło komentarza: W weekend lepiej nie chorowaćAutor komentarza: goraTreść komentarza: odpowiedzialny za propagande pachołek gonskiData dodania komentarza: 28.09.2024, 16:15Źródło komentarza: Były wójt kierownikiem w starostwieAutor komentarza: RealiaTreść komentarza: Norbert Wilbik Katarzyna Jamnicka - Kondej Marcin Jaroń Krzysztof Ośka Waldemar Trzaskowski te osoby mogą sobie pogratulować zaorania możliwości rozwoju powiatu przez pięć następnych lat. Nikt z zewnątrz nie da pieniędzy dla powiatu którego starosta na facebooku naśmiewa się z członków rządu albo bierze udział w akcjach typu "MuremzaBobrem"... Liczmy, że przy kolejnych wyborach będzie to tej piątce radnych zapamiętane. O Panu Mirosławie to nawet nie ma co pisać, bo on to na pewno nie dotrwa do końca kadencji na stołku i wcześniej spotka go kara za złożenie tej dziwnej koalicji.Data dodania komentarza: 28.09.2024, 11:59Źródło komentarza: Były wójt kierownikiem w starostwie