niedziela, 29 września 2024 17:21
Sport:

Biegowe Grand Prix na ostatniej prostej

W niedzielę odbył się trzeci bieg w ramach Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Wśród pań najlepsza po raz kolejny była Sylwia Głowala i nic już nie odbierze jej zwycięstwa w całych zawodach. Z panów tym razem najszybciej pobiegł Robert Świecak, ale pierwszego miejsca na podium jeszcze w kieszeni nie ma. Wszystko rozstrzygnie się w październiku podczas ostatniego biegu. - Tradycją naszych biegów stało się już, że biegamy albo w przeraźliwym zimnie, albo w piekącym słońcu. W niedzielę znów było ekstremalnie, dlatego wszystkim, którzy stanęli na starcie należą się wielkie brawa za odwagę i determinację ? mówi Sebastian Szyszka, wiceprezes Stowarzyszenia Truchtacz.pl.

10.09.2013 16:18
Złoty oszczep Kasi. Dobre występy lekkoatletów Wilgi w stolicy

Na stadionie warszawskiej AWF odbyły się Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego młodzików (1998-2000) oraz kolejny Lekkoatletyczny Mityng Warszawski. Udane starty w stolicy zaliczyli zawodnicy Wilgi Garwolin. W imprezie wystartowało łącznie ponad 700 lekkoatletów, a ilościowa obsada niektórych konkurencji była imponująca. W rywalizacji młodzików wzięło udział 7 reprezentantów garwolińskiej Wilgi oraz dwóch lekkoatletów w mityngu.

10.09.2013 05:26
Piłkarki wciąż bez punktu w III lidze

Debiutujące w rozgrywkach ligowych piłkarki Wilgi Garwolin doznały drugiej porażki w sezonie. Tym razem na własnym boisku podopieczne Marcina Żaka uległy rezerwom ektraligowego GOSiR Piaseczno 0:3 (0:1). Drugi w sezonie mecz dla Wilgi, w ramach 3. kolejki mazowieckiej III ligi, rozpoczął się od ataków gości. W 7. minucie piłkarki z Piaseczna oddały pierwszy strzał na bramkę Pauliny Żach. Goalkeeperka gospodyń dwie minuty później musiała wyjmować piłkę z siatki. Strzał prawoskrzydłowej GOSiR trafił w słupek, a Paulina Olszewska nie miała problemów z trafieniem do pustej bramki.

08.09.2013 14:53
Wilga miała lidera na talerzu

Pierwszą porażkę w sezonie zanotowała Wilga Garwolin. W meczu 7. kolejki IV ligi GKS uległ Pogoni II Siedlce 1:2 (1:1). Po raz kolejny zawodnicy Marka Krawczyka tracili bramki grając w liczebnej przewadze. Dzisiejszy mecz z liderem zaczął się tak samo jak środowe spotkanie z Drukarzem Warszawa. Już w 3. minucie wychodzącego na czystą pozycję Łukasza Puciłowskiego nieprzepisowo zatrzymywał Wiktor Lach. Faul skrzydłowego nastąpił w polu karnym, więc sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę pewnie wykorzystał Hubert Świder, który w taki sam sposób zdobył bramkę w środę.

07.09.2013 16:53
Rusza Akademia Młodego Piłkarza

Dla chłopców i dziewcząt ? młodych amatorów piłki nożnej. Na dobry początek ich przygody na boisku, która może w przyszłości zaowocuje niejednym sukcesem. Właśnie rozpoczęły się zapisy do Akademii Młodego Piłkarza ?Progres?. Spotkanie informacyjne dla rodziców już w najbliższy wtorek. Akademia Młodego Piłkarza ?Progres? powstała z myślą o szkoleniu chłopców i dziewcząt w wieku od 4 do 10 lat. - Jest to najważniejszy okres w kształceniu zwrotności i koordynacji dzieci. Dzięki rozpoczętemu treningowi już w tak młodym wieku zyskujemy wiele. Piłka nożna to nie tylko ruch i aktywność fizyczna, ale także doskonały aspekt w wychowaniu naszych pociech. Dostarcza radości ze zwycięstw, a także uczy godnie znosić porażki ? mówi Kacper Szczepański, założyciel akademii.

05.09.2013 05:09
Wilga ? Drukarz. Mecz pełen paradoksów

W 6. kolejce IV ligi Wilga Garwolin zremisowała z Drukarzem Warszawa 2:2, mimo że do przerwy prowadziła 2:0. W meczu było jeszcze więcej piłkarskich paradoksów. Piłkarze na boisku przebywali ponad 100 minut, a obie drużyny kończyły mecz w ?10?. Już pierwsza połowa była dziwna. Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla gospodarzy. W 2. minucie w polu karnym obrońcami zakręcił Bartłomiej Sitarek. Defensorzy Drukarza musieli ratować się faulem. Jedenastkę na bramkę zamienił Hubert Świder. Dwie minuty po prowadzeniu mogło być 2:0, ale zamykającemu dośrodkowanie Danielowi Boguszowi zabrakło szczęścia przy dojściu do piłki.

04.09.2013 18:00
Biegowe Grand Prix ? trzeci bieg już w niedzielę

Po wakacyjnej przerwie, na półmetku tegorocznych zmagań, powraca biegowe Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Już w najbliższą niedzielę na Zarzeczu dzieci, młodzież i dorośli będą mogli zmierzyć się ze sobą i rywalami. Trzeci bieg odbywający się w ramach II Grand Prix Ziemi Garwolińskiej jest także częścią obchodów upamiętniających rocznicę bombardowania Garwolina. - Bardzo cieszy nas fakt, że w naszej imprezie bierze udział coraz więcej bardzo młodych biegaczy. Na starcie poprzedniego biegu, który odbył się 19 maja wzięło udział 75 zawodników, z czego ponad 60 proc. to dzieci i młodzież do 16. roku życia. Mamy nadzieję, że w niedzielę będzie podobnie. Zachęcamy do biegania z nami całe rodziny ? mówi Michał Kopik, prezes Stowarzyszenia ?Truchtacz.pl?.

04.09.2013 10:55
Zgłoś się do turnieju pod patronatem premiera

Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zaprasza reprezentacje szkół/klas, drużyny Uczniowskich Klubów Sportowych, dzikie drużyny do udziału w  IV Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Turniej rozegrany będzie na Orliku przy Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie. - Drużyny mogą liczyć maksymalnie 10 zawodników, na boisku przebywa jednocześnie 5 w polu plus bramkarz. W drużynie może być zgłoszonych maksymalnie 3 zawodników, którzy są  potwierdzeni i uprawnieni do gry w klubach lub drużynach zgłoszonych w sezonie 2013/2014 do rozgrywek ligowych w strukturach Polskiego Związku Piłki Nożnej ? wyjaśnia organizator Łukasz Grązka, który pod numerem telefonu 600 336 188 przyjmuje zgłoszenia do turnieju.

03.09.2013 17:06
Bez bramek w Ożarowie. Wilga wciąż niepokonana

- To był klasyczny mecz walki zakończony zasłużonym remisem ? przyznał po kolejnym meczu z beniaminkiem trener Wilgi Marek Krawczyk. GKS podzielił się punktami z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki w 5. kolejce IV ligi. Żadnej z drużyn nie udało się strzelić gola. Przez większość wczorajszego spotkania gra toczyła się w środkowej części boiska. Najbliżej zdobycia bramki byli gospodarze. W 5 minucie strzał z główki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na słupek sparował Łukasz Mariak. Bramkarz GKS szybko się pozbierał i zdołał ponownie dobiec do piłki.

01.09.2013 14:46
Porażka piłkarek w historycznym meczu

Pierwszy, historyczny, ligowy mecz kobiecej drużyny Wilgi Garwolin zakończył się porażką. GKS przegrał na wyjeździe z Ząbkovią Ząbki 2:4 (1:3) w 2. kolejce mazowieckiej III ligi. Dla podopiecznych Marcina Żaka dzisiejszy mecz był inauguracją sezonu 2013/2014. W 1. kolejce Wilga pauzowała. Piłkarska trema sparaliżowała debiutantki z Garwolina. Przez pierwsze 20 minut GKS nie potrafił skonstruować żadnej dłuższej akcji. Wykorzystały to starsze i bardziej doświadczone rywalki. Pierwsza bramka padła po dobitce rzutu karnego, który obroniła Paula Żach. W kolejnych akcjach nerwy u gości nieco opadły. Efektem tego była bramka wyrównująca autorstwa najmłodszej w kadrze 14-letniej Emilii Jarzyny.

31.08.2013 12:59
Siatkówka: Trzy drużyny zgłoszone do rozgrywek

Seniorskie drużyny SPS 4CV Garwolin i KS Set Górzno oraz młodzicy GTS Wilgi Garwolin. To zespoły, które zgłosiły się do rozgrywek Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej na sezon 2013/2014. III-ligowcy z 4CV przygotowania do rozgrywek rozpoczęli w połowie sierpnia. ? Trenujemy trzy razy w tygodniu na hali i siłowni ? mówi kapitan zespołu Krzysztof Kisiel. W orbicie zainteresowań klubu z Garwolina jest Tomasz Rosłaniec. Wychowanek garwolińskiej Wilgi w ostatnim sezonie grał w Huraganie Wołomin. Kolejnym wzmocnieniem ma być Przemysław Kowalczyk z AS Łomianki.

30.08.2013 12:48
Puchar Polski z jedną niespodzianką

Zryw Sobolew, Sęp Żelechów, Wisła Maciejowice, Promnik Łaskarzew zagrają w 2. rundzie okręgowego Pucharu Polski. Z rozgrywkami pożegnały się Hutnik Huta Czechy, Amur Wilga, juniorzy Wisły Maciejowice oraz nieoczekiwanie Wilga Miastków. Bez problemów B-Klasowy Kolektyw Oleśnica pokonał Zryw Sobolew 3:1. Goście zagrali rezerwowym składem, mimo tego udało się odnieść wysokie zwycięstwo. Dwie bramki dla podopiecznych Andrzeja Goliszewskiego zdobył Mateusz Gałązka, jedno trafienie dołożył Jarosław Włodarczyk.

30.08.2013 04:46
Wilga II w A-Klasie!

Zwrot o 180 stopni w sprawie przyznania sporu o awans między Orłem Parysów a Wilgą II Garwolin. Komisja Odwoławcza Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej wynik czerwcowego meczu między drużynami zweryfikowała jako obustronny walkower. Informację potwierdza prezes Wilgi Waldemar Mrugała. ? Mam taką informację od naszego prawnika. Czekamy na oficjalne pismo w tej sprawie ? mówi. Decyzja komisji jest ostateczna. Przyznanie obustronnego walkowera oznacza, że drugie ? premiowane awansem miejsce - na koniec B-Klasy sezonu 2012/2013 zajmą rezerwy IV-ligowego GKS.

28.08.2013 14:45
3. kolejka LO: Tylko Hutnik zwycięski

Atut własnego boiska w 3. kolejce siedleckiej Ligi Okręgowej wykorzystał Hutnik Huta Czechy. Pozostałe drużyny z powiatu garwolińskiego z meczów wyjazdowych wróciły bez punktów. Co znaczy dla Hutnika Rafał Głąbicki, drużyna przekonała się w meczu z Wektrą. Mózg zespołu z Trąbek, który z powodu wyjazdu nie grał w pierwszych meczach, już w 1. minucie precyzyjnie zagrał do Arkadiusza Wardaka. Po kwadransie gry było już 2:0. Tym razem Głąbicki wykorzystał rzut karny. Popis najlepszego na boisku trwał dalej. W 35. minucie po jego podaniu bramkę na 3:0 strzelił Filip Gawinek. Napastnik w drugiej połowie zdobył swojego drugiego gola w tym meczu.

28.08.2013 06:19
1. kolejka A-Klasy: Nasi bez wygranej

Dwa remisy drużyn z Puznówki i Łaskarzewa oraz trzy porażki. To bilans 1. kolejki rozgrywek na poziomie A-Klasy w wykonaniu drużyn z powiatu garwolińskiego. Przemeblowana drużyna z Puznówki od remisu rozpoczęła rywalizację w sezonie 2013/2014. W zespole, którego obecnie trenerem jest prezes Cezary Jedynak, doszło do wymiany połowy kadry. Spotkanie w Warszawie w pierwszej połowie układało się po myśli gospodarzy, czego efektem była bramka na 1:0.

27.08.2013 10:10
Autor komentarza: rolnik z PiSTreść komentarza: leki to chemia powodująca zatrucie organizmu. należy stosować wyłącznie naturalne preparaty, pokrzywa, czosnek, miód, węgiel czy spirytus to są środki zwalczające wszelkie schorzenia. Żeby zdobyć te leki nie trzeba żadnej aptekiData dodania komentarza: 28.09.2024, 21:50Źródło komentarza: W weekend lepiej nie chorowaćAutor komentarza: yetiTreść komentarza: zamilcz analfabeto lub wróć do 3 klasy podstawówki. nie kompromituj się.Data dodania komentarza: 28.09.2024, 16:40Źródło komentarza: W weekend lepiej nie chorowaćAutor komentarza: goraTreść komentarza: odpowiedzialny za propagande pachołek gonskiData dodania komentarza: 28.09.2024, 16:15Źródło komentarza: Były wójt kierownikiem w starostwieAutor komentarza: RealiaTreść komentarza: Norbert Wilbik Katarzyna Jamnicka - Kondej Marcin Jaroń Krzysztof Ośka Waldemar Trzaskowski te osoby mogą sobie pogratulować zaorania możliwości rozwoju powiatu przez pięć następnych lat. Nikt z zewnątrz nie da pieniędzy dla powiatu którego starosta na facebooku naśmiewa się z członków rządu albo bierze udział w akcjach typu "MuremzaBobrem"... Liczmy, że przy kolejnych wyborach będzie to tej piątce radnych zapamiętane. O Panu Mirosławie to nawet nie ma co pisać, bo on to na pewno nie dotrwa do końca kadencji na stołku i wcześniej spotka go kara za złożenie tej dziwnej koalicji.Data dodania komentarza: 28.09.2024, 11:59Źródło komentarza: Były wójt kierownikiem w starostwie