niedziela, 29 września 2024 19:25
Sport:

Wilga pokazała charakter w Sulejówku

W meczu 15. kolejki IV ligi Wilga Garwolin zremisowała na wyjeździe z Victorią Sulejówek 3:3, mimo, że po 35 minutach przegrywała 0:3. Sobotni mecz rozpoczął się fatalnie dla gości z Garwolina. Już w 5. minucie piłkę po wrzutce z rzutu wolnego musnął głową Jan Endzelm i gospodarze objęli prowadzenie. Kwadrans później były zawodnik Wilgi Garwolin ponownie wpisał się na listę strzelców, wykorzystując kontrę. W podobnych okolicznościach padła trzecia bramka dla gospodarzy. Po 35 minutach Wilga była na kolanach.

28.10.2013 09:37
Katolik mistrzem Garwolina kobiet w koszykówce

Dwa dni zmagań, 6 spotkań, zacięta walka do ostatnich minut każdego meczu. Najlepiej w ?kosza? w Garwolinie grają uczennice z Katolika. 16 i 23 października Centrum Sportu i Kultury zorganizowało Otwarte Mistrzostwa Garwolina w koszykówce kobiet. W turnieju udział wzięły 4 zespoły: Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie, Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida oraz Gimnazjum C. K. Norwida. Obrońcami tytułu z ubiegłego roku były dziewczyny z Liceum na Długiej.

25.10.2013 15:15
4CV rusza na podbój III ligi

Z nowymi twarzami i ambicjami powalczenia o awans do II ligi za dwa tygodnie sezon 2013/2014 rozpoczną zawodnicy SPS 4CV Garwolin. Pierwszy mecz mazowieckiej III ligi został rozegrany 17 października. Pierwotnie sezon dla drużyny z Garwolina miał się rozpocząć 27 października. Jednak niedzielne spotkanie z UKS Powsinek Wilanów zostało przełożone na 2 marca. To oznacza, że na inaugurację podopieczni Jakuba Sokołowskiego zmierzą się na wyjeździe ze Spartą Grodzisk Mazowiecki (6 listopada). Garwolińscy kibice siatkówki na pierwszy mecz w hali ZSP nr 2 muszą poczekać aż do 24 listopada (patrz rozpiska meczów).

24.10.2013 05:59
Klęska Wilgi w Pucharze Polski

Porażką 1:5 z juniorami Polonii Warszawa zakończyła się dla Wilgi Garwolin przygoda z rozgrywkami  okręgowego Pucharu Polski. ? Rywal był lepszy, ale wynik jest za wysoki ? komentuje trener IV-ligowca Marek Krawczyk. GKS ćwierćfinał PP, z liderem powołanej w tym roku Centralnej Ligi Juniorów, rozegrał dzisiaj. Gospodarze, grający na bocznym boisku przy Konwiktorskiej, od początku narzucili swój styl gry. W pierwszych 45 minutach stworzyli cztery dogodne okazje pod bramką Łukasza Mariaka, z czego wykorzystali dwie. Wilga straciła gole w 32. i 45. minucie. Goście dwukrotnie poważnie zagrozili Czarnym Koszulom. Bez efektu w postaci trafienia.

23.10.2013 15:38
Kolejny biegowy rekord powiatu

Sylwia Głowala znów pobiła rekord powiatu w biegu ulicznym na 10 km. W niedzielę w Parku Skaryszewskim w Warszawie odbyły się międzynarodowe zawody ?Praska Dycha?, w której wzięło udział około 900 uczestników z całej Polski. W imprezie tej wzięli udział biegacze  Truchtacza Garwolin oraz garwolińskiej Wilgi. Ci ostatni szczególnie w biegach młodzieżowych odnieśli kilka cennych zwycięstw. ?Wisienką? na tym sportowym torcie, był nowy rekord powiatu Sylwii Głowali, która w biegu na 10 km poprawiła swój rekord sprzed tygodnia o 46 sekund  i uzyskała 40 minut i 41 sekund.

22.10.2013 06:51
Kolejne pudła badmintonistów

Z sukcesami wrócili zawodnicy MKS Garwolin z trzeciego w tym sezonie turnieju z cyklu Grand Prix Mazowsza. Podwójny triumf w grach pojedynczych kategorii do 9 lat odniosło rodzeństwo Kotlarskich. Na najwyższym stopniu podium stanęli Ania i Tomasz. W starszej o dwa lata kategorii czwarta była Martyna Juś. Elżbieta Przybysz w kategorii do 13 lat była ósma.

21.10.2013 13:45
Wilga wreszcie zwycięska. Sędzia z kontuzją (video)

Miesiąc musieli czekać kibice Wilgi Garwolin na kolejną wygraną swojej drużyny w IV lidze. GKS po wyrównanym spotkaniu pokonał Energię Kozienice 1:0 w 14. kolejce rozgrywek. Jedyną bramkę zdobył Michał Kępka. W końcówce mecz przerwano na sześć minut z powodu... kontuzji sędziego. Spotkanie udało się dokończyć jedynie dzięki arbitrowi z trybun. Do dzisiejszego spotkania Wilga przystępowała w nie najlepszych humorach. Trzy porażki z rzędu coraz bardziej oddalały GKS od miejsca w środku stawki IV ligi. Do składu po sześciu tygodniach leczenia kontuzji wrócił Daniel Bogusz.

20.10.2013 17:09
Bez pomysłu i bramek w meczu piłkarek

Czwarty ligowy punkt zdobyły piłkarki Wilgi Garwolin w rozgrywkach III ligi mazowieckiej. GKS bezbramkowo zremisował w 6. kolejce z drużyną Królewskich Płock. Obie drużyny nie zaprezentowały dzisiaj wysokiej skuteczności w grze ofensywnej. Gospodarze do dzisiejszego meczu przystępowali bez Karoliny Wojteckiej, która w ostatnim meczu strzeliła gola. Zawodniczkę wyeliminowała choroba. Całe spotkanie przy ul. Sportowej przebiegało w podobnym tempie. Dużo walki w środku pola i sporadyczne okazje na strzelenie bramki.

19.10.2013 13:06
PP: Wilga o półfinał zagra z Polonią

Juniorzy MKS Polonii Warszawa będą rywalami IV-ligowej Wilgi Garwolin w ćwierćfinale Puchar Polski na szczeblu Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Mecz w środę o godz. 15.Przypomnijmy, że GKS dostał się do najlepszej ósemki dzięki wolnemu losowi w 5. rundzie. Wcześniej podopieczni Marka Krawczyka pokonali A-Klasowe rezerwy Józefovii Józefów 4:0.

18.10.2013 05:08
Piłkarze ZSP 2 mało gościnni

Gospodarze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie wygrali towarzyski turniej piłkarski rozegrany z okazji 45-lecia kształcenia zawodowego placówki przy ul. II Armii Wojska Polskiego. To kolejna sportowa impreza rozgrywana pod szyldem jubileuszu. Po rozgrywkach siatkarskich przyszedł czas na zmagania piłkarzy. Wczoraj na boisku przy ZSP nr 2 rozegrano towarzyski turniej. Najpierw sześć drużyn walczyło w rozgrywkach grupowych. Najlepsi awansowali do półfinałów.

Piłkarki blisko wyjazdowego remisu

Coraz lepiej wygląda gra III-ligowych piłkarek Wilgi Garwolin. W ostatnim meczu podopieczne Marcina Żaka wprawdzie przegrały zespołem Sportowej Czwórki II Radom, ale w pojedynku z zapleczem I-ligowca zaprezentowały się bardzo dobrze. Piąty w sezonie mecz dla piłkarek Wilgi rozpoczął się podobnie jak poprzednie. Brak uspokojenia gry po pierwszym gwizdku po raz kolejny dał w efekcie stratę gola. Radomianki pokonały Paulę Żach już w 5. minucie gry. W kolejnych minutach obraz gry zmienił się na korzyść gości.

15.10.2013 05:24
Rodzeństwo Głowalów wygrywa biegowe Grand Prix

Robert Głowala jest zwycięzcą tegorocznego II Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Najlepsza wśród kobiet była jego siostra Sylwia Głowala, która triumfowała także w pierwszej edycji zawodów. II Grand Prix Ziemi Garwolińskiej składało się z cyklu czterech biegów dla dorosłych oraz dla dzieci. Pierwszy odbył się wiosną, ostatni ? wczoraj. Tradycyjnie o 15.00 pobiegli najmłodsi, a o 16.00 ci, którzy ukończyli 16 rok życia. Żeby liczyć się w ogólnej klasyfikacji trzeba było pobiec przynajmniej w trzech biegach.

14.10.2013 15:36
Dziurawa obrona Wilgi

Trzecią z rzędu porażkę odniosła Wilga Garwolin. W tym razem GKS uległ Józefovii Józefów 1:4 w meczu 13. kolejki IV ligi. W kolejnym meczu zespół Marka Krawczyka stracił cztery bramki. Sobotni mecz idealnie ułożył się dla gospodarzy. Józefovia objęła prowadzenie już w 3. minucie gry. Napór miejscowych, mimo prowadzenia, trwał nadal. Kolejne gole Wilga straciła w 37. i 43. minucie. Goście musieli wyjmować piłkę z siatki po okresie gry, w którym dłużej utrzymywali się przy piłce. W ostatnich minutach pierwszej części gry najlepszą okazję dla przyjezdnych zmarnował Bartłomiej Sitarek. Piłka po jego strzale trafiła w słupek.

14.10.2013 10:19
Mamy dwa  nowe rekordy powiatu na 10km
Mamy dwa nowe rekordy powiatu na 10km

Wczoraj w Kozienicach odbył się bieg na 10 km ?Energetyczna Dycha?. Sportowe rodzeństwo Sylwii i Roberta Głowali z imprezy wróciło z dwoma rekordami powiatu. Pogoda w Kozienicach była chłodna i wietrzna, ale nie przeszkodziło to Sylwii Głowali w ustanowieniu nowego rekordu powiatu. 41 min. i 27 s dał biegaczce piąte miejsce w kategorii K20 (73. w kategorii open). Poprzedni własny najlepszych rezultat Sylwia poprawiła o 69 sekund.

13.10.2013 12:41
Walczyli o awans do Igrzysk Mazowieckich

21 awansów na finały XVI Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej  wywalczyli przełajowcy naszego powiatu, którzy startowali w zawodach rangi regionalnej w Siedlcach. We wtorek o prymat w tej rywalizacji walczyli przedstawiciele sześciu powiatów dawnego województwa siedleckiego. W każdym biegu uczestniczyło około 60 lekkoatletów (po 10 z każdego powiatu, wyłonionych w drodze eliminacji).

12.10.2013 08:32