niedziela, 29 września 2024 21:28
Sport:

Remis piłkarek na koniec rundy

Z dorobkiem pięciu punktów w ośmiu meczach rundę jesienną mazowieckiej III ligi zakończyły piłkarki Wilgi Garwolin. W ostatnim spotkaniu podopieczne Marcina Żaka zremisowały z Orlikami Jeruzal 1:1.Dzisiejszy mecz pierwotnie miał odbyć się w weekend. Od początku spotkania przewagę uzyskały gospodynie. Wilga dłużej utrzymywała się przy piłce, ale nie przynosiło to efektu bramkowego. Dopiero pięć minut po przerwie ładną, zespołową akcję precyzyjnym strzałem zakończyła Izabela Matysek. - W drugiej połowie mieliśmy zdecydowaną przewagę, a przeciwniczki po jedynej groźnej akcji w meczu strzeliły nam gola na 1:1 ? relacjonuje trener Wilgi Marcin Żak.

13.11.2013 14:22
Szczypiorniści z Dwójki najlepsi w powiecie

W hali Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie odbył się finał Powiatowej Gimnazjady w piłce ręcznej chłopców. Mało gościnni okazali się gospodarze, którzy pewnie sięgnęli po złote medale. W wyniku fazy eliminacyjnej na parkiecie przy al. Legionów spotkały się dwie drużyny gospodarzy, Gimnazjum nr 5 i Gimnazjum z Górzna. Wczoraj mecze rozegrano systemem z każdy z każdym, w zaliczeniem pojedynków rozegranych w poprzedniej fazie gimnazjady.

13.11.2013 08:16
Siatkarze 4CV rozbici przez beniaminka

- To był bardzo słaby mecz w naszym wykonaniu ? przyznaje trener SPS 4CV Jakub Sokołowski. Siatkarze z Garwolina przegrali na wyjeździe z beniaminkiem III ligi Lesanem Halinów 0:3. Drugi w tym sezonie mecz dla zawodników SPS tym razem zakończył się porażką. Po wyjazdowej wygranej ze Spartą Grodzisk (3:2), tym razem nie udało się przezwyciężyć braku atutu własnego boiska. W każdej partii rywal z powiatu mińskiego szybko zdobywał kilkupunktowe prowadzenie. Goście z Garwolina odrabiali straty, ale niesieni dopingiem gospodarze, każdego seta przechylali na swoją korzyść.

12.11.2013 14:59
Wygrali z premierem Tuskiem

Z okazji 95. rocznicy odzyskania niepodległości odbył się w Warszawie, zorganizowany przez Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji, XXV Bieg Niepodległości. W pierwszej ?10? imprezy znalazło się dwóch lekkoatletów Wilgi Garwolin. Do mety dobiegło ponad 10 tys. zawodników.Bieg rozpoczął się tradycyjnie o godz. 11.11 Do imprezy zgłoszonych było 12 tysięcy biegaczy, a ostatecznie zawody ukończyło 10 157 osób. Atrakcją zawodów był udział Premiera Donalda Tuska, który w biegu na  10 km zajął w kategorii  M-55, 52. miejsce  z wynikiem 49 minut i 44 sekund. Miło ten bieg będzie wspominał młody biegacz ?Wilgi? Garwolin, Mateusz Kondej, który przez kilkaset metrów biegł ramię w ramię z premierem.

12.11.2013 07:09
Wilga w doliczonym czasie ratuje remis

W przedostatnim meczu w tym roku Wilga Garwolin zremisowała z Okęciem Warszawa 1:1. To czwarte z rzędu spotkanie GKS bez porażki. Dużo gorsza od statystyk jest gra podopiecznych Marka Krawczyka. - Na pewno ten mecz był dla nas wielkim rozczarowaniem. Liczyliśmy na trzy punkty, a ledwo udało nam się uratować remis ? komentuje wczorajszy pojedynek z Okęciem trener Wilgi Marek Krawczyk. Przez 90 minut gospodarze grali słabo, nie stwarzając zagrożenia pod bramką rywala. Jedynie w 1. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Bartłomiej Sitarek, ale pomocnik zamiast strzelać szukał jeszcze podania.

10.11.2013 20:12
MZPN odebrał Wildze ligowy punkt

Wilga Garwolin w tym sezonie na boisku wywalczyła 17 punktów. Decyzją Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, GKS stracił jedno oczko. Wynik wyjazdowego meczu 1. kolejki z UKS Łady (1:1) zostały zweryfikowany jako walkower na korzyść gospodarzy. Nie zmieniło to sytuacji podopiecznych Marka Krawczyka w tabeli IV ligi grupy południowej. Na dwa mecze przed zakończeniem piłkarskiej jesieni, Wilga z 16 punktami zajmuje 12. miejsce. Biorąc jednak pod uwagę problemy GKS ze zdobywaniem w tym sezonie punktów, strata może na koniec sezonu okazać się bolesna.

08.11.2013 15:06
Wygrana na początek ligi

Od wyjazdowego zwycięstwa 3:2 ze Spartą Grodzisk Mazowiecki kolejny sezon w III lidze rozpoczęli siatkarze 4CV Garwolin. Długo zawodnicy znad Wilgi musieli czekać na inaugurację. Doczekali się wczoraj. Pierwszą partię na boisku w Grodzisku Mazowiecki wygrali goście. Najbardziej zacięty przebieg miała kolejna część, w której Sparta wygrała 27:25. W trzecim secie ponownie lepsi byli siatkarze z Garwolina (25:17). Do wygranej za trzy punkty zabrakło dokładnego przyjęcia. Gospodarze, niesieni dopingiem kibiców, dzięki mocnemu serwisowi doprowadzili do piątej partii (25:17). W tie-breaku 4CV nie dał szans Sparcie, wygrywając gładko 15:6.

07.11.2013 08:36
Popłyń po niepodległość - zgłoś się do sztafety

Pomysłów na uczczenie 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości jest wiele. W tym roku Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zaprasza do wzięcia udziału w sztafecie pływackiej ?1918 metrów do niepodległości?. Impreza odbędzie się 11 listopada o godzinie 16.00 na Pływalni Miejskiej "Garwolanka", ale zgłoszenia są przyjmowane do piątku. - Jej założenie jest proste ? chcemy uczcić odzyskanie wolności Polski wspólnym wysiłkiem fizycznym. Do pokonania będzie dystans 1918 metrów nawiązujący do daty odzyskania niepodległości. Wolność udało się wywalczyć dzięki zjednoczeniu się wielu ludzi, dlatego zależy nam, by w sztafecie wzięła udział jak największa liczba mieszkańców. Zachęcamy wszystkich do zgłaszania chęci uczestnictwa w tym wydarzeniu - informują organizatorzy.

06.11.2013 08:31
Rusza II edycja GLH

Zarząd Klubu Sportowego Snajper Sośninka organizuje II edycję Gminnej Ligi Halowej Futsal Cup 2013/2014. Rywalizacja, która rozpocznie się 24 listopada, będzie się toczyć o Puchar Wójta Gminy Łaskarzew.Tradycyjnie serie spotkań będą rozgrywane w niedzielę w godz. 11-18. Zakończenie ligi w lutym 2014 r. Już w kilka dni po otwarciu list, limit 14 zespołów został wyczerpany. ? Czekamy na oficjalne potwierdzenie zgłoszeń. Warto do 17 listopada dopytywać o wolne miejsca ? mówi organizator Filip Rutkowski (kom. 797 491 479).

06.11.2013 07:14
Piłkarki nie wytrzymały presji kibiców

Porażką aż 1:10 z Tygrysem Huta Mińska zakończył się dla piłkarek Wilgi Garwolin mecz 8. kolejki mazowieckiej III ligi. O losach spotkania zdecydowała druga połową, w której podopieczne Marcina Żaka nie wytrzymały presji miejscowych kibiców. Na kolejne spotkanie zawodniczki GKS wyjechały do Dębego Wielkiego. Na tamtejszym boisku mecz rozgrywał Tygrys Huta Mińska. Rywalizacja źle rozpoczęła się do gości. Po samobójczym trafieniu Tygrys objął prowadzenie. ? Później gra była równa. Z naszej strony zaprezentowaliśmy się solidnie. W okresie naszej przewagi dwóch okazji sam na sam z bramkarką nie wykorzystały Karolina Wojtecka i Izabela Matysek. Tuż przed przerwą z kontry dostaliśmy bramkę na 0:2 ? relacjonuje trener Wilgi Marcin Żak.

04.11.2013 09:29
Remis Wilgi w Grójcu

W trzecim kolejnym meczu Wilga Garwolin nie odniosła porażki na IV-ligowych boiskach. Tym razem w Grójcu GKS zremisował z tamtejszym Mazowszem 1:1, mimo że przez większość meczu to podopieczni Marka Krawczyka byli stroną przeważającą. W dzisiejszym meczu 16. serii spotkań początek meczu należał do zawodników Mazowsza. W pierwszych 25 minutach gospodarze stworzyli trzy dogodne sytuacje, z których wykorzystali jedną. Minimalne prowadzenie miejscowych utrzymało się do przerwy, mimo że Wilga miała okazje do wyrównania.

03.11.2013 18:07
XI Otwarte Zawody Pływackie

Dzieci, młodzież i dorośli ? w sumie kilkadziesiąt osób wzięło udział w XI Otwartych Zawodach Pływackich pod patronatem Wójta Gminy Garwolin. W wodzie była ostra rywalizacja, a na trybunach gorący doping. Zawody, których organizatorami było Stowarzyszenie UKS Delfin oraz Szkoła Pływania ?Garwolanka? zostały rozegrane w sobotę 26 października. Cieszył szczególnie fakt, że na basenie pojawiło się bardzo dużo młodych amatorów pływania. Zawody zostały rozegrane seriami na czas trzema stylami: dowolnym, klastycznym i grzbietowym. Każdy uczestnik imprezy mógł wziąć udział w każdej z trzech konkurencji.

31.10.2013 07:43
Sparing na tydzień przed inauguracją

W ostatnim meczu kontrolnym przed rozpoczęciem ligowych zmagań SPS 4CV Garwolin przegrał z II-ligowym KS Orzeł Międzyrzecz 1:4. Pierwszy mecz o punkty w tym sezonie już w środę. Mimo porażki, zawodnicy 4CV są zadowoleni ze sportowego efektu sparingu. ? Przegraliśmy 1:4, ale  niewiele brakowało do ugrania dwóch partii. Dzięki takim spotkaniom z zespołami lepszymi można świetnie potrenować i sprawdzić się z bardziej wymagającym rywalem. We wcześniejszych sparingach nie mieliśmy takiej okazji ? przyznaje kapitan zespołu Krzysztof Kisiel.

31.10.2013 05:44
Rekordy i medale w Radomiu

Stowarzyszenie ?Biegiem Radom? oraz MOSiR w Radomiu były organizatorem  imprezy biegowej ?VIII Maratonu Trzeźwości?. W niedzielnych zawodach z powodzeniem wystartowali biegacze z naszego powiatu. Na szczególne wyróżnienie zasługuje  Sylwia Głowala, która nie tylko zwyciężyła w biegu półmaratońskim (21 km 97,5 m) w kategorii kobiet, ale rezultatem 1 godz. 35 min 27s poprawiła dotychczasowy rekord Agnieszki Latuszek (Truchtacz Garwolin), który został ustanowiony w tym roku i wynosił 1.50.30s. Sylwia wyprzedziła Karolinę Waśniewską z Radomia o ponad 3 minuty.

29.10.2013 06:31
Piłkarze z Piątki najlepsi

W Trojanowie odbył się finał powiatowy w piłce nożnej chłopców szkół podstawowych. Z czterech drużyn wyłonionych w eliminacjach najlepsi okazali piłkarze ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie. Do walki o medale stanęły zespoły SP Michałówka, SP Rębków, SP 5 Garwolin i gospodarz zawodów SP Trojanów. Łącznie w eliminacjach uczestniczyły 26 zespoły. Chłopcy z Piątki nie dali szans innym drużynom wygrywając wysoko swoje pojedynki. Najlepszym strzelcem izostał Szymon Szulc z garwolińskiej drużyny (8 goli).

29.10.2013 06:13